Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

bold1t.jpgbold2.jpgza početak, ne slušam ploču već mp3 (nemam gramofon na ovoj gajbi) ali je fotka moje ploče, juče sam je napokon dobio i moram da objasnim o čemu se radi. može se reći da sam u neku ruku kolekcionar, pošto sam kupio ovu ploču (1st press, gatefold cover) iako već posedujem kasniji press (nije gatefold, jednobojni record labels...) ali ova je bitna i sa 1 druge strane. naime, kao mladi kolekcionar-početnik, at ripe old age of 17, došao sam u posed stanovitog vinila na ne-baš-sasvim-pošten-način. uveren sam da svi koji mahnito kupuju ploče imaju neku svoju sličnu prljavu malu tajnu, i da je svi pravdaju kao što sam i ja svojedobno našao opravdanje. elem, stupio sam u kontakt sa ozloglašenim Brankkkom Kunovskkkim, i dogovorio trejd za gore uslikani BOLD LP. sve je išlo po planu, dok jednog dana nije preko 1 zajedničkog poznanika poručio da deal propada jer _______ i ______, neka gomila presnih laži na koje sam, impresioniram njegovom kolekcijom ploča i raznim pričama, jebiga pao, i pristao na neki drugi deal, mnogo lošiji po mene. jebiga, imao sam 17 godina i previše poštovanja za ljude za koje nisam znao da nikakvo ni ne zaslužuju, a još manje obzir. fast forward nekoliko godina, kupio sam to kasnije izdanje, jer je jednostavno ploča koja se mora imati ako si odrastao na strejt eđ hardkoru krajem 80ih/početkom 90ih. fast forward maj/jun 2011, rađa se kolekcionar u meni, i uspevam da za 15e sa poštarinom završim meni ovaj veoma bitan komad plastike. WRONG! zahvaljujući bistrom selleru, i gramzivim i lopovskim poštama Srbije na paket od tri used ploče smo morali da platimo još 2500 din globe, tako da me je total za ploču ispao 23e, ali, nije mi žao. bebica je u mojim rukama. tamo gde je, da je pravde, odavno trebalo da bude... Edited by assück
Link to comment
bold1t.jpgbold2.jpgza početak, ne slušam ploču već mp3 (nemam gramofon na ovoj gajbi) ali je fotka moje ploče, juče sam je napokon dobio i moram da objasnim o čemu se radi. može se reći da sam u neku ruku kolekcionar, pošto sam kupio ovu ploču (1st press, gatefold cover) iako već posedujem kasniji press (nije gatefold, jednobojni record labels...) ali ova je bitna i sa 1 druge strane. naime, kao mladi kolekcionar-početnik, at ripe old age of 17, došao sam u posed stanovitog vinila na ne-baš-sasvim-pošten-način. uveren sam da svi koji mahnito kupuju ploče imaju neku svoju sličnu prljavu malu tajnu, i da je svi pravdaju kao što sam i ja svojedobno našao opravdanje. elem, stupio sam u kontakt sa ozloglašenim Brankkkom Kunovskkkim, i dogovorio trejd za gore uslikani BOLD LP. sve je išlo po planu, dok jednog dana nije preko 1 zajedničkog poznanika poručio da deal propada jer _______ i ______, neka gomila presnih laži na koje sam, impresioniram njegovom kolekcijom ploča i raznim pričama, jebiga pao, i pristao na neki drugi deal, mnogo lošiji po mene. jebiga, imao sam 17 godina i previše poštovanja za ljude za koje nisam znao da nikakvo ni ne zaslužuju, a još manje obzir. fast forward nekoliko godina, kupio sam to kasnije izdanje, jer je jednostavno ploča koja se mora imati ako si odrastao na strejt eđ hardkoru krajem 80ih/početkom 90ih. fast forward maj/jun 2011, rađa se kolekcionar u meni, i uspevam da za 15e sa poštarinom završim meni ovaj veoma bitan komad plastike. WRONG! zahvaljujući bistrom selleru, i gramzivim i lopovskim poštama Srbije na paket od tri used ploče smo morali da platimo još 2500 din globe, tako da me je total za ploču ispao 23e, ali, nije mi žao. bebica je u mojim rukama. tamo gde je, da je pravde, odavno trebalo da bude...
Bruka koliko je takvih albuma, koje covjek mora imati, a nema...zivotni zadatak, jebiga...btw. ovo imam samo na cd-u (reveletion 95)...znaci zavidim ti.Nego, si zaplak'o kada si cuo Nailed to the X :P ?
Link to comment

nisam, ali mi je zasuzilo oko :D mada je meni najbolja na albumu uvek bila "still strong". pazi ovako. pošto sam užasno lenj, ne mogu da kažem kada tačno, ali smatraj da imaš ploču. doduše, ne ovaj primerak nego onaj kasniji press, ali vinil je vinil.

Link to comment
nisam, ali mi je zasuzilo oko :D mada je meni najbolja na albumu uvek bila "still strong". pazi ovako. pošto sam užasno lenj, ne mogu da kažem kada tačno, ali smatraj da imaš ploču. doduše, ne ovaj primerak nego onaj kasniji press, ali vinil je vinil.
:wub: e jebiga, sad ja zaplakah. Hvala! Evo ovako, kada nadjem plavi life.love.regret., imas crni!
Link to comment

ne znam šta mi je, u Subotici sam Žuletu obećao X-swatch :isuse: valjda sa godinama čovek postaje sve bolji

LIFE! LOVE! REGRET! :Hail: P.S. si čuo da Unbroken svira na jesen u Pragu? ozbiljno se razmišljam...

Edited by assück
Link to comment
zahvaljujući bistrom selleru, i gramzivim i lopovskim poštama Srbije na paket od tri used ploče smo morali da platimo još 2500 din globe...
na svaku pošiljku čija je vrednost veća od 25€ (uključuje i troškove transporta) plaća se carinaistina je da mnoge pošiljke prođu bez carineistina je da su carinili i pošiljke manje vrednosi od tih 25€, tako da definitivno nikada nisam utvrdio da li zaista postoji ta granica, odnosno mogu li se carinski propisi baš tako jednostavno tumačiti :)gnev korisnika uvek je usmeren ka pošti, istina je da te globi carinska služba (a ne pošta)
Link to comment
na svaku pošiljku čija je vrednost veća od 25€ (uključuje i troškove transporta) plaća se carinaistina je da mnoge pošiljke prođu bez carineistina je da su carinili i pošiljke manje vrednosi od tih 25€, tako da definitivno nikada nisam utvrdio da li zaista postoji ta granica, odnosno mogu li se carinski propisi baš tako jednostavno tumačiti :)gnev korisnika uvek je usmeren ka pošti, istina je da te globi carinska služba (a ne pošta)
znam za primer da su ljudima sa iste adrese poslate tri kamere na tri različite adrese. za jednu su morali da plate 2.500, za drugu 10.000, ne sećam se koliko za treću. meni se čini da carina/pošta/kogod, to radi totalno paušalno i da samo zavisi od toga na koga naiđeš kako ćeš proći. momak koji je poslao ploče je bio dovoljno bistar da u paket ubaci invoice za ploče, iako mu je više puta skrenuta pažnja da kod nas kidaju sa carinama i sl. ovi papci su lepo otvorili paket (iako je na njemu valjda pisalo GIFT, i čak možda i neka fiktivna vrednost od recimo 5e), videli invoice i rebnuli nas da se sve puši.gnev usmeravam ka pošti još od pre nekoliko godina. bio sam na moru, a neki tadašnji pen pal iz USA mi je poslao paket (kasnije sam utvrdio, DROPDEAD majicu) bz da mi najavi. hteo da me iznenadi, naivko. moja keva je otišla u poštu i pitala da li može ona da ga podigne, pošto onih 5 dana ležarine ističu u petak a ja se vraćam u subotu. prvo su rekli može, a onda ipak ne može, moram lično. onda je zamolila samo da odstoji taj neki dan više, da pokupim kada se vratim sa mora. rekli su OK, može do ponedeljka. sutradan (subota) ja stižem, idem u poštu, kažu "vratili smo paket". meni eksplodiralo u glavi, vratio se kući po kevu, otišli tamo, pitali tu istu službenicu whats up, ona kaže "ja ostavila ovde sa porukom, ali eto, oni svejedno vratili" . HOW YES NO. onda su me uputili u glavnu poštu na štajgi, gde mi je rečeno da je pošiljka vraćena još u petak (dakle isti dan kada je keva išla po nju. verovatno su je šibnuli nazad čim su joj videli leđa). onda sam nedelju dana slao mejlove svima koje znam u USA da pitam da nisu nešto slali. javio se ovaj lik, i rekao da je on slao. posle sedam dana, javio se ponovo da mi kaže da mu je stigao paket nazad. tačnije, samo onaj puckavi koverat. majice naravno nije bilo u njemu.sori na ovolikom trolu, ali kapiram da je svako ko je naručivao nešto imao probleme sa poštom/carinom. što se mene tiče, smrt njima.
Link to comment
ne znam šta mi je, u Subotici sam Žuletu obećao X-swatch :isuse: valjda sa godinama čovek postaje sve bolji

LIFE! LOVE! REGRET! :Hail: P.S. si čuo da Unbroken svira na jesen u Pragu? ozbiljno se razmišljam...

Dobro da godine donesu i nesto dobro, ako ne za tebe, onda barem za tvoju okolinu ;)

Nisam. Ne kapiram bas te njihove turneje, niti znam sta da mislim o svemu tome*. Prosle godine u London isla gomila ljudi odavde, nisam ni pomisljao ici. Realno, nije to to, ne zbog 2011, nego, znas vec zasto...U Pragu nisam bio nikada, tako da bi mozda mogao poci na porodicni izlet, posto ih i zena nije gledala. Tako da, mozda...Btw. Swing Kids sviraju uskoro u Kölnu. Kanim se da ne idem.*serem, samo mi krivo sto ne mogu dalje da serem uokolo da sam ih nekada gledao, dok vecina nije :P, tu ni godine nista ne mogu promjeniti, tj. godinama postaje sve gore

Link to comment

kapiram, ali nekako me vuče kada sam video onaj video na Vimeu. naravno da nije to TO, šta ja znam. nikada nisa mbio ljubitelj reuniona, ali ovde su super zvučali - kapiram da bih se upišao u gaće na fall on proverb <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...