Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

pa kako ne vršlja jadničak, umesto da plača svojo drzavi za zdravstvo i sa osiguranje i za obezbeđenje i za školovanje, on došao u neku tamo australiju da živi na leđa nejtiv australijanaca.

Kao što premudra voditeljka Viewa rekla...."abe Trampu, koj će ti čisti klozete kad budeš podigao WALL oko amerike"

 

Ti milioneri su svoje drzave i sugradjane ojadili pa su dosli ovde da peru novac.

Isto tako kao sto je pola Londona u vlasnistvu ruskog prljavog novca. I kao sto svi belosvetski diktatori diljem Afrike koji rade za plutokratske interese iznose novac u buljucima i nose na zapad. 

 

I da, i drzavljanstvo je na prodaju, samo da uneses dovoljno novca: http://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/188-

Edited by noskich
Link to comment

Sta je gradbeni investitor? To sto neko investira par desetina hiljada evra/dolara da bi otvorio posao na tajlandu ne racunas? Plus, nisu tajlandjani glupi, da bi imao posao tamo lokalac mora da bude vlasnik 51% firme, plus na svakog stranca koji radi u nekoj firmi moras da imas 5 domacih zaposlenih. Tako da, ako hoces npr. Da otvoris neki mali fast fud tamo, moras da uneses u zemlju neke pare da pokrenes posao, da nadjes lokalnog partnera da bude suvlasnik, i ako hoces samo za sebe da izvadis radnu dozvolu mora min. 5 ljudi da zaposlis. Zato tamo mozes da vidis u nekom baru sa dva stola 10 radnika, gde bi kod nas imala jednog, maksimum dva.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Mislila sam na opasku člana, da će se tamo skućiti ali zato neće platiti prevoz do tog stana lokalnom transportu nego koristi neku aplikaciju.

Isto tako neće učiti neku decu sa posebnim potrebama već bogate buržuje koji imaju da plate te privatne škole .

Ako je to što ste napisali za Tajland istina, onda je to protekcionizam. Pretpostavljam da je zbog 1997 ekonomske krize tako odlučeno. Znam da su se mnoge internacionalne banke povukle sa tajskog trga zbog restrikcija u poslovanju. mislila sam na Vijetnam, kako se ovde predstavlja kao zemlja snova, gde svakoga čeka novi stan.

Link to comment

A kako to mi vrsljamo? Tako sto hocemo da imamo krov nad glavom i nesto vise od zivota od otplacivanja kredita za kucu 30 godina?

 

Ako to postane trend onda ćete podići cene nekretnina i u Vijetnamu, pa će onda neki vijetnamski noskich da se žali kako su došli plutokrate iz Australije i on sad nema krov nad glavom. :)

Link to comment

Ako to postane trend onda ćete podići cene nekretnina i u Vijetnamu, pa će onda neki vijetnamski noskich da se žali kako su došli plutokrate iz Australije i on sad nema krov nad glavom. :)

 

Ti ozbiljno poredis multimilionske investitore sa ljudima koji predaju engleski u Vijetnamu za 2000 USD mesecno?

Ako postane trend, kao sto je to vec postao na Tajlandu, onda ce plata da padne pa ce da se iznivelise. Zato je na Tajlandu plata samo 1000 USD jer ima mnogo vise stranaca koji zele da zive tamo nego u Vijetnamu.

Link to comment

Mislila sam na opasku člana, da će se tamo skućiti ali zato neće platiti prevoz do tog stana lokalnom transportu nego koristi neku aplikaciju.

Isto tako neće učiti neku decu sa posebnim potrebama već bogate buržuje koji imaju da plate te privatne škole .

Ako je to što ste napisali za Tajland istina, onda je to protekcionizam. Pretpostavljam da je zbog 1997 ekonomske krize tako odlučeno. Znam da su se mnoge internacionalne banke povukle sa tajskog trga zbog restrikcija u poslovanju. mislila sam na Vijetnam, kako se ovde predstavlja kao zemlja snova, gde svakoga čeka novi stan.

 

Ja sam u Vijetnamu bio turista i kao takav bez poznavanja javnog transporta i sa malo vremena na raspolaganju sam koristio Uber i Grab kao zastitu od divljih taksista koji naplacuju mnogostruko visu cenu od trzisne i vozaju turiste naokolo da bi naplatili vise.

Inace sam veoma rado koristio javni transport tamo gde ga je uopste bilo i za koji sam znao kao sto je bio javni bus od aerodroma do centra u Hanoju.

 

A da se skucim negde to bi bila sasvim drugacija situacija i tu bih svakako koristio javni transport. Em bih znao za njega, em bih imao vise vremena na raspolaganju nego kao turista. 

 

Pa ne nuzno, ima nevladinih organizacija koje organizuju casove engleskog i koji su takodje solidno placeni. 

A da li i inace svako ima taj luksuz da moze da bira posao po moralnom nahodjenju nego gleda kako da plati racune?

Edited by noskich
Link to comment

lepo, ljudi koji žive od turizma, ajde da ih zajebemo i damo pare korporacijama.

 

Skućićeš se od Aussy para i posla, ne od vijetnamskog 2000 dolara posla

 

Ne, vec samo platimo realnu cenu. 

Mozda je tebi posteno da te neko vozi 4 kilometra do hotela koji se nalazi na kilometar udaljenosti i mislis da to tako treba da se placa i da je taj vozac posten. Ja ne mislim.

Racunicu za vijetnamski posao imas iznad. Stan se otplacuje za godinu i po dana.

Link to comment

2000x17.5=35000

 

Posao je 18 sati nedeljno uz placen stan.

 

Tako sto recimo dajes privatne casove za jos 5 sati nedeljno po 20 dolara za sat cime pokrivas troskove, a platu stavis u dzep. Ili ako ti to nije dovoljno radis vise privatno. Ili nadjes drugi posao ako neces privatno.

Edited by noskich
Link to comment

Pa super, svi koji su napustili Srbiju i otisli po Amerikama, Engleskama i ostalim ama su 'miserable whiner'. Otprilike 90% ljudi koji pisu na ovoj temi.

Jedini koji se na ovoj temi uklapa u taj opis si ti i niko drugi. Mrzovoljni kukavac besan na sebe i ceo svet.

Link to comment

Jedini koji se na ovoj temi uklapa u taj opis si ti i niko drugi. Mrzovoljni kukavac besan na sebe i ceo svet.

 

O tome ko je besan dovoljno govore postovi koje pisemo.

Citalac nek zakljuci sam.

Edited by noskich
Link to comment

ali ja nemam AUS pasoš. Mada bih htela da ga imam.

mislim nemam ni jedan pasoš nejtiv spikera.

Eto ti prilike, imigriraj u Australiju, zivi ovde 5 godina, dobij drzavljanstvo I onda ces moci da predajes engleski u Vijetnamu.

Link to comment

Tako sto recimo dajes privatne casove za jos 5 sati nedeljno po 20 dolara za sat cime pokrivas troskove, a platu stavis u dzep. Ili ako ti to nije dovoljno radis vise privatno. Ili nadjes drugi posao ako neces privatno.

dok platis porez i doprinose na taj privatni rad, opet ti ne ostane dovoljno da otplatis stan za 2 godine  :fantom:

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...