Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

državnoj uprava je vrlo sirok pojam. ima lokalne drzavne uprave (opstine), 'state' (sto bi nekad kod nas rekli "republicke") i national ( daklem, federalne) ) - plus mali milion sluzbi (vodovod+kanalizacija, zdravstvo (drzavno, "ambulance", Health, razne "strucne sluzbe" raznih minisarstava bla, bla, bla...), Ako nemas neku malo blizu informaciju (i ne mislim na ovo sto mi pisemo ovde) onda si (ipak) jos uvek u mraku. 

 

I, da - cast svakome ko ima kvalifikaciju i koga ne mrzi da ide u razne Vijetname, Kambodze i Tajlande da tamo zivi i radi (duze nego max par godina u mladosti, dok "obilazi svet")...

Nije mi jasno ako su veće plate u privatnom sektoru, zašto se neko žali na državni  gde je sam birao da ide i još želi da ide u Vijetnam?

 

Ako nema mogučnosti za stalno nastanjivanje i za siguran ostanak, nema uređene pravne države, nema kvalitetnog školstva već moraš da šalješ decu u internacionalne škole, hrana za 10 dolara sumnjivog kvaliteta. Što bi neko birao Vijetnam nego Australiju?

 

 

Ma ja sam insinuriala na dugoročno, razumem za taj oblizak sveta.

Edited by MilenaS
Link to comment

Nije mi jasno ako su veće plate u privatnom sektoru, zašto se neko žali na državni  gde je sam birao da ide i još želi da ide u Vijetnam?

 

Ako nema mogučnosti za stalno nastanjivanje i za siguran ostanak, nema uređene pravne države, nema kvalitetnog školstva već moraš da šalješ decu u internacionalne škole, hrana za 10 dolara sumnjivog kvaliteta. Što bi neko birao Vijetnam nego Australiju?

 

 

 

Procitaj prvo prethodnih 400 stranica ove teme...

Link to comment

Nije mi jasno ako su veće plate u privatnom sektoru, zašto se neko žali na državni  gde je sam birao da ide i još želi da ide u Vijetnam?

 

"veće plate u privatnom sektoru" al' tamo mora i da se radi... prekovremeno... :)

Link to comment

"veće plate u privatnom sektoru" al' tamo mora i da se radi... prekovremeno... :)

nice... :) pretpostavljam da je to otvoreno samo za vas sa AUS pasošem? npr.da stranac ne bi mogao da se nada poziciji u školi ili nekoj drugoj državnoj ustanovi?

Link to comment

nice... :) pretpostavljam da je to otvoreno samo za vas sa AUS pasošem? npr.da stranac ne bi mogao da se nada poziciji u školi ili nekoj drugoj državnoj ustanovi?

da bi stranac uopste radio - mora da ima pravo da radi -  'naci mora ili da ima 'residence' i/ili neku vizu a kojom ima pravo da radi. koliko ja znam - to je dovoljno za veci deo "drzavnih ustanova" (osim poneke savezne, vojno/senzitivne i slicno firme). Mis'im - tek sam nedavno cuo da neko nekome trazi tzv. "security clearance" - mada i to nije neka nauka - ako ga nemas (isti/SC) - izadjes sa sastanka pa kad zavrse sa senzitivnim materijalom - ti se vratis... Al' je cirkus k'o u filmovima... :)

Link to comment

heh, ja svaki put kad citam Milenu, pokusavam da provalim odakle je

Ja pokušavam da shvatim da koje je planete došla

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment

da bi stranac uopste radio - mora da ima pravo da radi -  'naci mora ili da ima 'residence' i/ili neku vizu a kojom ima pravo da radi. koliko ja znam - to je dovoljno za veci deo "drzavnih ustanova" (osim poneke savezne, vojno/senzitivne i slicno firme). Mis'im - tek sam nedavno cuo da neko nekome trazi tzv. "security clearance" - mada i to nije neka nauka - ako ga nemas (isti/SC) - izadjes sa sastanka pa kad zavrse sa senzitivnim materijalom - ti se vratis... Al' je cirkus k'o u filmovima... :)

 

Neophodan je stalni boravak (permanent residence) kao minimum za rad u drzavnoj sluzbi. Ne moze se raditi na privremenim radnim vizama.

Drzavljanstvo je pozeljno, a neophodno samo za manji broj poslova.

Link to comment

ali taj oglas je za 1500 dolara na 78 sati. to je na nivou minimalne satnice u australiji. Plus traže diplome! dok u Kini naši prolaze sa  fotošopiranim dokumentima.

Zašto bi neko došao iz tih zemalja u Vijetnam da živi i radi? da posveti čitav život nečemu, gde ne može uštediti za stan, kola, nemaš prava na posedovanje nepokretnosti.

 

 

vi ste napisali da ste menjali posao i sada radite u državnoj upravi, kakve veze ima koja državna urava je?

 

Oglas je za 1500-2000 dolara za 78 sati mesecno. Pa vec napisah, stan je placen, ostali troskovi su smesni. Stranci mogu da poseduju nekretnine u Vijetnamu. 

Ljudi tamo bas i idu jer mogu da ustede vise nego u zemljama iz kojih dolaze. Odnos primanja i troskova je povoljniji. 

Jednostavno posao nije tezak, ne radi se mnogo, sve ti je pristupacno, ne moras ni o cemu da brines. 

Edited by noskich
Link to comment

Oglas je za 1500-2000 dolara za 78 sati mesecno. Pa vec napisah, stan je placen, ostali troskovi su smesni. Stranci mogu da poseduju nekretnine u Vijetnamu. 

Ljudi tamo bas i idu jer mogu da ustede vise nego u zemljama iz kojih dolaze. Odnos primanja i troskova je povoljniji. 

Jednostavno posao nije tezak, ne radi se mnogo, sve ti je pristupacno, ne moras ni o cemu da brines. 

odakle to vama? ni vozačke ne priznaju. Šta znaće smešni troškovi? u poređenju sa čim? sa australijom na numbeu  kada se poredi, da sigurno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...