Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

4 minutes ago, Mil@n said:

 

Čovek je bio u pohodu na nešto što niko nikad nije uradio u istoriji tenisa. Imao je opciju golden slema ili grand slema što je isto neverovatan uspeh i koji bi, sada već i očigledno, lakše ostvario da nije otišao na OI. Ne misliš li da je logično da čovek ima pravo malo da izvaga? MIslim da je prošlo par dana od kada se završio wimbledon i dok nije potvrdio da ide na OI. 

 

sve je to ok, zato i kažem da im nije ista situiacija, ova dvojica su imali taj datum zaokružen i gledali u njega 4 godine, i onda ih sjebe korona u psolednjem trenutku, to je katastrofa. a Nole je vagao do samog početka igara, ide - ne ide, odlučio ipak da proba, nije uspeo, nije strašno..

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

pa covek se dvoumio da li da ide , zar ne? javno je pricao o tome. ako je ta patriotska prica tako jaka cemu dvoumljenje? onda ides, ne kontempliras javno na tu temu.

 

Dvoumljenje otuda što je ipak morao da ode na kraj sveta i nazad, pri čemu nije mogao da vodi ni porodicu ni bilo koga iz svog tima, a onda pravo sa OI treba da se sprema za ludački finiš sezone, plus faktor korone. Svaki top 10 teniser koji je otišao tamo, dvoumio se barem malo pre nego što je prelomio.

  • +1 2
Link to comment
52 minutes ago, theanswer said:

 

Druga stvar, vi bukvalno poredite odlazak na OI sa odlaskom na kosovski boj.

 

Brt, mitm mu samo odajemo priznanje na sveukupnom cimanju i želji. Ništa više i ništa manje od toga. A kad pominješ Gazimestan, nismo ga mitm prozvali Vukom Brankovićem i izdajnikom zbog kojeg je Nina ostala bez medalje.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Dvoumljenje otuda što je ipak morao da ode na kraj sveta i nazad, pri čemu nije mogao da vodi ni porodicu ni bilo koga iz svog tima, a onda pravo sa OI treba da se sprema za ludački finiš sezone, plus faktor korone. Svaki top 10 teniser koji je otišao tamo, dvoumio se barem malo pre nego što je prelomio.

 

ostali top10 igraci nemaju tu vrstu pritiska koju on ima, pa je samim tim ta odluka bila i teza verovatno. kada tako na silu donosis odluku velika je verovatnoca da nece ispasti dobro. nije trebalo sebi da nabije pritisak da mora sad i da mora sve, ali ok, lako je sad pricati.

Link to comment
Just now, levi said:

 

sve je to ok, zato i kažem da im nije ista situiacija, ova dvojica su imali taj datum zaokružen i gledali u njega 4 godine, i onda ih sjebe korona u psolednjem trenutku, to je katastrofa. a Nole je vagao do samog početka igara, ide - ne ide, odlučio ipak da proba, nije uspeo, nije strašno..

 

Meni zaista nije strašno, poraze sam prežvakao, nemam ni najmanji problem sa njima. Posle OI, meni je on samo još veći car. 

 

@theanswer

Tražim tabelu poslednje dekade odnosa ove trojice, uspevam da nađem samo do 2019. Ako ovo nije ubedljivo, ja ne znam šta je. 

AyOMPMa.jpg

Link to comment

Jasno je da je Novak ispao mnogo veci komunista odlaskom na Olimpijadu od Jokare. Za zemlju, za porodicu, za drugarice i drugove. 

 

Jokic je totalno Ayn Rand trenutno.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Dvoumljenje otuda što je ipak morao da ode na kraj sveta i nazad, pri čemu nije mogao da vodi ni porodicu ni bilo koga iz svog tima, a onda pravo sa OI treba da se sprema za ludački finiš sezone, plus faktor korone. Svaki top 10 teniser koji je otišao tamo, dvoumio se barem malo pre nego što je prelomio.

 

1 hour ago, Redoran said:

 

Brt, mitm mu samo odajemo priznanje na sveukupnom cimanju i želji. Ništa više i ništa manje od toga. A kad pominješ Gazimestan, nismo ga mitm prozvali Vukom Brankovićem i izdajnikom zbog kojeg je Nina ostala bez medalje.

 

Super, nisam ni ja, tako da to učitavaj nekom drugom. 

 

Do kraja sveta i nazad, nije mogao da vodi porodicu, ludački finiš sezone, daj nemoj zajebavati. Eto ti knjiški primer pravljenja od nečega što je za random sportistu privilegija i čast boja na Kosovu. A ludački finiš sezone je US Open, to je jedino realno bitno, ovo ostalo može i da ne igra. 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Meni zaista nije strašno, poraze sam prežvakao, nemam ni najmanji problem sa njima. Posle OI, meni je on samo još veći car. 

 

@theanswer

Tražim tabelu poslednje dekade odnosa ove trojice, uspevam da nađem samo do 2019. Ako ovo nije ubedljivo, ja ne znam šta je. 

AyOMPMa.jpg

 

:D

 

Ovo je legendarno. Mrtav ladan uze da računa period pošto je ovaj već celih 15 (petnaest) slemova uzeo. Da ne govorim da su za to vreme ova dvojica (izuzev razume se Nadalovog RG-a) redovno ispadala od 'mediokriteta', koje je ovaj čistio u finalu i čiji mu se kvalitet sad spočitava. Ko zna na šta bi H2H ličio da su ova dvojica uspevala sa 21-22 godine da doguraju dokle je ovaj njima dolazio na ražanj sa 38.

 

Upravo ovakve statističke vratolomije su dokaz koliko vam je GOAT teorija na staklenim nogama. Ali, nije to ni ekskluziva ni vas što se upinjete iz petnih žila, ni tenisa kao sporta, GOAT nadgornjavanja i relativizacije u tu svrhu su najgori segment sportskog diskursa uopšte, pa i tamo gde su brojke neuporedivo indikativnije i favorizuju nekog, teorije nema da dođe do konsenzusa.

 

Al neću da više da vam rušim sneška. Čujemo se ako bude prilike za 3 godine u Parizu.

  • +1 1
Link to comment
Just now, kralj said:

 

:D

 

Ovo je legendarno. Mrtav ladan uze da računa period pošto je ovaj već celih 15 (petnaest) slemova uzeo. Da ne govorim da su za to vreme ova dvojica (izuzev razume se Nadalovog RG-a) redovno ispadala od 'mediokriteta', koje je ovaj čistio u finalu i čiji mu se kvalitet sad spočitava. Ko zna na šta bi H2H ličio da su ova dvojica uspevala sa 21-22 godine da doguraju dokle je ovaj njima dolazio na ražanj sa 38.

 

Upravo ovakve statističke vratolomije su dokaz koliko vam je GOAT teorija na staklenim nogama. Ali, nije to ni ekskluziva ni vas što se upinjete iz petnih žila, ni tenisa kao sporta, GOAT nadgornjavanja i relativizacije u tu svrhu su najgori segment sportskog diskursa uopšte, pa i tamo gde su brojke neuporedivo indikativnije i favorizuju nekog, teorije nema da dođe do konsenzusa.

 

Al neću da više da vam rušim sneška. Čujemo se ako bude prilike za 3 godine u Parizu.

 

Nope, my friend. 
 

To što je ovaj uzeo 15 slemova protiv Filipusisa, Rodika, Hjuita, Bagdadisa i ekipe dok ovi nisu sazreli pa posle nije mogao da prdne samo je prilog mojoj tezi. 

 

Federer je 2019. u finalu wimbledona bio bolji igrač od Đokovića, zdravog i pravog. Na betonskim podlogama 2018 se posle standardnih Federerovih dominacija u prvim polovinama kostura pričalo kako igra "nikad bolje", "nikad jače, lepše", no sve je padalo u vodu kad ne uzme trofeje. Očigledno je imao to u sebi i tada i da je bio konkurentan krajem dekade. Samo jbg, nije mogao jer je imao dva bolja od sebe koji su ga urnisali, pogotovu na slemovima.

Goat teorija ne da nije na staklenim nogama već nikad nije bila očiglednija i jasnija i to priznaju u velikoj većini najtvrdokorniji Fedal fanovi po celom internetu. Odatle imaš poplavu izjava "... da, ali nikad neće biti voljen kao...", msm, koga zabole, sport se igra da budeš najbolji, ne najvoljeniji. Ne sećam se da sam pročitao post naš ili stran bilo koga ko ima blage veze sa tenisom da i dalje insistira na tome da je Federer goat, ili Nadal. Nema, izumire, skoro pa nestalo... 

Nije to nikakvo upinjanje, ne treba se upinjati da bi se priznalo nešto poprilično očigledno potkovano brojkama i čime god hoćeš.

Link to comment

Jao. Ajd još ovo.

 

Zašto bi se uzimalo za relevantno šta kažu internet fanovi? Masa bivših igrača tvrde da je Borg Goat, siguran da sam da bi da glasaju igrači koji su igrali protiv RF, Nadala i Novaka, bila mrtva trka (čak sumnjam da bi Novak pobedio). Rekoh već, ta priča je svakako do zla boga dosadna, pa neću da slušam ni autoritete koji su pisali istoriju tog sporta, a kamoli Mil@ne sa interneta ma odakle dolazili i za koga god navijali.

 

Uostalom, sve i da si u pravu, nemoj sledeći put da se brukaš, statistika ima neka svoja pravila. Ovako, kad uzme da se tendenciozno kasapi postaješ smešan i teško te je drugi put uzeti za ozbiljno.

 

Sve najjače!

Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

 

Nope, my friend. 
 

To što je ovaj uzeo 15 slemova protiv Filipusisa, Rodika, Hjuita, Bagdadisa i ekipe dok ovi nisu sazreli pa posle nije mogao da prdne samo je prilog mojoj tezi. 

 

 

Ima li negde, u nekom sportu, da se vrednost trofeja meri spram koga je osvojen? Osvojen je protiv drugog finaliste. Da prevedem na srpski, da li je Steauin KEŠ osvojen protiv Barselone vredniji od Zvezdinog protiv OM? Nije. E tako 20 Đokovićevih GS=20 Nadalovih=20 Federerovih. Pošto je GS najvredniji trofej u tenisu i imaš tri čoveka sa istim brojem, moraš ubaciti i druge parametre u igru (mastersi, h2h koji je ovde bitno merilo jer su igrači čije se karijere puno preklapaju) da bi rekao da je Đoković goat, ali reći da je to ubedljivo ili porpilično očigledno je najobičnije preterivanje, ako ćemo ozbiljno da pričamo. Ako ćeš da pričaš kao Đokovićev navijač, onda on jeste ubedljivo i očigledno goat mnogo pre ovogodišnjeg Vimbldona.

  • +1 7
Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

Jao. Ajd još ovo.

 

Zašto bi se uzimalo za relevantno šta kažu internet fanovi? Masa bivših igrača tvrde da je Borg Goat, siguran da sam da bi da glasaju igrači koji su igrali protiv RF, Nadala i Novaka, bila mrtva trka (čak sumnjam da bi Novak pobedio). Rekoh već, ta priča je svakako do zla boga dosadna, pa neću da slušam ni autoritete koji su pisali istoriju tog sporta, a kamoli Mil@ne sa interneta ma odakle dolazili i za koga god navijali.

 

Uostalom, sve i da si u pravu, nemoj sledeći put da se brukaš, statistika ima neka svoja pravila. Ovako, kad uzme da se tendenciozno kasapi postaješ smešan i teško te je drugi put uzeti za ozbiljno.

 

Sve najjače!

 

Lupetaš kralju, ignorišeš očigledno i jedini smešan si ti. Čuj tendenciozno se kasapi 10 godina teniske istorije crno na belo. Haha. 

@čekmeže Naravno da svi imaju po 20, ali nije isto kada igraš sa Nadalom finale AO 6 sati i otkineš Keneta Andersona 3:0 u finalu wimbledona. Trofej je trofej ali ajde da se ne pravimo naivni da nekad žreb ili momenat sreće mogu da učine taj put lakšim ili težim. Ili npr nepostojanje 2 od tri najbolja igrača svih vremena u žrebu. Novakov put do 20 titula jeste teži od Federerovog npr jer je morao da se izdigne iznad dvojice, pored  njega, verovatno najboljih ikada. Može neko da prdi da to nije tako i da sam ja tendenciozan, ali to je činjenica osim ako će neko da mi priča kako je teže bilo Federeru da uzima Slemove protiv Rodika i Hjuita nego Novaku pored Federera i Nadala. Pa nemoj da se zajebavamo. 

Za ovo drugo se apsolutno slažem, zato Novak i jeste ubedljivo (po meni) najbolji jer je u ogromnoj većini statističkih podataka dominantan i kada su sva trojica bili u prajmu, kao npr 2011 i 2016 igrao se sa njima, pogotovu 2011 sa 7 finala protiv Nadala i 6 protiv Federera. Neobjašnjiv nivo dominacije.
 

Link to comment

Svako ko misli da Novak nije ubedljivo/očigledni Goat slobodan je da napiše argumente na tu tezu pa ćemo da vidimo koliko su jaki i šta Novakovi uspesi imaju da kažu na to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...