Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

djokovic bas nesto i nije omiljen na ovim najvecim terenima. mislim objektivno, nije neki harizmatican lik, al nije ni antipatican. cini mi se da u poslednje vrema publika zdusno navija za protivnike?!

Link to comment

Po meni,ocekivano je da publika navija da dodje do 5. seta u mecu kakav je ovaj sa Bagdatisom. Platili su za show i hoce ga kvantitativno vise. Inace,ne verujem da ce grand slam publika tako lako odustati od zelje da finale uvek igraju Rodja i Rafa,to se jos uvek dozivljava kao veci spektakl od duela bilo koga od ove dvojice sa Noletom..osim ako nije rec o Londonu i bodrenju Mareja. Sto se tice Noleta,nikako ne bih rekao da nema harizmu..

Link to comment

publika na bilo kom grand slamu nikad, ali apsolutno nikad, ne navija protiv federera. u poslednje vrijeme se prica o djovakovoj enormnoj popularnosti, a ne moze ni da prismrdi rogeru, a bobami ni nadalu, po tom pitanju i ubijedjen sam da nijedan od njih nikad nece biti popularan kao fedex bez obzira na titule i mjesto na ljestvici. zapravo, publika na gs je vecinom protiv novaka, ali to mozemo da podvedemo pod navijanje za autsajdera.sta je potrebno da se stekne takav poseban status, pored rezultata koji se podrazumjevaju? da li je u ocima teniske publike federer olicenje savrsenog tenisera po umjecu, ponasanju na terenu i svime sto ide oko njega van terena?

Edited by Timmi
Link to comment

tu ima puno zabune, mislim na shvatanje da publika navija protiv igraca zato sto je neomiljenpublici je primarno da za svoje pare dobije sto bolju zabavu i u skladu sa tim ce navijati, pa ce se i u toku meca predomisljati vise putane bih rekla da je to usmereno na novaka u konkretnom slucajuinace, sto se harizme tice, mislim da bi novak mirne savesti mogao da pozajmi rogeru i rafi i jos da mu ostane viska, to je nesto sto je vrlo tesko poreci u njegovom slucaju, obzirom da je sve ostalo podleglo slicnom negiranjubilo je par slucajeva kada je svako od njih okretao publiku protiv sebe i to nedvosmisleno, ali da, roger je neko ko je vrlo voljen svudarafa ima problem sa francuzima, mnogo su tesko podnosili rogerove poraze i mnogo puta izrazito nekorektni bili prema njemu, i ne samo njemu, po meni najgora publikana kraju krajeva, mislim da se novak publikom opterecuje vise nego sto je potrebno, umesto da uzima njenu energiju i vibraciju, dogadja se suprotno, ona je iz njega crpela svojevremeno posllednju kap zdravog razuma. danas je bio bljesak proslosti po tom pitanju. sva sreca vrlo kratkotrajan.

Link to comment
sta je potrebno da se stekne takav poseban status, pored rezultata koji se podrazumjevaju? da li je u ocima teniske publike federer olicenje savrsenog tenisera po umjecu, ponasanju na terenu i svime sto ide oko njega van terena?
Sigurno da kao šestostruki osvajač Vimbldona ima određenu protekciju ;)
Link to comment

meni je sasvim jasna apresijacija po tom pitanju, ali mi je totalo nejasna zelja da se dan mrmota odigrava u nedogled kada su fedal finala u pitanju, pa i njihov suverenitet na odnosnim podlogama

Link to comment
meni je sasvim jasna apresijacija po tom pitanju, ali mi je totalo nejasna zelja da se dan mrmota odigrava u nedogled kada su fedal finala u pitanju, pa i njihov suverenitet na odnosnim podlogama
Svaki novi slam koji Federer osvoji postaje (za neke) deo istorije, pa valjda i oni žele da budu deo toga... ko će ga znati. U svakom slučaju, teško da će neko tamo navijati za Novaka pre nego za Federera/Nadala/Marija i teško da će se to promeniti :)
Link to comment
sta je potrebno da se stekne takav poseban status, pored rezultata koji se podrazumjevaju? da li je u ocima teniske publike federer olicenje savrsenog tenisera po umjecu, ponasanju na terenu i svime sto ide oko njega van terena?
Nije to nikakva mudrost. Svakome ko je bar na trenutak sposoban da obuzda navijacke strasti, sasvim je jasno zasto je Fed miljenik neutralne publike.Tesko da je rec o globalnom kompromisu ili fenomenu. O razlozima istorijskih svedocanstava jos je iluzornije govoriti. Na kraju krajeva, Fed je simpatije publike otkupio od dotadasnjeg najveceg vimbldonskog junaka i miljenika. Teskom mukom, na licu mesta, 2001. godine, u najlepsem teniskom mecu koji sam ikada gledao. Fed je na tom mecu dobio ovacije kakve se u tenisu retko vidjaju i kakve danas nijadan njegov dzelat ne bi mogao da dobije. U medjuvremenu, najveci u istoriji sa zadovoljstvom priznaju da su prejebani, novinari i protivnici svedoce o velikom sampionu, profesionalcu i skromnom coveku. Mene pak najvise impresionira sto covek sa takvom biografijom i danas u autsajderskoj ulozi izlazi na teren i uci da gubi. Pritom igrajuci najlepsi tenis koji sam ikad gledao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...