Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

Hvala puno, koliko vidim ovde je uključena kompletna carinsko-poreska dažbina (očekivano). Zato sam mislio na varijantu u kojoj iz Čajne doneseš npr. jedan kofer nečega u Srbiju (kao bulk shopping za sebe, zgodno za ljude koji lete tamo jednom mesečno) i onda to uredno preprodaš online uz registrovanu firmu. Tu me je interesovalo da li će te neko od nadležnih cimati zbog toga što pouzećem prodaješ nešto što nije komercijalno uvezeno.

 

Raspitaću se još malo, hvala u svakom slučaju.

welcome

 

mi na relaciji peking-moskva resavamo logistiku po ceni 11-13 usd/kg door 2 door isporuke. moji plate u rusiji kada preuzmu robu, platimo 2% osiguranje, ako se izgubi roba firma koja radi logistiku kompenzuje vrednost robe. cirkus je kako to rusi rade. roba se preuzima na pijaci u pekingu, ide do granice rus-chn, "specijano trenirani ljudi" (fakat ih tako zovu :) ) preuzimaju robu i prelaze granicu, dalje roba ide trenssibom ili avionom do moskve na neku pijacu, tamo saljes svog coveka koji je preuzima, posle cega platis za isporuku.

 

imali smo oko 60-70 isporuka i sa manjim kasljucanjima sve ferceralo odlicno. za 50tu isporuku sam zvao tog naseg rusa koji radi tu logistiku za nas, da se upoznamo i napijemo ko ljudi u restoranu, ali on jadan ne pije, morao da ostavi alkohol jer kako kaze da je nastavio leciti stres vodkom odavno bi zavrsio u vecnim lovistima  :D

Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Ima li neko iskustva sa (pre)prodajom robe putem pouzeća? Interesuje me:

- koji pravni oblik je neophodan (da li je dovoljan STR ili mora još nešto)

- koliko otprilike uzimaju kurirske službe za uslugu

- da li država zahteva dokazivanje porekla robe? Npr. ako prodaješ nešto što si doneo iz inostranstva (kao onaj pecaroški pribor iz Kine), da li je dovoljno da si uredno registrovan i da izmiruješ svoj paušalac ili moraš da imaš spremnu uvozno-carinsku dokumentaciju za ne daj bože?

 

Znam da su neki ljudi koji su lepo radili prodaju preko Fejsa dospeli pod prismotru nadležnih (naravno nisu imali registrovane firme) pa me samo interesuje šta je od papira dovoljno da reši tu prismotru.

Ако продајеш као физичко лице преко неких сајтова не треба ти ништа,тј не треба ти фирма.Продајом робе на тај начин трошак курирске слубе углавном иде на терет онога ко купује робу.

Link to comment

Lanac ćumez kafana oko pijaca...

 

Radi samo od 5-13, kad, nakupci i poljoprivrednici i šverceri i dolaze na pijacu. 2-3 stola, šank, iskusna starija konobarica...

 

Kod svake pijace u gradu po jedna (recimo u NS kod Limanske, Detelinarske, Riblje, Satelitske, Futoške)... Crta zabranjena...

 

Ne bi bio user od para, ali bi moglo dobro raditi.

Link to comment

Radi samo od 5-13, kad, nakupci i poljoprivrednici i šverceri i dolaze na pijacu. 2-3 stola, šank, iskusna starija konobarica...

 

I od 22-03, kada bi tu dolazili svi lokalni pijanci (ovo je bazirano na uzorku birtija oko Cvetkove i Djeram pijace u BGD)

Link to comment

I od 22-03, kada bi tu dolazili svi lokalni pijanci (ovo je bazirano na uzorku birtija oko Cvetkove i Djeram pijace u BGD)

 

A ne, ne bi se ja bakćao sa noćnim radom. Tu su ljudi već mortus pijani. Samo ujtru, dok su koliko-toliko uračunljivi.

Link to comment

al ondak se baš neb ovajdio, mora noć, tu je kartanje, sport, tu se pije, u jutarnjoj treba da radi neka mladja jebulja a u noćnoj matora profuknjača, moraju biti sisate

Link to comment

Ако продајеш као физичко лице преко неких сајтова не треба ти ништа,тј не треба ти фирма.Продајом робе на тај начин трошак курирске слубе углавном иде на терет онога ко купује робу.

 

Kako zakon gleda na tu varijantu u kojoj nešto kupiš napolju, doneseš u Srbiju pa kao fizičko lice prodaješ online?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...