Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

fss

 

ako treba neka pomoc oko apra ili cega god pitaj. Provjeri u apru nazive preduzetnika u opstini gdje registrujes radnju. Popricaj sa nekim knjigovodjom oko poreza i doprinosa, racunaj na nekih 15 k mjesecno.

 

Srecno

Link to comment

fss

 

ako treba neka pomoc oko apra ili cega god pitaj. Provjeri u apru nazive preduzetnika u opstini gdje registrujes radnju. Popricaj sa nekim knjigovodjom oko poreza i doprinosa, racunaj na nekih 15 k mjesecno.

 

Srecno

Hvala, ne sumnjam da će pomoć trebati. :)

Imam drugaricu koja radi istu stvar na Karaburmi, ona mi je pričala kako sve ide, i koliki su troškovi.

Na sajtu apra sam videla da ne postoji škola jezika sa istim imenom, tako da računam da će biti ok.

Prvi pick mi je bio Babylon Fish, ali je nažalost ime i na srpskom i na engleskom zauzeto.

 

mogu ti doneti ćaćinu rakiju pa da uvedeš napredne kurseve za boshoku i burazer   :fantom:

može, domaću rakiju ne odbijam 

Link to comment

Prvi pick mi je bio Babylon Fish, ali je nažalost ime i na srpskom i na engleskom zauzeto.

 

А на грчком? А и то на српском, је ли вавилонска или са б?

 

Него, то "изи" може да изазове "море изи га ти, мајке ти га" и слично.

Link to comment

nek izazove, šta da se radi, nigde neće pisati izi, već easy

sad je svejedno vavilonska ili babilonska kad neće biti ni jedno od ta dva 

Link to comment

Belch, srećno. 

 

Proveri da li možeš da funkcionišeš kao udruženje građana a ne kao firma. Udruženja mogu da funkcionišu na bazi članstva (članarine). Takođe, mogu da pružaju usluge do određenog iznosa na godišnjem nivou (koji ćeš teško dostići u prvoj godini bavljenja poslom). 

Edited by pacey defender
Link to comment

Podstaknuta Vučićevim entuzijazmom, ja rešila da otvorim školu jezika.

Ovaj topik koristiću kao blog gde ću opisivati sve korake, i pisati kako mi ide.

Danas sam imala prvu stvar na rasporedu, a to je nalaženje prostora. Nekim čudom, pre nekog vremena na mail mi je stigla ponouda izvesnog bridž kluba, koji imaju prostorije u centru grada a koriste ih samo tri dana nedeljno, pa hoće da podele troškove deleći prostor sa nekim ko bi ga koristio preostala četri dana. Upravo sam se vratila odande, i malo je reći da sam oduševljena. Imaju dve prostorije sa stolovima, stolicama i tablama, drugim rečima, neću imati nikakvih ulaganja u opremu tog tipa. Cena je takođe sasvim razumna, 10e po danu, odnosno 150e mesečno ako hoću sva 4 preostala dana u nedelji. Prostor se nalazi u Maršala Birjuzova, preko puta prolaza za Zeleni Venac u Sremskoj.

 

Večeras ću nešto malo dizajnirati flajere, nadam se da ću ih imati spremne sutra ili preksutra da ih odnesem na štampu. Takođe planiram da dam oglas na fejsbuku i po nekim novinama i časopisima. Takođe je u planu i veb sajt al otom potom.

 

Plan je da časovi krenu mesec dana nakon što se javi prvi zainteresovan učenik. Kada se taj famozni prvi učenik javi, istog dana ću se prijaviti u APRu.

Nakon prijave u APRu, pogledaću kako tačno da dođem do novca od države. To sada ne mogu jer još uvek nemam prijavu prebivališta u Beogradu, ali to ću nadam se rešiti već sledeće nedelje.

 

Što se tiče troškova, porezi i doprinosi su 17000 dinara, tako da će mi bez reklamiranja mesečni troškovi biti 300e.

 

Škola će se zvati Easy.

 

Да ти и ја прво пожелим срећу,а онда да те и мало обесхрабрим.

 

Имам двоје деце и иду у  школу страних језика Божидар Аџија.Цена је негде око 3000 динара месечно а мислим да имају два пита недељено часове али проверићу са женом.

Џасове имају у истој школи у коју и иду.Син је још у боравку,па данима када је час из енеглског та учитељица из БА дође по њих и одведе их на час,а ћерка има или пречас ако иде у поподневну смену или после завршене наставе ако иде пре подне у школу.Поред њих постоји још једна школа страних језика у њиховој основној шклои и раде по истом принципу.Моја предпоставка је да тако раде и све остале основне школе и да  је мала шанса да ћеш преко фејсбука,флајера и нечега сличног доћи до одређеног резултата,већ напротив покушај да се повежеш са неком основном школом или чак са неком предшколском установм јер су ми и тамо деца ишла на часове неглеског.Чим почне школа година представници школа страних језика обиђу све разреде испричају неку причу,поделе флајере...а нама родитељима је навећа предост што се све то дешава за време трајања наставе.

Link to comment

Hvala na savetima, palo je to i meni na pamet, za iznajmljivanje učionica, ali ne može da me bude na dva mesta odjednom, tako da ću se za sad držati ovoga. 

A i nisu mi deca prvenstvena publika :)

 

btw flajeri gotovi, uskoro kreću na štampu. 

 

1911810_10152538426227580_12931400974427

 

 

edit

@pejsi

razmišljala sam i o tome, i bilo bi mi bezveze da potencijalne učenike gnjavim o tome kako će uplaćivati članarinu, ne deluje mi baš profi. Tako da ću se držati svega regularnog, za sad :)

Ali hvala na sugestiji 

Edited by belch
Link to comment

meni se toliko podrazumevalo da je engleski, da nisam ni primetila da fali :D .

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...