Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

nimalo nije hi-tech (obična prskalica :)), niti je preterano (bila) skupanisam probao, nemam ni nameru, da je čudotvoran verovatno bi svi slušali ploče u akvarijumuinače, znam da je Thorens na nekim svojim gramofonima imao izbaždarene skale (i napomenu u uputstvu) za antiskejting u slučaju mokre i suve reprodukcije:td145mkItd320MKItd320MkIII

Link to comment
thrill050.gifUsput, moze mi neko pojasniti "mokro" (moj prevod) slusanje ploca. Prije 5-6 godina sam na Ebayu kupio plocu, za koju je prodavalac napisao da je tako slusana. Ja ne znajuci i ne obaziruci se na to, kupio. Naucio sam da plocu ne mogu slusati "na suvo", jer uzasno zvuci, ali jos nemam pojma kako, zasto i kada su se ploce slusale tako.
Ako znaš da su ploče kvašene prilikom reprodukcije, ne kupuj! Zvučaće grozno.
Postoji rešenje za uklanjanje tragova mokre (voda) reprodukcije. Lepak za drvo. Ipak, ako je ovaj TNT na prodaju... ucenjuj me.
Link to comment
Postoji rešenje za uklanjanje tragova mokre (voda) reprodukcije. Lepak za drvo.
mokro slušanje nije čudotvorno, ali taj lepak za drvo izgleda da jeste :)reci, jesi li trinity session, za koji sam bio ubeđen da je kvašen, doveo u bolje stanje (i koliko bolje)?
Ipak, ako je ovaj TNT na prodaju... ucenjuj me.
može cure da ti proda :)
Link to comment
Postoji rešenje za uklanjanje tragova mokre (voda) reprodukcije. Lepak za drvo. Ipak, ako je ovaj TNT na prodaju... ucenjuj me.
Kao sto Ras rece, moze Cure dzaba, samo plati postarinu pa odlepljuj sam:).A za Tortoise, never...Nisam znao da ploca vise nema da se kupi, ali ovdje imas voljnih prodavaca, a u svakom slucaju su jeftiniji od EBaya.My link
Link to comment
reci, jesi li trinity session, za koji sam bio ubeđen da je kvašen, doveo u bolje stanje (i koliko bolje)?
Ta ploča nije bila "pod vodom". Neka druga hemija je u pitanju (izvor: Ras).
A za Tortoise, never...
... bar sam pokušao... :) Edited by zbrujic
Link to comment
Ta ploča nije bila "pod vodom". Neka druga hemija je u pitanju (izvor: Ras).
da, neka od onih ogavnih tečnosti za održavanje pločaa time to dance61YXdLsy-5L._SL500_AA280_.jpg Edited by Ras
Link to comment
oooo, retka ploča, čak je i linkove za dwnld bilo teško naćislušao je prošle godine u gostima
Ja naletela slučajno na nju u dok sam pila kafu u kafiću u kome ljudi ostavljaju ploče na prodaju u dobrotvorne svrhe. Moralo se doduše prvo protrkeljisati kroz razna šlagerisanja. A ploča u sasvim OK stanju. Korisno potrošenih 1€ u svakom slučaju.
Link to comment
Ja naletela slučajno na nju u dok sam pila kafu u kafiću u kome ljudi ostavljaju ploče na prodaju u dobrotvorne svrhe. Moralo se doduše prvo protrkeljisati kroz razna šlagerisanja. A ploča u sasvim OK stanju. Korisno potrošenih 1€ u svakom slučaju.
Nedugo nakon tog preslušavanja, naletim i ja na ploču, po gotovo istoj (smešnoj) ceni - 100din.Nažalost u katastrofalnom stanju.Kako je novac trebao da ode prodavcu s/h vinila, koji ima (deli, ili plaća zakup za) lokal u centru grada, a reklamacije prima samo ako ploča preskače (uz to nema gram na kome bi probao), odlučio sam da za te pare popijem kafu.sluša se114224673.jpgako me ne unervoze ovi raspevani francuzi možda pređem i na vol 2 i 3 Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...