Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Ako ti original dobro svira, sacuvaj novac za nesto drugo (npr. dupli album Brkova :laugh:). Reizdanje zvuci kao da je hermetizovano, kao da je pusteno u nekoj prostoriji, pa snimljeno. Kada se pusti nije bas dramaticno, ali se veoma lako primecuje razlika koja bas i nije mala, pogotovo sto su moje usi malo otvrdle, pa kada sve to cujem, predpostavljam da bi dobrom uhu to bilo iznenadjujuce. U Srbiji sam slusao na drugim uredjajima i zvucalo je ok, mada nisam imao original da uporedim.

Luna radjena sa cda, La Strada sa ko zna cega, nije dobro. Do kraja godine, a najverovatnije sledece ce isti izdavac objaviti La Strada - Live in Studio M gde su svirali pesme koje se ne nalaze na ovom albumu. Ti snimci kruze godinama po netu. Nadam se da nece sa njih da rade vinil.

Link to comment
22 hours ago, wayfaring stranger said:

sacuvaj novac za nesto drugo (npr. dupli album Brkova :laugh:)

 

Prošlog vikenda sam gledao Brkove. Spektakl. Puštao dijetetu pre koncerta "Hoću da mi dijete sluša narodnjake" i ostale hitove. Kaže junior: "Što ovoliko psuju?" Ama to ti je treš i jedan neobičan spoj, rekoh. Kad on: "Nije ta kombinacija originalna. I uopšte, teško je danas biti originalan..." Tu ga prekidoh: "Nemoj mi filozofirat. Oš da te babo vodi na koncerat il neš?" "Na OVO?", pokaza prezrivo na spot Brkova na monitoru, zasmeja se i uteče sa mobitelom, gledajući me ko da sam pošandrco. Bi mi malo krivo, al opet, više mi bi drago. Kad, na koncertu njegov drugar sa majkom. Majka kaže "Ne znam gde je ovo čuo, kupili smo i majicu". Majka brižna, a klinac hoće napred da skače. Dolazi da ga vraća nazad, te joj objasnih da slobodno sedne pozadi, a ja ću paziti na dijete. Sretoh i staru poznanicu, pankerku koja je ovde zalutala. Koluta očima i zgražava se. Nasmejala se samo jednom, kad sam joj reko da u celoj publici verovatno samo nas dvoje znamo zašto je pevaču nadimak Šemso 69. Pita me odakle mi majica (Punk rock cafe, Smederevska Palanka, prvi put obukao). Razgovaramo o Six Packu...
E da, nastup:
Pre koncerta, vatromet sa terase na kojoj su izvođači. Trijumfalan izlazak na binu uz tehno remiks "Što me pitaš" Šemse Suljaković. Prigodno. Zatim kreće: ludilo, šega, cirkus, glupost, zajebancija, šašavilo, budalaštine, provod, dernek, Šemso pjeva sa dijetetom od 4-5 godina u naručju, Šemso sočno psuje kolege iz benda, proleće pivo, pije se pivo, gazi se po pivu, pijanima se otkrivaju velike istine i skrivene mantre u stihovima pjesnika.
Ovih dana, kad me na poslu počnu zatrpavati blesavim i besmislenim zahtevima, samo zapjevam "Glupostima neću da se bavim..." i svi se razbeže. Neke koristi i od Brkova.
Tek dan posle koncerta, saznao sam da imaju vinil. Nisam svraćao do merča. Iz daljine sam video samo majice.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Ja ih gledao samo jednom uzivo u klubu Underground kod Vukovog spomenika negde oko treceg-cetvrtog albuma ako se ne varam. Bio je spektakl u pravom smislu reci. U publici metalci, pankeri, rokeri. Pored mene je stajala devojka obucena kao klasicna sponzorusa, onako, taman za TV Pink i svi smo se ludo zabavljali. Bilo je to vreme dok nisu poceli da rasprodaju velike prostore i dok je Shemso imao kakvu-takvu kocnicu u glavi. Zadnjih par albuma nije to vise to, mada ne bih imao nista protiv da ih gledam uzivo. Na duplom vinilu se zaista nalaze veliki hitovi. Od njihovog opusa nije bilo tesko sastaviti odlican best of, ko voli. Ima i prepodobnih kojima je to seljana, mada se oni odlicno zezaju, a Shemso ima i stihova koji bi mogli bez problema da poklope mnogo izvikanija imena.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
5 hours ago, kurdi said:

na zalost slazem se sa strangerom da novo izdanje zvuci primetno losije od originala.

s druge strane meni nova luna zvuci ok. 

(isti covek je (re)masterovao)

 

Luna je rađena sa cda koji je dodatno remasterovao Bale (isti se dobijao uz knjigu) , tako da ni to ne može da bude skroz ok. Od reizdanja, izgleda samo Croatia rec i Slovenija rade dobar posao. Sve ostalo je lošije. Mascom takodje radi vinile sa cda. Kod Vlade Divljana - Sve lazi sveta je to bas uocljivo, dok je kod Eve Braun - Heart core malo manje primetno. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakve su cene ploča na NS berzi?

Beogradjani zategli kao klan, više manje svi iste (pojačane) cene.

Reper im je highest sold on Discogs pa onda 5 do 10% niže a nekada ni to.

Za redje ploče je češće obratno, highest sold pa udri 10-20% ako ne i jače…

Link to comment
56 minutes ago, Singer said:

Kakve su cene ploča na NS berzi?

Beogradjani zategli kao klan, više manje svi iste (pojačane) cene.

Reper im je highest sold on Discogs pa onda 5 do 10% niže a nekada ni to.

Za redje ploče je češće obratno, highest sold pa udri 10-20% ako ne i jače…

Nema onog što me zanima. 

Kupim nekad nešto radi reda i to mi se čini skuplje od Discogsa, mada eto sad ni preko Discogsa ne kupujem zbog poreza.

Desi se ponekad da nađem nešto što bi kupio za 500 kinti, na Discogsu kosta 2-3€ a prodavac traži 1000-1500. To me smori pa sednem na pivo.

Naleteh na Herbie Hancock Quartet 2xLP koji je na Discogsu 10€, draga mi ploča sa mog početka istraživanja jazza, prodavac kaže 40. Meni izlete: Čega 40? :)

 

Link to comment
Nema onog što me zanima. 
Kupim nekad nešto radi reda i to mi se čini skuplje od Discogsa, mada eto sad ni preko Discogsa ne kupujem zbog poreza.
Desi se ponekad da nađem nešto što bi kupio za 500 kinti, na Discogsu kosta 2-3€ a prodavac traži 1000-1500. To me smori pa sednem na pivo.
Naleteh na Herbie Hancock Quartet 2xLP koji je na Discogsu 10€, draga mi ploča sa mog početka istraživanja jazza, prodavac kaže 40. Meni izlete: Čega 40? [emoji4]
 

Jedna strana su cene a druga ocenjivanje… to je tek priča za sebe!

Gledao ja neku ploču skoro kad je poslednja berza bila u Kuglašu - kaže ovaj (vidi me kako je zagledam) “Mint, druže, nema šta da zagledaš…”
- Huh, kako?
- Mint! Vidiš da je ko nova…
Udahnem, taman da bih rekao nešto… stanem, odustanem… izdahnem i nastavom dalje.

Muvajući se dalje po tezgama i gajbama sa svih strana samo - Mint! Mint!… Mint!… Mint!…

Btw. ploča koju sam zagledao je nešto izmedju VG i VG+ a moje zagledanje samo da ustanovim da te linije i ogrebotinice nisu mnogo duboke….

Mint bre!
Link to comment

spacer.png

 

Po sudovima se ocigledno vodi velika bitka. Za neupucene, a zainteresovane, dostupna su dva podkasta kod Galeba. U jednom ljudi iz Fondacije Milan Mladenovic, a u drugom Loka + 1.

Svi su u pravu :ph34r:

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...