Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 hours ago, Redoran said:

 

I to što kažeš - Jokić je ispao 3x pametniji. Provodi vreme sa porodicom i Teslom konjima, olimpijske medalju nije ni probao da donosi, drogirana javnost ga razvlačila par dana a sada već uveliko proveravaju ispravnost svojih budilnika za narednu NBA sezonu.

 

Novak parkirao porodicu da bi probao da donese dve olimpijske medalje. Umesto njih, dobio je od drogirane javnosti medalju izdajnika da je pridoda u već postojeću kolekciju medalja (neplatiša poreza, folirant, nervčik, razmaženko itd.)

 

Pa ti onda idi i bori se na OI. To jedino ima smisla u ovim nevidljivim sportovima tipa streljaštvo i kajak (mada i tu može da bude frka ako se slučajno zahvališ nekome kome ne treba da se zahvališ, ili mu odeš na prijem). Svako ko je mega zvezda u sportu treba da se kloni ovog događaja jer će samo glavobolju da dobije.

 

Novak je car, kada je u pitanju odnos ka izazovu tj. svemu onome sto sport predstavlja. A to je i olimpijada. I to je jedino sto je vazno. Pokazao je svim jokicima sta znaci biti sportista. Ma ne samo sportista ... zivotna filozofija ... prosto je ... daj sve od sebe, i nemoj da zalis ni za cim. Ni da nisi dao sve od sebe, ni da nisi pokusao. Kada to uradis, bilo u sportu, bilo u zivotu, nemas za cim da zalis. Sto se tice bolda ...  nece ... pokazuje to i izjavama.

 

Nikada vise necu gledati jokica. Samo Bogdanovica.

 

  • +1 2
Link to comment

Meni je potpuno suludo toliko lično shvatanje Jokićeve odluke. Naravno da ću se buditi da ga gledam i naravno da mi je krivo što nisu otišli na olimpijadu. Sport jebeni, ljudi pobogu. Jednom u sto godina imamo top 10 košarkaša na svetu i sad smo ljuti toliko da ga nećemo gledati. Svakom svoje, ali popite pivo, oladite se malo i uživajte dok traje. To važi za Noleta isto koliko i za Jokaru.

  • +1 2
Link to comment

Samo jedno pitanje, kako to imamo košarkaša u top 10 na svetu koji neće/ne želi da igra za repku? Šta je tu imamo?

Imaju njegova braća i Denveraši, mi nemamo ništa.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Mos said:

Meni je potpuno suludo toliko lično shvatanje Jokićeve odluke. Naravno da ću se buditi da ga gledam i naravno da mi je krivo što nisu otišli na olimpijadu. Sport jebeni, ljudi pobogu. Jednom u sto godina imamo top 10 košarkaša na svetu i sad smo ljuti toliko da ga nećemo gledati. Svakom svoje, ali popite pivo, oladite se malo i uživajte dok traje. To važi za Noleta isto koliko i za Jokaru.

 

Naravno da mogu gledati Jokica, ali jednako tako mogu otici u cirkus i zabaviti se. To nije sportista kojeg hocu da gledam.

 

edit: mozda je prejako reci necu gledati ... bolje je reci, necu gledati istim ocima tj. necu navijati

 

Edited by cedo
Link to comment

^Jer ti posedujes reprezentaciju i njihove uspehe? Reflecting much?

 

Ne mogu ja ovaj nivo isključivosti, ne vredi. Nastavite sa klanjem i sečenjem kite na panju zbog entertainment industrije u 21. veku.

Edited by Mos
Link to comment

Ne posedujem naravno, ali ne posedujem ni najmanji zajednički sadržalac koji bi učinio da smatram Jokića 'svojim'.  Kao što neko ranije napisa, ne zanima mene njegov uspeh u NBA, na tome mu svaka čast. Mene zanima kakve bi igre on pružio u reprezentaciji.

Prosto, više mi nije zanimljiv za praćenje od nekog Kajla Kuzme. Taj level nezainteresovanosti.

Jbg, isključiv sam i loš čovek i komunista.

  • +1 2
Link to comment

Jebiga, ja ga smatram svojim ne zato sto je neki kurčev Srbin ili što će da nama donosi medalje (LOL) nego zato što je debeli underdog u zverinjaku. Nije ni prvi, ni poslednji, takav koga gotivim u celom nizu različitih sportova. I niko od njih mi ne donosi medalju, zamisli. Nikakav sam pravoslavac, znam. 

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment

Underdog bi bio Kampaco, a ne debeli, ali to je ok. Svako imas svoju rezon zašto ga prati ili ne. Meni smeta zato što nema sportski ratnički karakter. Nekome je to kul. Ali ne mogu ga smatrati 'svojim' kad nije

Link to comment

bolje jokica gledati citave sezon nego par nedelja. on je genije kosarke

pa zbog njega se budim u pola noci da  gledam nba.  meni je njegova igra neverovatno  uzivanje. ako je morao da se odmori i da ne igra na olimpijadi to mi nece umanjiti postovanje i ljubav prema njemu. 

Link to comment
4 minutes ago, bradilko said:

bolje jokica gledati citave sezon nego par nedelja. on je genije kosarke

pa zbog njega se budim u pola noci da  gledam nba.  meni je njegova igra neverovatno  uzivanje. ako je morao da se odmori i da ne igra na olimpijadi to mi nece umanjiti postovanje i ljubav prema njemu. 

 

sve je to tacno ... ono sto fali, meni barem, je sastojak koji fali svakom jelu ... vegeta/so

nema razlike da li odes u cirkus i gledas vestine izvodjaca, ili gledas jokica i njegovu magiju

covek radi svoj posao za novce koje je placen i nista vise od toga, radice (radio je) jos bolje da bi dobio jos veci novac ... toliko

to nije sport, to je bljutavo jelo

Link to comment

 

7 hours ago, James Marshall said:

Znaš kako, da ljudi malo manje projektuju sebe u njegove uspjehe, manje bi projektovali i neuspjehe. Meni konkretno, pošto za sebe samo mogu i da pričam, je žao, potpuno isto kao što mi je žao Vasića i Mačkovića i Arunovićke - tako blizu a tako daleko, a ljudi se spremali eto pet godina. Bedak. Hvala im na svemu učinjenom. Ali niti mislim da su Srbi i ja s njima superiornija nacija jer je jedan od nas Đoković niti mislim da on ispravlja svjetske nepravde prema nama od Kosovskog boja preko bombardovanja niti mislim da je on božji poslanik kad osvoji RG ali isto tako i kad izgubi kažem "biće bolje, ajmo dalje", a ne mislim da mi je umro član familije ako čovjek nije na nivou da ostvari neki rezultat (koji sam ja jelte zacrtao da on treba zbog mene da ostvari). Pogotovo ne mislim da je mene lično zajebo. Mnogo je frustracije ovdje, pa se kompenzuje tuđim uspjesima, a onda dodatno izbija tuđim neuspjesima (iako to za mene i nisu neuspjesi, jebiga i drugi treniraju, to je smisao takmičenja). Ne znam koliko je taj sport postao štaka ljudima za raznorazne privatne fejlove, znam za taj nivo ludaštva prilikom navijanja za fudbalske klubove u Južnoj Americi, Grčkoj, Turskoj, ali kod nas je zrelo za jedno preispitivanje odnosa prema sportu. Studije mogu da se napišu o tome. Ničega previše, davno ljudi rekli.

 

Ovo je po meni baš ono, par exelans potcenjivanje i vređanje dobrog dela Novakovih navijača.

Prvo, to što ti je žao Vasića i Mačkovića isto kao i njega govori da ne razumeš baš ono što Novak radi, jedino što iz toga mogu da razumem je da te zabole za Đokovića i da si poprilično indiferentan prema njemu tj njegovim uspesima. Čovek je, prvo, neopisivo uspešan u onome što radi i u sportu kao što je tenis je ubedljivo najbolji igrač ikada. Ne želim naravno da omalovažavam bilo koju medalju, ali da je kojim slučajem Novak uzeo zlato, dodatak tog zlata na nisku njegovih ostalih trofeja je nešto što Mačković i Vasić neće postići u milijardu godina. Ukratko, dodatno bi Novaka urezalo ne samo na goat listu, već na sam vrh najboljih sportiska ne aktuelnih već svih vremena što on već sada i jeste. Svako naravno treba navija za koga i šta želi, ali nije mi baš normalno staviti znak jednakosti između ovih takmičara i njihovih uspeha, u ovom konkretno poređenju zbog specifičnosti situacije i trofeja koji je praktično jedini koji Novak nema u vitrini. 

Težina tog uspeha, put koji je prešao (uništavanje Nadala i Federera) i ostatka tura i sveta je ono što ga lepi za navijače, pogotovu u zemlji jadnoj i bednoj kao što je naša sa građanima kojima su sportski uspesi često jedini izlet u neka lepša emotivna stanja, sreću i radost. Kao Brazilcima fudbal dok gladuju po favelama i spava njih 20 na 10m2. Jednostavno, to je sasvim normalno i očekivano, kao što se Argentinci lože na Mesija ili Portugalci na Ronalda, ili Ameri na Lebrona i Durantulu. 

 

Niko normalan neće misliti da će mu zbog toga život biti lepši i uspešniji duže od tih dan dva po uspehu Novaka. Ali ne treba te ljude osuđivati zato što se raduju uspesima ovog neverovatnog čoveka jer je sport jednostavno u DNK ovog naroda. Sportovi se prate, bilo je uspešnih tenisera i pre njega sa ovih prostora, a sportovi sa loptom su nas dodatno razmazili. Pogotovu je sve to normalno u ovoj fazi karijere koja traje već poslednjih par godina od kada je trka za goat-a najujednačenija, svaki Novakov osvojeni turnir, GS, pa i ova olimpijada imaju dodatnu vrednost i značaj jer na kraju krajeva, šta god ko mislio, uspesi na terenu su ti koji imaju najveći značaj u goat debati.  Sa te strane, može se objasniti tj barem malo više razumeti zašto neki ljudi, pogotovu sada, te neke poraze shvataju kao tragediju. No verujem da i oni posle 3, 4 dana zaborave na njih. 

Sve što si ti opisao u postu je po meni ekstremno preterivanje i nešto što karakteriše možda par procenata Novakovih navijača, ako i toliko. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...