Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Što se mene tiče, u slobodno vreme može da stoji u Najdanovim krugovima ako hoće. Placebo u nekim slučajevima može da bude moćna stvar. Ako neko od sportista očekuje prosvećivanje, već je u problemu.

Link to comment

 

28 minutes ago, Jumanji said:

Ako ti to kazes, ok. Eto i ti imas mogucnost da pljujes po drugima, jer se nesto tvom razumu i shvatanjima ne svidja, ono sta drugi pricaju, pisu, i naravno odmah je to relativizacija. Nije  naodmet nekad i zaceprkati po toj povrsini i prasini, no eto svako od nas ima  danas pravo da kaze nesto, da se njegovo misljenje cuje. A nije moje nista gore od tvog i obrnuto, tvoje  bolje.

Eto baš na to sam mislio. Tema je lekovita moć bosanskih piramida i sad kao treba u istu ravan staviti "razum kome se ta ideja sviđa" i onog koji vidi o čemu se tu radi. Kao zašto bi tvoje mišljenje bilo bolje od mog? Tako za vakcine, globalno zagrevanje i tako dalje. Postoji naučni metod i zna se kako nešto postaje pruhvaćena činjenica. Neke stvari jednostavno nisu otvorene za diskusiju i po nekim pitanjima, između ostalog po pitanju pitamida u Bosni, nisu sva mišljenja podjednako dobra kao što tvrdiš. 

 

Just now, Time Crisis said:

Što se mene tiče, u slobodno vreme može da stoji u Najdanovim krugovima ako hoće. Placebo u nekim slučajevima može da bude moćna stvar. Ako neko od sportista očekuje prosvećivanje, već je u problemu.

I što se mene tiče može da radi što hoće kada hoće, i dalje mi je jedan od omiljenih sportista ikada, ali da je dijabola, dijabola je. Ne verujem da iko ovde očekuje da ga Đoković prosveti. Meni smeta kada javno poziva ljude da pune džepove prevarantima, ali šta sad, niko nije savršen.

  • +1 1
Link to comment

meni se čini da je problem što je Đoković na prvi (pa i drugi, treći...) pogled odavao utisak natprosječno inteligentnog i obrazovanog sportiste (ne da su tu standardi postavljeni nešto previsoko, ali ipak...), tako da sad kad ovo ničim izazvano samogrebanje po površini otkriva da tu malo čega osim površine ima, dosta ljudi se nađe pomalo iznenađeno i razočarano, jbg. 
 

inače, slažem se da je glupo i neodgovorno (i prema sebi/svom imidžu i prema drugima - onima koji ga kao vrlo uspješnu javnu ličnost prate i u velikoj mjeri idealizuju) da dopušta sebi ovakva bulažnjenja, u javnom prostoru makar... i tu vidim veeeeeliki propust njegovog PR tima

Link to comment
5 minutes ago, Pantelija jr said:

meni se čini da je problem što je Đoković na prvi (pa i drugi, treći...) pogled odavao utisak natprosječno inteligentnog i obrazovanog sportiste (ne da su tu standardi postavljeni nešto previsoko, ali ipak...), tako da sad kad ovo ničim izazvano samogrebanje po površini otkriva da tu malo čega osim površine ima, dosta ljudi se nađe pomalo iznenađeno i razočarano, jbg.

 

On je još od 2011. i Četojevića (možda i ranije) redovno u društvu nadrilekara, još tada je pričao o negativnoj energiji od koje voda u čaši pozeleni i šta ti sve ne, to je tako već 10+ godina, ne znam što se ljudi svaki put iznova iznenade. :P

Link to comment
18 minutes ago, Time Crisis said:

Što se mene tiče, u slobodno vreme može da stoji u Najdanovim krugovima ako hoće. Placebo u nekim slučajevima može da bude moćna stvar. Ako neko od sportista očekuje prosvećivanje, već je u problemu.

 

Ma, Novak se epski blamira s ovim a ljudi ocekuju da bude u svakom segmentu igrac, covek i komunista po njihovom ocekivanju. Samo zaboravljaju da kad bi Novak bio ono sto se ovde zeli od njega jos 2010. godine bi ili prestao da se bavi tenisom ili bi ostao teniski mediokritet koji bi moooozda osvojio jedna ili dva GS-ova u periodima kad Rodzer i Rafa imaju pametnija posla od igranja tenisa. Neka srpska verzija Endi Marija u najboljem slucaju. Njega je bukvalno jedan nadrilekar, to jest, Novakovo verovanje u tog nadrilekara, dovelo do toga da ne samo postane najbolji igrac planete vec je od jednog tunjavca koji je svako malo predavao meceve i placipickio po terenu stvorilo tenisku masinu, fizicku i mentalnu, kakvu svet pre toga nije video.

 

Jebi ga, on je nasao neku svoju pricu i motivaciju u tom njegovom ludilu, iza sebe ima argumentaciju da dokaze da je to ludilo od njega stvorilo super-igraca, i s tim ocigledno mora da se zivi. Ko hoce rekorde, titule, epske meceve, visestruka proglasenja za najboljeg sportistu na svetu, mora da shvati da je to njegov nacin. Ako im je od svega toga vise stalo da Novak salje "dobru sliku u svijet" onda prosto navijaju za pogresnog tenisera. Kod Novaka ocigledno ne moze i jedno i drugo. Teorijski verovatno moze, u njegovoj glavi ne moze. I to je tako kako je. On je uvek posle poraza ili teskih perioda grlio drvece, druzio se sa dr Cetovicem, peo se na planine, sad bunari po bosanskim "piramidama". Covek igra 13 godina vrhunski tenis, stalno nam je svih tih godina na oku i negde razumem tu familijarnost da mu se preporucuje ovo ili ono, ali ljudi moraju da shvate da je to njegov zivot i njegova karijera. Ko to ne moze, uvek mu ostaje da navija za Tipsarevica. On je bas po "nasem" ukusu, tetovirao je Dostojevskog na japanskom, nosi fensi naocare, deluje kao renesansna figura. Takodje je i protracen talenat.

Link to comment

Jeste, ko se nije bavio profesionalnim sportom i to još na tako vrhunskom nivou možda ne shvaća sa kakvim se sve ljudima tu ima posla i o/u kakvom se ludačkom tretmanu radi svaki dan. Još je ova sezona tako specifična za sve pa eto i za blesave susrete u jednoj otkačenoj zemlji sa ludacima koji to ne kriju da jesu. Može da nas iznenadi što nije doneo RG tacnu pravo Vučiću sa aerodroma kad već ne princu od Monaka ali to je naše pravo da znamo sve (o njemu) i ne praštamo ništa jer smo tako u mogućnosti.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Mene jedino čudi da se te njegove lutke ne hendluju bolje u PR smislu. Šteti njegovom imidžu, samim tim i finansijama, a može da bude i štetno za druge ako se obični smrtnici popale pa pokušaju da ga imitiraju. Na samo ludilo sam se navikao i ide mi uz njega. 

Edited by Heaviside
Link to comment

Meni je jedino problematično kad se kaže:
Dobro, ne treba ga osuđivati, onima pravo na svoje mišljenje.
A onda kad neko kaže:
To je gomila gluposti i ima negativne pozledice u javnosti...
Onda se digne kuka i motika, pa ne možeš tako...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni je jedino problematično kad se kaže:
Dobro, ne treba ga osuđivati, onima pravo na svoje mišljenje.
A onda kad neko kaže:
To je gomila gluposti i ima negativne pozledice u javnosti...
Onda se digne kuka i motika, pa ne možeš tako...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Nigde ja nisam video te kuke i motike, ako ne racunamo ove "da se ukine Novak, ce izgine neka budala u tim tunelima zbog njega" likove. Nece, jebi ga, nije Novak ni portugalska pastirica ni hercegovacki kafedzija da dovede milione ljudi u Fatimu ili Medjugorje. Budalesa s tim, njegova stvar. A ako je neko glup da mu poveruje taj i treba da izgine po tim tunelima. Planeta je ionako prenaseljena, poneki ispusteni glupan joj nece smetati.

 

Sto se negativnih posledica u javnosti tice one su negativne po Novaka a njega ocigledno zabole djokovic za to. Od gnara jos niko nije umro da ja znam.

Link to comment


 
Eto baš na to sam mislio. Tema je lekovita moć bosanskih piramida i sad kao treba u istu ravan staviti "razum kome se ta ideja sviđa" i onog koji vidi o čemu se tu radi. Kao zašto bi tvoje mišljenje bilo bolje od mog? Tako za vakcine, globalno zagrevanje i tako dalje. Postoji naučni metod i zna se kako nešto postaje pruhvaćena činjenica. Neke stvari jednostavno nisu otvorene za diskusiju i po nekim pitanjima, između ostalog po pitanju pitamida u Bosni, nisu sva mišljenja podjednako dobra kao što tvrdiš. 


Pojma nemam kakve su piramide, prvi put sam veceras od vas cula da su "lekovite", a njega nikada nisam cula da ih promovise, niti ostale budalastine: ravnu plocu, antivaksere... tako da nema potrebe da prica ide u tom pravcu, koliko je relevantno o tome raspravljati i da li je.

Meni tvoje misljenje i stav ne smetaju, ma koliko je naucno potkrepljen, a moj kvazi po tebi, pa eto dajem sebi tu slobodu da poredim, ali mi smeta sto si me opjunuo jer ga ne cerecim ovuda. A nikada to necu da radim, jer mislim da ima mnogo vise dobrih osobina i da mnogo vise vredi, nego sto je njegovo zamajavanje glupostima. Porodican covek, moralan, filantrop, dobrotvor, uvek ljubazam sa svima, prizeman, veliki sampion i sportista i na terenu i van njega.
To sto se zanima stvarima kojima mozda ne bi trebalo, jer ce time neke neuke duse da navede na pogresan put, isuvise je veliko breme, bezgresnih nema danas, a svako treba svoj krst da nosi sa sobom. Izvini, i da bude odgovoran jer ce neko da ide da vidi piramide i plati taj obilazak, malo mi je... sta znam bas besmisleno. O tome treba tamosnja vlast da brine.

On to ne radi da bi ikoga promovisao ili uvervao u svoje ideje, vec da se "napuni" cime god treba i sta god da je to, da bi nastavio misiju za koju je stvoren i za koju je apsolutno sam zasluzan i koji ama ni cent, ni pedalj, ni gram ne duguje nikom nista. A mene samo taj njegov put zanima, nista drugo.
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

 

Eto baš na to sam mislio. Tema je lekovita moć bosanskih piramida i sad kao treba u istu ravan staviti "razum kome se ta ideja sviđa" i onog koji vidi o čemu se tu radi. Kao zašto bi tvoje mišljenje bilo bolje od mog? Tako za vakcine, globalno zagrevanje i tako dalje. Postoji naučni metod i zna se kako nešto postaje pruhvaćena činjenica. Neke stvari jednostavno nisu otvorene za diskusiju i po nekim pitanjima, između ostalog po pitanju pitamida u Bosni, nisu sva mišljenja podjednako dobra kao što tvrdiš. 

 

I što se mene tiče može da radi što hoće kada hoće, i dalje mi je jedan od omiljenih sportista ikada, ali da je dijabola, dijabola je. Ne verujem da iko ovde očekuje da ga Đoković prosveti. Meni smeta kada javno poziva ljude da pune džepove prevarantima, ali šta sad, niko nije savršen.

Jedini problem je sto poziva ljude da tu dodju i daje legitimet ovom govnaru koji leci od svih bolesti, sve ostalo je njegova licna stvar. Gomila ljudi sa ozbiljnim problemima se hvata za slamku i umesto da potraze strucnu pomoc idu kod ovakih morona. Tu liniju nije smeo da predje, ali on jednostavno toga nije svestan, on zaista veruje u ovog debila. 

  • +1 1
Link to comment

Pa ljudi plaćaju milione nekim papcima anonimusima da reklamiraju budalaštine, tzv. infulenserima, a on je to sam po sebi zbog svoje primarne discipline i popularnosti, reći da on nema nikakav uticaj preko društvenih mreža jeste nepoznavanje funkcionisanja današnjeg svijeta 1/1.

Link to comment
27 minutes ago, Jumanji said:

Pojma nemam kakve su piramide, prvi put sam veceras od vas cula da su "lekovite", a njega nikada nisam cula da ih promovise, niti ostale budalastine: ravnu plocu, antivaksere... tako da nema potrebe da prica ide u tom pravcu, koliko je relevantno o tome raspravljati i da li je.

 

 

Jeste se on nesto jogunio protiv vakcinisanja, ne previse ali jeste. Ovo sa ravnom plocom je stilska figura, namera joj je da sve te alternativne budalastine izjednaci kako bi se stvorila slika o katastrofi koja ceka da zadesi sve lakoverne, a ona se, jasno, odaziva na Novak Djokovic. A kad ja napisem da su hriscanstvo i verovanje u bosanske piramide isti kurac onda bude - nije, jebi ga, ne moze to tako.

 

Kao sto svako bira svoju drogu tako svako bira i svoje sujeverje. Neko grli drvece, neko gazi ljude pokusavajuci unatraske da izadje iz crkve, neko visi u kladionici u uzaludnoj nadi da ce doci Taj Tiket. Osim toga sto su to sve vidovi sujeverja zajednicko im je i to da uvek iza toga postoji neko "racionalno objasnjenje", tipa "ne cekam ja Taj Tiket, zivim dobro od kocke na sitne opklade", "ako nista drugo onda si bolji covek zbog straha od Boga" ili "bio sam kilavi Radovan pa me veganska dijeta i monaski mir napravili u Supermena". Sugestija je mocna stvar, gledao sam u Prizrenu dervise koji su sebi i svom telu radili stvari kojih mi je tesko i da se setim. Zabluda je verovati da je ljudsko bice racionalni stroj, svasta nesto se uvek moze isceprkati ako malo dublje zagrebes.

 

Ostaje taj deo o javnim licnostima i obavezama koje imaju. Neko misli da javna licnost treba da bude svoja licnost, neko misli da ne treba, vec da treba da se podesava po potrebama javnosti. Oko toga se svi verovatno necemo sloziti jer ima valjanih argumenata i za jedno i za drugo. Moje misljenje je da je najpostenije da covek/zena bude ono sto jeste ukoliko to nikog ne ugrozava direktno. To da ce neko da se povede za javnim licnostima ne smatram direktnim ugrozavanjem. Bitno je da se naucnici bave naukom a ne pseudonaukom, da oni ciji autoritet dolazi iz nauke taj autoritet ne prosipaju. To sta ce nekakav sportista da misli o necemu sto je nauka odavno razresila je savrseno irelevantno. Ako neko zaista iskreno misli da ce mu vise pomoci amatersko budalesanje Novaka Djokovica oko bilo kojeg pitanja koje ne ukljucuje tenis od bar dve i po hiljade godina kodifikovane nauke, tome bas niko ne moze ni da pomogne ni da odmogne.

Edited by harper
Link to comment

Doduše, kad pročitam za profesionalnog sportistu "misija za koju je stvoren" uvidim kako se to ne razlikuje baš previše od Novakovog vjerovanja u Imaza i Semira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...