Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

42 minutes ago, harper said:

 

90% sportista se krsti, klanja, zahvaljuje Bogu kad uradi nesto vazno, pipka travu, nosi razlicite carape i podlozno je svakoj vrsti sujeverja. Ovo sto radi Nole Piramidash je smesno i detinjasto ali generalno nije nimalo neuobicajeno. Privlaci paznju zato sto su neke alternativne non-mainstream budalastine u pitanju i to je sve. Novak je od pocetka karijere sklon sugestivnom ponasanju, pocelo je s onim misterioznim povredama i zdravstvenim smetnjama, nastavilo se sa dr Cetkovicem, veganskom ishranom, Pepe Imazom, a sada su na red dosle i "piramide" u Visokom. Pri tome je i za zivotnog partnera izabrao jos ludju osobu od sebe kad su te gluposti u pitanju.

 

Medjutim, te njegove opsesije dovele su ga, izmedju ostalih stvari, ovde gde sada jeste pa, niti on ima razloga da se zali, niti ne vidim da nama smeta to sto mozemo da se pohvalimo da imamo jednog od najvecih sportista u istoriji sporta. Takve strukture licnosti su pod konstantnim velikim pritiskom koji delom namecu same sebi a delom su posledica zivotnih okolnosti i dobro im je dosao svaki ventil kojim mogu deo odgovornosti sa sebe da prebace na neke misteriozne sile viseg reda. Mi govorimo o coveku koji od cetvrte godine zivota igra tenis, od dvanaeste je pod pritiskom da mora porodici visestruko da vrati ono sto je u njega ulozila, od dvadesete je pod konstantnom paznjom medija, od dvadesetsedme mu se na ledja tovari statistika i medijska histerija o GOAT trci, svako njegovo dranje na terenu, sitna povreda, duza pauza ili bilo sta slicno se ne skida s naslovnih strana svetskih medija. Novak je javna licnost ne zato sto je to zeleo vec zato sto je vrhunski sportista, nije se lako snaci u tom okruzenju.

 

I ne, daleko od toga da je on jedini koji ima takve i slicne tantrume, samo je ekstrovertan pa ima tu sumanutu zelju da sve zivo deli sa svima. Zbog toga su i svi oni rolerkosteri s publikom, zeljom da bude prihvacen, inacenjem i slicno. Rodzer vise odavno nije Rodzer u javnosti vec marketinski proizvod, covek ode na Vimbldon i iznajmi dve kuce, jednu za sebe a jednu za porodicu, da mu deca ne bi smetala da se posveti treningu. Rafa se jednom zamalo pobio na terenu s protivnikom koji mu je srusio ili pomerio one bocice koje opsesivno redja pored klupe na svakoj pauzi. U pitanju su isti opsesivni karakteri kao sto je Novakov, samo su obojica introvertniji pa uglavnom nista licno ne dele u javnosti i drze se od nje sto je moguce vise podalje. Jednostavno ne mozes da radis ono sto njih trojica rade a da budes "normalan" covek, niti iceg noirmalnog ima u njihovim karijerama.

 

I ja bih iskreno vise voleo da Novak ne deli bas sve po drustvenim mrezama ali stvarno ne vidim razlog zasto bi to bilo kome smetalo. Kome smeta ne mora da ga prati van onoga sto radi na terenu. Nijedan sportista nema obavezu da bude ono sto mi zelimo da budemo, pa je nema ni Novak.

 

 

Kamo sreće da su samo sujeverje i nebitni rituali u pitanju. Za razliku od Rafe i Federera, Novak je u jednom trenutku otpustio svoje trenere sa kojima je postigao najveće uspehe i u loži imao samo Imaza, pokazavši time da njegova posvećenost iracionalnom ide mnogo dalje od uobičajenih verskih osećanja, kakva imaju drugi sportisti. Na sreću, ta faza nije predugo trajala, barem što se tiče trenera, ali je svejedno pokazala da je i te kako podložan glupostima i da im dozvoljava da utiču na njegov život mnogo više nego što na preostalih 90% sportista deluju verski običaji i dogme.

 

Ovo što sada radi bi moglo da se nazove sitnicama koje privlače pažnju zato što nisu uobičajene, da nije reč o davanju publiciteta šarlatanima poput čoveka kod kojeg je danas bio u poseti. Semir Osmanagić je diplomirani ekonomista, sa doktoratom u oblasti sociologije, bez ikakvog formalnog obrazovanja na poljima arheologije i istorije, iz čega je jasno da se radi o tipu poput Jovana I. Deretića i Miroljuba Petrovića.

 

Od Đokovića niko ne traži da flašice namešta onako kako bi to publika volela, ali su kritike koje dobija zbog širenja pseudo-naučnih teorija, promovisanja prevaranata i negiranja, odnosno dovođenja u sumnju činjenica utvrđenih od strane istoričara, lekara, arheologa i drugih naučnika i stručnjaka, i te kako opravdane.

Edited by napadaj
Link to comment
34 minutes ago, harper said:

 

To ide jedno s drugim, te dve stvari su iz istog kazana sujeverja.

Ne bih se složila.

Imala sam u porodici iskrene vernike. Tu nikako nije bilo mesta za sujeverje ove vrste.

 

Ed.

Novak je, kao i većina sportista, neobrazovan momak. Govori nekoliko jezika, svaka čast , ali je u suštini ipak neobrazovan.

E sad, dal tripuje da je mnogo pametan, ili je to uticaj one njegove lujke, vrag bi ga znao.

Svakako mu ne valja ovo što radi.

Ali šta reći, meni neki dan moj rođak kaže kako je taj Osmanagić najpametniji Bosanac :isuse:.

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment
Mene uopste ne zanima njegova promena, ovde pricam o konkretnoj steti koju moze da nanese promovisuci ovog ludaka. Zaista mora nekog da ta pita jel on pri sebi. 
Imaš iluziju da bi pitanje[emoji769] nešto promenilo?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
50 minutes ago, dùda said:

 

Ali šta reći, meni neki dan moj rođak kaže kako je taj Osmanagić najpametniji Bosanac :isuse:.

Pa jeste najpametniji, kad je tolike ljude ubedio u to da mu veruju.

 

Moral je već druga stvar...

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ne bih se složila.

Imala sam u porodici iskrene vernike. Tu nikako nije bilo mesta za sujeverje ove vrste.

 

 

I Novak je iskreni vernik, samo veruje u drugu vrstu sujeverja. Kako za nekog mozes istovremeno da kazes da je vernik a da tu nema mesta za sujeverje? Svaka vera je sujeverje.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, harper said:

 

I Novak je iskreni vernik, samo veruje u drugu vrstu sujeverja. Kako za nekog mozes istovremeno da kazes da je vernik a da tu nema mesta za sujeverje? Svaka vera je sujeverje.

Rekla sam "sujeverje ove vrste" doslovno.

Moja baba je bila iskreni vernik. Hrišćanka. Govorila je da su vradžbine antihrist i nije dala da se o tome priča.

Uopšte sada nije bitno o kom sujeverju se radi. Ali onaj krst što ga on nosi ili je nosio oko vrata (navodno iz Hilandara) trebalo bi da isključuje razne Imaze, Osmanagiće i sl.

Ne rangiram ništa. Niti sam.

Link to comment

Ko je obrazovan danas? Onaj koji ima diplomu, zavrsio fakultet? Ili onaj nacitan? Ili onaj sto ga interesuje svasta, edukuje se, ali nema diplomu? Ili ima diplomu, svestran, radoznao, ispituje, istrazuje, cita... ali opet ima neki stav suprotan od naseg? Ili onaj koji "cita" youtube?
Znamo da nista od toga nije parametar. Svakodnevno imate pored sebe ljude sa fakultetskim diplomama koji ni to sto su studirali veze nemaju, o pismenosti ili svetsranosti da ne pricam.
Eto ovaj lik sa piramidama ima dva fakulteta. Moj dobar prijatelj iz Sarajeva, koga sam kontaktirala veceras da pitam za prethodno pomenutog, a koji takodje ima diplomu, i smatram da je veoma obrazovan, pametan: je li boga ti koji je ovaj prevarant? Kaze: ne znam sta da ti kazem, ali ne znamo jos da li je prevarant (!?).
I poted toga sto je danasnja civilizacija sa neogranicenim mogucnostima obrazovanja i saznanja kao nikada pre u istoriji, sa takvim tehnologijama, opet mogu reci prilicno je danasnji covek ogranicen u svakom smislu, veruje u svasta, prilicno nepismen, nema sposobnost razdvajanja zita od kukolja, malo ili uopste ne cita, povrsan, zaslepljen, krut i netolerantan, ne prihvata razlicitosti, ne vidi siru sliku. Dakle verovatno je sve isto kao i pre vise decenija, pa i stotina godina, nista se promenilo nije, ono sto ne razumemo ili nas sistem vrednosti ne prihvata, nas mozak odbija, to osudjujemo i rugamo se. Dobro bar ne postoji spaljivanje vestica vise.
Daleko da mi ne smeta sto se Novak ovoliko eksponira sa beskonacnim mambo-dzambo egzibicijama, da svi moraju da znaju sta radi, misli, propagira, ali to je on, a i ocigledno da ga ne tangira mnogo ko sta o tome misli. A pogotovu da neko nesto od njega zahteva da radi, jer je to nesto po opsteprihvacenom pe-esu.
Dokle god sve te "aktivnosti" daju rezultate na terenu, a njemu prijaju, bas nemam nista protiv.
I ne mislim da ga je zena "preobratila", vec da je obrnuto. A docekacemo jednom i te memoare.

Link to comment

Novak sebi ne može da dopusti slobodu da se ponaša baš kako hoće. Mislim može, ali on je pod lupom. Javna je ličnost i to ne bilo koja. 

Njegova reč i ponašanje imaju težinu. I zato bi mu bilo mnogo pametnije da sve te budalaštine koje radi , zadrži za sebe.

Ja sam veliki fan, ali ne mogu da zatvaram oči na gluposti.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, dùda said:

Novak sebi ne može da dopusti slobodu da se ponaša baš kako hoće. Mislim može, ali on je pod lupom. Javna je ličnost i to ne bilo koja. 

Njegova reč i ponašanje imaju težinu. I zato bi mu bilo mnogo pametnije da sve te budalaštine koje radi , zadrži za sebe.

Ja sam veliki fan, ali ne mogu da zatvaram oči na gluposti.

 

Novak se ne ponasa kako hoce. Nikog nije ubio, nikakvim kriminalom se ne bavi, ne divlja po nocnim klubovima i maltretira druge goste. Sto se ovoga sa "piramidama" tice apsolutno je njegovo pravo da misli sta god mu padne na pamet. Smesno je, budalasto, pravi od njega morona, ali je svejedno njegovo pravo. Kome se to ne svidja to je njegov problem. Ne moze svako da bude "iskreni vernik", niti treba. Ta "iskrena verovanja" koje tolerisemo ljudima ubila su milione a ovde se redovni posetioci kladionica prenemazu i kukaju zato sto ce neka budala da poveruje Djokovicu da kod Visokog postoje piramide, samo zato sto je prvi teniser sveta. Hajde, jebo te.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, James Marshall said:

Kakvo crno prihvatanje ideje da postoje bosanske piramide, sledeći korak je ravna zemlja. 

Okakve relativizacije kakve je Jumanji napisao/la su možda i najodvratnija osobina ovog vremena. Ogromna količina informacija je dostupna svima , svi imaju platformu da plasiraju svoje interpretacije i sve je otvoreno za raspravu - od globalnog zagrevanja do ravne zemlje. Žao mi je, Novak je debil koji veruje ovom prevarantu i koji promoviše nadrilekarsrvo misleći da promoviše zdrav život. Previše je neobrazovan da bi u svom tom šumu napravio razliku između nauke i lepo ispričane priče. Zapravo je toliko neobrazovan da iz najbolje namere, u stilu ravnozemljaša i antivaksera, širi idiotizme dalje ne shvatajući da može nekome da naškodi  ili da je predmet podsmeha u najboljem slučaju. Eto ti, Jumanji, jedan od mogućih odgovora na pitanje ko je danas obrazovan, a ko ne. Preko uspešnih i harizmatičnih idiota kao Novak se i najbolje šire takve debilske teorije. Ja imam razumevanja za njega. Čovek neobrazovan, pun samopouzdanja, opsednut samooptimizacijom i verovatno se od nekog od tih new age sranja i oseća bolje. Svejedno, ova objava mu je sramotna.

Edited by Heaviside
  • +1 6
Link to comment

Ako ti to kazes, ok. Eto i ti imas mogucnost da pljujes po drugima, jer se nesto tvom razumu i shvatanjima ne svidja, ono sta drugi pricaju, pisu, i naravno odmah je to relativizacija. Nije  naodmet nekad i zaceprkati po toj povrsini i prasini, no eto svako od nas ima  danas pravo da kaze nesto, da se njegovo misljenje cuje. A nije moje nista gore od tvog i obrnuto, tvoje  bolje.

Edited by Jumanji
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...