Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

imam ideju za samozaposlenje, moze da se razvije u biznis. nova vremena stvaraju nove potrebe, konkurencija za sada ne postoji, ali jednom kad se procuje ne sumnjam da ce da se prosiri, pa bi valjalo pozuriti. ideja je posledica problematicnog novog zakona o saobracaju koji novopecenim vozacima brani da se prve godine voze sami u kolima, odnosno nalaze im da se voze u drustvu osobe koja najmanje pet godina poseduje vozacku dozvolu. ovo zvuci razumno dok se covek ne zapita sta se desi ako je neko prvi vozac u porodici i ako nema nikog svog da se sa njim/njom voza godinu dana. desi se upravo ono sto niko ne bi pozeleo, prve godine neiskusni novi vozac ne vozi, pa posle godinu dana zaborava ima zakonsko pravo da sedne za volan i svima nam ugrozi zivot. ovo nikome ne ide u korist, ni nama ni novim vozacima. neko s manje preduzetnickog duha bi se zabrinuo, ja tu vidim priliku. 'stavljam glavu u torbu' da bude naslov oglasa da privuce paznju, a onda da se objasni pruzanje suvozacke usluge. cijena na sat, nezanovetanje zagarantovano (oce ljudi da popuju novim vozacima, pa ce ovo da privuce i one sto imaju nekog da se vozi sa njima, ali ta osoba voli da daje instrukcije, sto hoce da iritira). ako zazivi da se zaposle zaludni sa vozackim dozvolama sto imaju avanturistickog duha. i eto biznisa.

Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Radnjica sa kuvanim jelima. Trebaju ti dve radnice, dobavljač (to jest ti) i knjigovodilica , uz elementarno opremanje kuhinje i radnog prostora. Prodaješ mućkalicu za 800din/kg, a prebranac za 400din/kg. Samo osmisli dobru lokaciju; ne znam šta je na Voždovcu najbolje. Verovatno tamo blizu fakulteta jer tu živi dosta studenata u iznajmljenim gajbama, a mame su zabrinute da deca ne jedu dovoljno kuvane hrane.A imaš i šta da poneseš kući svojima :)
какве су дозволе потребне за ову куванију? :)није ово лоша идеја, а не треба ни велики локал, ни много опреме.само је вероватно јеба са инспекцијама...
Link to comment

Evo jos jedne ideje, mozda upali. Kao sto svi znamo u Aleji Gladnih ne fali usta, a mesto se vec toliko proculo da dolaze ljudi sa svih strana. E sad, ima tu cevabdzinica i previse a i raznih drugih djakonija - turcin, kinez, pekarice, tortiljice, slatkisi... svega samo ne ribe i proizvoda od morskih stvarcica. Pa ako neko hoce da okusa srecu sa tim ja sam siguran da bi imao sansu. Neki fish&chips, pohovane krabe, kolutici lignje... ma ima da ide ko alva.Tako cu ja jednog dana kad budem star i bogat pa da se zanimam :lala:

Link to comment

Ima u starom Merkatoru dve ribarnice-pecenjare kojima, cini mi se, dobro ide. Ona u donjem delu ima bas veliki izbor. Ne rade 0-24, pa bi sa te strane mozda bilo prostora za jos jednu.

Link to comment

Ima ih po pijacama, a ima nekoliko i po centru. Tu je problem sa potraznji koja je realno mala u odnosu na sve drugo. Mene bi obradovala na primer salata fast food varijanta, nesto kao sto bese Do jaja nekad, ili kao sto videh u nemackom supermarketu turski salata bar. Najraznovrsnije sveze salate i namazi, i prigodna peciva :)

Link to comment
missim da je to zajeb, moras podmititi celu armiju sanitarnih inspektora i inspektorki, kolkogod cisto sve drzao.
па то ме једино плаши, за остало не бринем, народ је гладан, тако да јефтине народне кухиње морају имати прођу.иначе, од послова са малим улагањима,и не великим ризиком паде ми на ум и играоница са конзолама.типа, 4 конзоле,4 лцд-а, 10так игрица, 5 столова,10 столица, и мањи локал. након почетних улагања, остаје на месечном нивоу плаћање само кирије и радника... а уз то је и ладовина за рад. Уз неку школу ово не би могло оманути, е сад чини ми се да сам негде прочитао да по новом закону играонице не смеју да буду у зони школе... :unsure:
Link to comment

meni se ovde u nemackoj najvise dopadaju Suppe und Salat barovi. najcesce u njima jedem a svi su nivoa 4 vrste supe, desetak razlicitih salata i nesto malo peciva.naravno, orijentisani su na poslovni svet i takvo im je i radno vreme, od 10 do 18h.

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...