Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Svojevremeno sam, u gluposti svojoj, rasprodao, razdelio, pogubio 90% svoje lepe kolekcije.Glupo, pa šta!To iskustvo je imalo katarzično dejstvo te je moj sadašnji odnos prema pločama promenjen-unapredjen.
To što sada ne daš/nećeš da otuđiš ništa ne bih nazvao unapređenjem.
Link to comment

Ma, samo koristim priliku da običan hedonizam zamaskiram filozofskim kerefekama pa trulim o višeznačno posredovanom odnosu prema pločama, koji se obogaćuje novim slojem značenja a koje je, opet, dobijeno retrospektivnim preimenovanjem gluposti u katarzu.K'o u onoj temi na onom Forumu.

Link to comment

"Milošević is dead" imam, za split mu nikad ne bih dao te pare, za ove potonje nisam nikad čuo a tu cenu može samo da stavi i to je to. mislim, ti domaći onlajn prodavci su smejurija

Link to comment

Trio Dag je oduvek jedno od najskupljih ex-yu izdanja (neam pojma šta je).Da - cene umeju da budu zaista debilne.Nešto svakako jesu kolekcionarski primerci, ali nasumice je moguće naći gomilu budalaština.Kod istog tog prodavca imate recimo Pixies - Bossanova lp za 5000dinDakle, ploča koja uopšte nije retka, niti je ploča koju treba juriti zbog spektakularnih zvučnih dometa (kakva recimo mogu biti originalna džez, ili rok izdanja iz 60ih) - sasvim obična ploča koja se do pre godinu i po dana kupovala za 800-1000 din.Na istom sajtu, istu ploču ima i drugi prodavac po 'normalnijoj' ceni od 2000 din.CD se sigurno može kupiti za daleko manje novca, a ako je nekome baš do vinila evo mu za 25€ Mobile Fidelity Sound remaster da se kurči.Izbor uvek postoji.

Link to comment

Trio DAG je akusticarski album iz negde 1973 i odlicna je ploca za takvu muziku, i pored cinjenice da je textove pisala Marina faking Tucakovic!

Link to comment
Trio DAG je akusticarski album iz negde 1973 i odlicna je ploca za takvu muziku, i pored cinjenice da je textove pisala Marina faking Tucakovic!
pleonazam :)Kad smo kod nje, nije ona kriva što su se stvari okrenule, pa su pare kasnije bile na nekoj drugoj strani.Kiriću , je l ploča toliko dobra da vredi para za jedno letovanje? :)
Link to comment

i ja se slazem. meni je ploca odlicna, ali ne bih dao vise od 20 evra, kao uostalom za bilo koju drugu plocu, osim da je neki box set ili nesto tako...

Link to comment
Trio Dag je oduvek jedno od najskupljih ex-yu izdanja (neam pojma šta je).Da - cene umeju da budu zaista debilne.Nešto svakako jesu kolekcionarski primerci, ali nasumice je moguće naći gomilu budalaština.Kod istog tog prodavca imate recimo Pixies - Bossanova lp za 5000dinDakle, ploča koja uopšte nije retka, niti je ploča koju treba juriti zbog spektakularnih zvučnih dometa (kakva recimo mogu biti originalna džez, ili rok izdanja iz 60ih) - sasvim obična ploča koja se do pre godinu i po dana kupovala za 800-1000 din.Na istom sajtu, istu ploču ima i drugi prodavac po 'normalnijoj' ceni od 2000 din.CD se sigurno može kupiti za daleko manje novca, a ako je nekome baš do vinila evo mu za 25€ Mobile Fidelity Sound remaster da se kurči.Izbor uvek postoji.
Kupovao sam neke ploče od tog Zoranlp-a i jeste da su mu ploče očuvane i da je opis stanja prilično tačan, ali, on je, čini mi se, direktno zaslužan što su cene licenci skočile na 500+ dinara.A cene takozvanih or'ginala su mu 50 do 100 odsto veće nego kod Borka.
Link to comment
Kupovao sam neke ploče od tog Zoranlp-a i jeste da su mu ploče očuvane i da je opis stanja prilično tačan, ali, on je, čini mi se, direktno zaslužan što su cene licenci skočile na 500+ dinara.A cene takozvanih or'ginala su mu 50 do 100 odsto veće nego kod Borka.
:blink: pa jebemumater, Borko je poznat kao solidno skup
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...