Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Po meni je to što su ti tražili da potpišeš da nećeš da nudiš direktno usluge klijentu čak i dobar znak, jer to onda ukazuje da se osećaju nesigurni da bi klijent mogao da pristane. Ono što bi bilo idealno je da, dok radiš, nekako se upoznaš sa ljudima koji rade u toj konkretnoj firmi, čisto da te zapamte. I onda kasnije možeš da im se javiš direktno, u stilu jel me se sećaš, radio sam tu već kompjutere, sad imam svoju firmu pa ako vam nekad treba neko... i ponudiš neku konkurentnu cenu. U takvoj prodaji mnogo je bitno da te ljudi znaju i da već postoji neko poverenje, jer npr ja lično bih bila nepoverljiva da dam poslovne kompjutere na sređivanje nekom "sa ulice", tj nekome koga ne znam lično, ili koga mi nije preporučio neko kome verujem.Ovo ja samo teoretski pričam, ali gledam i koliko je bitno u nekom porodičnom biznisu. Konkretno, rođak pravi neki svoj proizvod, ali onog trenutka kad se on povuče iz posla nema šanse da će neko drugi iz firme prodati taj svoj proizvod bilo kome, jer ne znaju ljude, a ovaj rođak ih opet zna dosta i ljudi znaju njega. A i taj rođak je biznis napravio tako što je godinama radio prodaju sličnog proizvoda za neku kompaniju, pa je stekao kontakte.E sad jedino što mi zvuči potencijalno problematično je kako će ovi koji te sad hire da gledaju na to da i sam lično nudiš usluge?
U arhitekturi nije neobicno da se potpise prilikom odlaska iz firme da neces da juris klijente koje si upoznao radeci za firmu u naredne 2-3 godine.
Link to comment
Ma, nema leba od vinograda. A to za bandere je odlicna ideja, mislim da se besim o njih.
Kad se zlopatis za nesto sto volis, rezultati mogu doci kasnije i biti sporadicni al si barem srecan covek.A takvi se obicno ne bese o bandere -_-
Link to comment
  • 9 months later...
Mali romanticni swinger klub ?
Mali romanticni swinger klub ?
Ја се извињам што цитирам пост из 2011 и то у мом првом писању али ово ме је стварно одушевило.Не наравно због свингер клуба већ због креативности.Мада је и шурда са чиними се друге стране ово теме имао претензије да буде цитиран.Свака част за креативност.
Link to comment

Drugar krenuo sa domacim ajvarom koji pravi kod kuce a salje brzom postom u celu Srbiju. Prosle godine prodao sve a ove godine vec na pocetku imao narudzbinu vecu nego cela proslogodisnja proizvodnja. A cena nije bas mala bar sto se mene tice 450 din. tegla.

Link to comment
  • 4 months later...

Vec neko vreme razmisljam da bi bio dobar biznis prodaja guma. Na zalost, nemam predstavu ni kakva je situacija na trzistu kod nas, ko su uvoznici i distributeri, par firmi koje prodaju znam jer sam od njih kupovao gume za licne potrebe :)

 

Rodjak iz USA se zaposlio u firmi koja radi izvoz guma, ima li iko ideju da li je to moguce uvesti ovde? Bacio sam pogled na par sajtova za prodaju guma u USA, i cini mi se da nema neke razlike u standardima i dimenzijama guma. Kakva je situacija sa carinom, i generalno sta bi mi sve bilo potrebno da zapocnem to?

 

Jos uvek nisam izlozio ideju rodjaku, dok se ne raspitam kakva je situacija ovde, pa sad pokusavam na sve strane da saznam bilo sta, tako da je svaka informacija dobrodosla.

Link to comment

znam lika koji zvanicno uvozi GY, sam sve radi, one man army.

prva godina mu je bila cupava, medjutim sad mu ide sasvim korektno.

 

valjda, u stvari, dugo ga nisam video. raspitacu se bas.

Edited by ToniAdams
Link to comment

vazi se, svakako znam da mu je u jednom momentu islo korektno, a ako sam dobro shvatio, manjevise je kupio GY fransizu, pa je radio po njihovim pravilima, ali i sa nizom pogodnosti. 

 

samo jos da se setim koga znam, a da ga zna posto ga bas dugo nisam nit video nit cuo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ima li neko iskustva sa (pre)prodajom robe putem pouzeća? Interesuje me:

- koji pravni oblik je neophodan (da li je dovoljan STR ili mora još nešto)

- koliko otprilike uzimaju kurirske službe za uslugu

- da li država zahteva dokazivanje porekla robe? Npr. ako prodaješ nešto što si doneo iz inostranstva (kao onaj pecaroški pribor iz Kine), da li je dovoljno da si uredno registrovan i da izmiruješ svoj paušalac ili moraš da imaš spremnu uvozno-carinsku dokumentaciju za ne daj bože?

 

Znam da su neki ljudi koji su lepo radili prodaju preko Fejsa dospeli pod prismotru nadležnih (naravno nisu imali registrovane firme) pa me samo interesuje šta je od papira dovoljno da reši tu prismotru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...