Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

da li neko zna koje instutucije sistema bi mogle da daju neku početnu pomoć ili jefitniji kredit za pokretanje sopstvene firme za nekoga ko je na birou i skoro je dobio otkaz pa još prima onu mesečnu pomoć ?

osim biroa i fonda za razvoj, još neko ?

da li ima neko mesto gde se na jednostavan način mogu dobiti informacije šta je sve potrebno od dozvola i kakve je procedura/papirologija ?

Link to comment

160 hiljada dinara, odnosno 200 ako imate ispod 30 godina i iz beograda ste

uslov je da ste na birou, zavrsen jednomesecni kurs o preduzetnistvu i dobar biznis plan

takodje je uslov da firma funkcionise godinu dana, i da za tih godinu dana redovno uplacuje poreze i doprinose

 

http://www.nsz.gov.rs/live/trazite-posao/dok-trazite-posao/programi/subvencija_za_samozapo_ljavanje.cid255

Edited by belch
Link to comment

Podstaknuta Vučićevim entuzijazmom, ja rešila da otvorim školu jezika.

Ovaj topik koristiću kao blog gde ću opisivati sve korake, i pisati kako mi ide.

Danas sam imala prvu stvar na rasporedu, a to je nalaženje prostora. Nekim čudom, pre nekog vremena na mail mi je stigla ponouda izvesnog bridž kluba, koji imaju prostorije u centru grada a koriste ih samo tri dana nedeljno, pa hoće da podele troškove deleći prostor sa nekim ko bi ga koristio preostala četri dana. Upravo sam se vratila odande, i malo je reći da sam oduševljena. Imaju dve prostorije sa stolovima, stolicama i tablama, drugim rečima, neću imati nikakvih ulaganja u opremu tog tipa. Cena je takođe sasvim razumna, 10e po danu, odnosno 150e mesečno ako hoću sva 4 preostala dana u nedelji. Prostor se nalazi u Maršala Birjuzova, preko puta prolaza za Zeleni Venac u Sremskoj.

 

Večeras ću nešto malo dizajnirati flajere, nadam se da ću ih imati spremne sutra ili preksutra da ih odnesem na štampu. Takođe planiram da dam oglas na fejsbuku i po nekim novinama i časopisima. Takođe je u planu i veb sajt al otom potom.

 

Plan je da časovi krenu mesec dana nakon što se javi prvi zainteresovan učenik. Kada se taj famozni prvi učenik javi, istog dana ću se prijaviti u APRu.

Nakon prijave u APRu, pogledaću kako tačno da dođem do novca od države. To sada ne mogu jer još uvek nemam prijavu prebivališta u Beogradu, ali to ću nadam se rešiti već sledeće nedelje.

 

Što se tiče troškova, porezi i doprinosi su 17000 dinara, tako da će mi bez reklamiranja mesečni troškovi biti 300e.

 

Škola će se zvati Easy.

Edited by belch
Link to comment

srećno 

 simbolike ima u tom mestu i nazivu škole jezika

 

svestranost

 

mislim da je ključna reč 

 

i pitanje kome se obratititi od nadležnih

 

( sad pravim dugmiće od polimerne gline, što se mene tiče, dotle sam stigla hahahaha)

Edited by logoped
Link to comment

Srecno belchice i dobro dosla u preduzetnike :) Kad budes imala flajer daj da ga podelimo.

 

Jel drzis samo engleski ili jos i neki jezik? Koji uzrast? 

Link to comment

za sad samo engleski

svi uzrasti: predškolci, niži razredi, viši razredi, odrasli početni i srednji, priprema za fce i cae (i za cpe ako bude potrebe)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...