Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

bilo vec ... ali vredi jos jednom staviti

novak je sa obe noge na zemlji

kamo srece da vise ljudi misli i radi kao novak ... ma deseti deo

 

Spoiler

"Žalim što nisam osvojio medalju za svoju zemlju, u obe konkurencije. Jednostavno, nisam mogao ni juče i danas. Nivo tenisa mi je pao... Takođe zbog mentalne i fizičke iscrpljenosti", rekao je Đoković posle meča.

Novak ne žali što je izabrao da napadne "Zlatni slem" u Tokiju.

"Ne žalim što sam došao u Tokio. U životu nema slučajnosti, sve se dešava s razlogom. Imao sam neke teške poraze na velikim turnirima i Olimpijskim igrama, znam da su me obično činili jačim".

Govorio je i da li povreda razmena pravi problem pred US open.

"Nadam se da neće napraviti problem. To je nešto o čemu u ovom trenutku ne mogu da pričam sa sigurnošću. Ne smem da žalim ni za čim, dao sam sve od sebe za svoju zemlju".

Nada se da će imati više uspeha na sledećim Igrama u Parizu.

"Znam da ću se vratiti. Pokušaću u Parizu da osvojim medalju za Srbiju. Žao mi je što sam razočarao veliki broj navijača u Srbiji, ali to je sport", zaključio je.

 

Link to comment
13 hours ago, duma said:

Manje vredi tebi, ili njemu? Valjda u ljudska i građanska prava spada i to da mu je bitno što je za tebe glupost.

Novaku je Olimpijada očigledno važnija od bilo kog mastersa. Hteo je da osvoji i dve zlatne medalje, ali neće ni jednu. Njemu to očigledno teško pada. Neki likuju zbog toga. 

 

 

 

Manje za istoriju sporta. Otkad se tenis vratio na olimpijadu, pogledaj ko je osvajao i igrao finala - Rosset, Massu... Mardy Fish igrao finale, covek koji nije stigao do polufinala grand slama ikada. Specifican je turnir, mogu da zamislim da Novaku znaci, ali objektivno nije trofej koji ima preteranu tezinu u tenisu. Ko sto je recimo bitan u kosarci, kosmicki nebitan u fudbalu.

 

9 hours ago, Redoran said:

 

Meni ne izgleda baš kao epski raspad. Mašina je stala, nestalo goriva jbg. U isto vreme Zveki opustio ruku i krenuo da bije kao granom, a servis mu skoro savršen. Skoro sav pritisak pod koji je Novak uspeo da ga stavi tu i tamo, neutralisao bi sa po par ubitačnih servisa. Da je bio makar malo slabiji protivnik, druga dva seta bi bila izgubljena nešto tipa 4:6 4:6. Ovako je ispalo brutalno.

 

Pa ne znam... Nije raspad cak ni usledio nakon neke posebne promene kod Zvereva, samo se Novak iskljucio u trenutku. Tih prvih 10-11 poenta koje je Zverev dobio za redom, kao da ga nije bilo na terenu uopste. Stvarno, koliko god me impresionira njegova mentalna cvrstina koja mu je trademark, toliko me zapanji da moze ovako mentalno da se srolja, a da nije neki fizicki problem iza toga.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

Pametan je Jokara 'beš mi sve, čovek zna da će ga svi napljuvati ako se ne vrati s medaljom, po mogućstvu zlatnom

Ja na uzoru od 6-7 ljudi u kaficu i kod brice, nisam cuo ikoga da mu je zamjerio. Stavise, svima je bilo zao sto nije uzeo jedini trofej koji mu fali. Vecina je bila u fazonu da se nije trebao zajebavati sa mixom. 

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Ja na uzoru od 6-7 ljudi u kaficu i kod brice, nisam cuo ikoga da mu je zamjerio. Stavise, svima je bilo zao sto nije uzeo jedini trofej koji mu fali. Vecina je bila u fazonu da se nije trebao zajebavati sa mixom. 

 

Ajmo još jednom: miks ni na koji način nije uticao na rezultat u singlu. Singl jeste uticao na rezultat u miksu i zbog toga nije trebalo da ga igra, a ne obrnuto.

Gledao sam malo komentare diljem nesrpskog neta i odustajanje od miksa je odjeknulo tek nešto manje od ispadanja u singlu. Epski fejl.

Link to comment
Just now, keitel said:

 

Ajmo još jednom: miks ni na koji način nije uticao na rezultat u singlu. Singl jeste uticao na rezultat u miksu i zbog toga nije trebalo da ga igra, a ne obrnuto.

Gledao sam malo komentare diljem nesrpskog neta i odustajanje od miksa je odjeknulo tek nešto manje od ispadanja u singlu. Epski fejl.

Ja se osvrcem na reakcije slucjanog uzorka,  ne dajem svoje misljenje. 

Link to comment
3 hours ago, cedo said:

veliki je greh staviti u istu ravan djokovica i jokica

 

I to što kažeš - Jokić je ispao 3x pametniji. Provodi vreme sa porodicom i Teslom konjima, olimpijske medalju nije ni probao da donosi, drogirana javnost ga razvlačila par dana a sada već uveliko proveravaju ispravnost svojih budilnika za narednu NBA sezonu.

 

Novak parkirao porodicu da bi probao da donese dve olimpijske medalje. Umesto njih, dobio je od drogirane javnosti medalju izdajnika da je pridoda u već postojeću kolekciju medalja (neplatiša poreza, folirant, nervčik, razmaženko itd.)

 

Pa ti onda idi i bori se na OI. To jedino ima smisla u ovim nevidljivim sportovima tipa streljaštvo i kajak (mada i tu može da bude frka ako se slučajno zahvališ nekome kome ne treba da se zahvališ, ili mu odeš na prijem). Svako ko je mega zvezda u sportu treba da se kloni ovog događaja jer će samo glavobolju da dobije.

  • +1 1
Link to comment

Znaš kako, da ljudi malo manje projektuju sebe u njegove uspjehe, manje bi projektovali i neuspjehe. Meni konkretno, pošto za sebe samo mogu i da pričam, je žao, potpuno isto kao što mi je žao Vasića i Mačkovića i Arunovićke - tako blizu a tako daleko, a ljudi se spremali eto pet godina. Bedak. Hvala im na svemu učinjenom. Ali niti mislim da su Srbi i ja s njima superiornija nacija jer je jedan od nas Đoković niti mislim da on ispravlja svjetske nepravde prema nama od Kosovskog boja preko bombardovanja niti mislim da je on božji poslanik kad osvoji RG ali isto tako i kad izgubi kažem "biće bolje, ajmo dalje", a ne mislim da mi je umro član familije ako čovjek nije na nivou da ostvari neki rezultat (koji sam ja jelte zacrtao da on treba zbog mene da ostvari). Pogotovo ne mislim da je mene lično zajebo. Mnogo je frustracije ovdje, pa se kompenzuje tuđim uspjesima, a onda dodatno izbija tuđim neuspjesima (iako to za mene i nisu neuspjesi, jebiga i drugi treniraju, to je smisao takmičenja). Ne znam koliko je taj sport postao štaka ljudima za raznorazne privatne fejlove, znam za taj nivo ludaštva prilikom navijanja za fudbalske klubove u Južnoj Americi, Grčkoj, Turskoj, ali kod nas je zrelo za jedno preispitivanje odnosa prema sportu. Studije mogu da se napišu o tome. Ničega previše, davno ljudi rekli.

  • +1 3
Link to comment

Možda je to za nekoga pametno, ali za sportistu je kukavički i pičkasto. Svakog istinskog sportistu svako takmičenja bi trebalo da inspiriše i motiviše, pa makar izgubio, ali se bar potrudio i dao sve od sebe. Odustajanje i jahanje sulki je za one sa jeftinijim ulaznicama.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...