Jump to content
IGNORED

Slobodan Milošević


kim_philby

Recommended Posts

na kraju krajeva zna se kako se protiv diktature bori (puska, suma i tako to) ovde nema politicke partije koja nije u manjoj ili vecoj meri prihvatila tu parlamentarnu igru (osim pok. nikole milosevica i njegovog lunatic liberalnog fringa).
Ovaj fenomen ne možeš gledati odvojeno od permanentne ratne psihoze, sudbinskog megdana srpskog naroda, sad ili nikad, Velikog Cilja..Znaš da u ratu narod nie normalan, pogotovo dok se čini da se u njemu pobjeđuje, ili brani nešto najsvetije.
Link to comment
wajmarski sistač je ušao u fazu dekretiranja, tj. urušio se još i prije dolaska HićeSlobo do kraja, istina bog, nije imao potrebu za tim, kad nije imao većinu odmah, on ju je stvorio naknadno. Glupština mu je čak usvojila i povlačenje s Kosova, tako da on sa tim najnajnepočinstvom milenija nije okaljao prste... biggrin.gifopet se vraćamo na to kako je on stvorio te većine. Tu su onda kontratezičari tebi svi koji kažu da su Šeki i Dule Mihajlović definitivno bili ruka i pimpek Slobine tehnike (sekta babe Jule je već bila 1 degeneracija, prevelika uljuljkanost..)Sad bi trebali dokazati da su ta dvojica konstantno znali da su dijelovi Slobinog sistema.. Ese to može? Sumnjaju svi, ima li dokaza?U tom prafcu, zašto Slobo nikad nije prepustio nijedno represivno ministarstvo jednim od te dvojice, niti ga je ikad iko od njih 2 na to silio?Oće neko komentirat Vuka isto u tom smislu? Ja ne bi..
pa da ali taj diskurs je istovetan onome koji tvrdi da je na primer boris tadic agent KOS-a ili vec neka slicna udbaska ujudurma. meni je to ono a sto kazes DB a mislim bob. zavera tog obima u koju su ukljucene sve parlamentarne stranke je toliko teska za koordinisati da bi se vise isplatilo zamandaliti skupstinu i reci da izmedju tebe i naroda vise nece biti posrednika. ja biram da ih sve pa cak i valjevskog sereta posmatram on the face value. sve drugo je put u ludilo.
Link to comment
a to je valjda jedno od onih pitanja kada se deca prave pametna u skoli.
Јок, то је оно питање кад дете хоће да установи нешто, а неко им делује паметан само зато што је одрастао.
Link to comment
Ovaj fenomen ne možeš gledati odvojeno od permanentne ratne psihoze, sudbinskog megdana srpskog naroda, sad ili nikad, Velikog Cilja..Znaš da u ratu narod nie normalan, pogotovo dok se čini da se u njemu pobjeđuje, ili brani nešto najsvetije.
tu si u pravo. samo pazi ili cemo objasnjavati sistem ratom ili rat sistemom. moramo se odluciti. ja sam potpuno ubedjen da je na pocetku rata postojao konsenzus oko minimuma srpskih nacionalnih interesa ako ne oko metoda njihovog ostvarivanja.
Link to comment
pa da ali taj diskurs je istovetan onome koji tvrdi da je na primer boris tadic agent KOS-a ili vec neka slicna udbaska ujudurma. meni je to ono a sto kazes DB a mislim bob. zavera tog obima u koju su ukljucene sve parlamentarne stranke je toliko teska za koordinisati da bi se vise isplatilo zamandaliti skupstinu i reci da izmedju tebe i naroda vise nece biti posrednika. ja biram da ih sve pa cak i valjevskog sereta posmatram on the face value. sve drugo je put u ludilo.
jel enigma i koliko se točno (i da li se je uopće) varalo na izborima? ako se i to ne zna, da zaključimo topik, jer ti onda ili trebamo potpisati kapitulaciju, ili ti reć evo ti tvoj ćorsokak, pa se sam u njemu vrti..
Link to comment
pa da ali taj diskurs je istovetan onome koji tvrdi da je na primer boris tadic agent KOS-a ili vec neka slicna udbaska ujudurma. meni je to ono a sto kazes DB a mislim bob. zavera tog obima u koju su ukljucene sve parlamentarne stranke je toliko teska za koordinisati da bi se vise isplatilo zamandaliti skupstinu i reci da izmedju tebe i naroda vise nece biti posrednika. ja biram da ih sve pa cak i valjevskog sereta posmatram on the face value. sve drugo je put u ludilo.
kime zasto se pravis naivan, ne kapiram. SRS je bio produzena ruka rezima. Dusan Mihajlovic je sa druge strane tako ocigledno DB uljez da me boli kada to neko ne moze da vidi. I naravno nisu sve parlamentarne stranke ucestvovale u velikoj DB zaveri. Od velikih samo SRS, plus jos po neki mali uljez tipa D.M. koji je igrom slucaja imao priliku da odigra klucjnu ulogu.Mislim da bi shvatio ovo za SRS, pogledaj samo koje su to stranke bile medijski eksponirane 90ih i drzavnim i drzavi bliskim medijima, a koje su stranke terane u zapecak. I pogledaj nacin na koji je SRS uvek samo statirao u vlasti, i uvek radio tek onoliko koliko mu je bilo dozvoljeno. Lepo ti kaze Rodjer npr. za ministarstva sile.Ovo tvoje da sve posmatras at face value je besmisleno u ovom slucaju jer tom logikom bi trebalo da prihvatis da je sve sto se vrtelo u dnevniku RTSa istina i da je teoreticar zavere svako ko kaze da se na dnevniku RTS 90ih otvoreno lagao i obmanjivao narod.
mislim da je losa analogija to sa zenom mr.hazard. osim ako se svaka vlast i odnos vlasti & naroda ne moze opisati onom starom 'he hit me but it felt like a kiss'. to sto je neko nasilnik ne cini ga manje clanom nekog drustva. diktator bi bas bio neko no bi tvrdio da se na njega ne primenjuju te drustvene norme odnosno da je iznad zakona. milosevic je naravno krsio sve te norme ali je poput niksona, na primer, ostao lazac do kraja. zato i tvrdim da je on ta proverbijalna patka te da je problem sa njim i njegovim dugim opstankom na vlasti bas taj sto nije bio diktator. na kraju krajeva zna se kako se protiv diktature bori (puska, suma i tako to) ovde nema politicke partije koja nije u manjoj ili vecoj meri prihvatila tu parlamentarnu igru (osim pok. nikole milosevica i njegovog lunatic liberalnog fringa).
Kakav Nikson sad. Nikson da nije dao ostavku bi bio opozvan od strane kongresa. Milosevicu je skupstina sluzila da mu izglasava sta god mu je palo napamet. Nikson je bio krimos u jednom bona fide demokratskom sistemu i na kraju je prakticno od institucija sistema najebao. Milosevic je sam krojio sistem onako kako njemu odgovara. Nema poredjenja.To sto su opozicione stranke prihvatile parlamentarnu igru ne dokazuje nista. Uostalom, pokusale su sa bojkotom par puta pa im je to donelo tacno nista. Mnogo je lakse mobilisati narod kada dokazes na neki nacin izborni kradju, jer se ljudi osecaju prevarenim. Jer onda imas povod da izvedes ljude na ulice, da prevedes i one koji su pali na pricu rezima o demokratiji (koje zapravo nema) na svoju stranu. Cesce lakse pada nesto cemu srusis privid i ogolis, nego nesto sto je ogoljeno od samog pocetka.
Link to comment
tu si u pravo. samo pazi ili cemo objasnjavati sistem ratom ili rat sistemom. moramo se odluciti. ja sam potpuno ubedjen da je na pocetku rata postojao konsenzus oko minimuma srpskih nacionalnih interesa ako ne oko metoda njihovog ostvarivanja.
pa postoji i danas. referendumsko pitanje 'da li ste da nam se država ukrasi lepim gradovima kao što su Prijedor, Banja Luka, Bijeljina itd.'' bi vjerujem dalo poprilično uvjerljive i pozitivne rezultate.. čudi me da ga niko ne postavlja na poolovima™..Međuto, evo radikali su otvoreno za to, DSS i SNS koketiraju, a ne kotiraju baš super na izborima od toga.. Hm?Za nas Hrvate ne znam, iskreno rekavši kod nas se mensečini dosta napravilo na tome da se usmrdi i ogadi imanje Herceg Bosne u krilu™ Hrvacke. al nikad ne znaš.
Link to comment
pa da consent. ali na stranu sve to mene interesuje nesto drugo. kako forma odredjuje sadrzinu odnosno kako se consent ovde proizvodio (hvala indy) kroz samu formu trulog parlamentarizma u trenucima nacionalne krize.
Consent se nije proizvodio "kroz" formu parlamentarizma, nego uz pomoć teške medijske propagande i najgledanijih i najčitanijih medija potpuno pod kontrolom vlasti i uz pomoć masovnih okupljanja na koje su ljudi dovoženi o državnom trošku. Nisu postojali nikakvi fer uslovi na za kampanju ni za održavanje izbora, s tim što je režim pritisak koji je u vezi sa izborima dozirao koliko mu je potrebno. Miloševićev režim i "parlamentarizam" nemaju mnogo veze, nemaju skoro uopšte, jer jedina veza ovoga sa tim režimom je bila ta što se zakoni izglasavaju u skupštini, a koja tokom celog tog periosa nije mogla predstavljati autentičnu volju naroda, iz gore navedenih razloga, što je minimum uslova da bi se sistem mogao u svojoj suštini nazvati parlamentarnim. E sad, ovo oko forme i suštine. Suština parlamentarizma je - forma. Ako nema suštine, nema ni forme. Napisao sam da je to bila "lažna parlamentarna demokratija", ali to ne znači da je to bila po formi, a u nekoj svojoj "suštini", nije bila. Ne, to znači samo da je bila proklamovana "parlamentarna demokratija" koja to nije nikada postala, ni po formi, pa time ni po suštini.
sto se odnosa sa koalicionim partnerima tice i to je dosta ambivalentno. cesto se iz samog sps-a cuju prituzbe glede toga da su ih 'radikali pojeli' te da se nakon drugog kongresa 1992. godine krenulo u 'pogresnom pravcu'. takodje treba imati u vidu da je jedan od potpredsdnika sps-a u tom periodu i bogdan trifunovic (npr. covek ciji je protivkandidat na izborima 1990. godine bio brana crncevic) te da je njegova smena u stvari cin koji je deo clanstva tumacio kao desno skretanje i udaljavanje od evro-socijalizma (i kid you not. sada vam govorim o jednoj subjektivizaciji dela clanstva sps-a). sa druge strane ako se prate novinski tekstovi iz vremena kada je seselj potpredsednik vlade (narocito vasicevi i anastasijevicevi analiticki tekstovi u vremenu) stice se utisak da boravak seselja u vladi jeste vukao socijaliste sve vise ka desnici i radikalizaciji njihovih stavova.
Ovo je sve veoma malo bitno za karakterizaciju Miloševićevog režima. To nije bila partijska diktatura i vrlo malo je bio partijski režim, već to bio lični autoritarni režim uz pomoć javnih i tajnih institucija sile i propagande i uz pomoć različitih političkih snaga (u okviru kojih je samo jedna, doduše najvažnija, bila SPS), čiji je zapovednik suštinski bio lično Milošević. Mislim da grešiš što stavljaš Miloševićevu vladu u bilo kakav partijski kontekst, ona to nije bila već skoro od samog početka.
pazi, pa sta je bio vajmarski sistem nego ista takva igra na ivici noza. potpuno drugog politickog usmerenja naravno ali isto tako u stalnom procesu urusavanja koje se nikada ne desava (dok se ne desi).
Milošević nije, kao Vajmarska republika, počeo da urušava jedan sistem i počeo da "izgrađuje" drugi. On je preuzeo iz prethodnog sistema ono što mu je odgovaralo i na to nakalemio razne stvari iz drugih sistema, kao što je i proklamovanje ustavnosti i parlamentarne demokratije. Nije mi jasno zašto to nazivaš "urušavajućim parlamentarizmom", jer da bi se nešto "urušavalo" prethodno je potrebno da bude izgrađeno. To nije nikakav parlamentarizam, osim lažni, hinjeni, Izbora na kojima je veliki deo stanovništva učestvovao,je bilo i u vreme do Miloševića pa niko normalan to nija nazivao bilo kakvim "parlamentarizmom". Ono što čini mi se dovodi do nesporazuma je to što ti, izgleda mi, zaboravljaš da je u vreme formiranja više stranaka koje učestvuju na nekakvim izborima, istovremeno vlast odlazila iz vladajuće partije i prelazila na jednog čoveka, te stoga to formiranje stranaka ne dokazuje automatski pojavu, makar i krnjeg, parlamentarizma (kakav je bio u Kr. SHS 20-tih, recimo ili kakv je bio u Vajmarskoj republici) nego dokazuju prelazak sa jednog načina kontrole političkog života na drugi. I priznajem da taj drugi nije bio diktatura, ali parlamentarizam, bilo kakav, nije bio. Ako ćemo o šminki, možemo. Šminka ovde inače nije adekvatna reč, jer šminka ne treba da promeni suštinu, nego da istakne najlepše delove te suštine. "Šminka" na Miloševićevom režimu nije bila ona šminka koja bi trebalo da od ne previše lepe žene učini lepšu. Ne, to je bila šminka koja je trebalo da prikrije modrice, a time to i nije bila nikakva šminka, nego nešto drugo.
Link to comment
I naravno nisu sve parlamentarne stranke ucestvovale u velikoj DB zaveri. Od velikih samo SRS,
Зар није Шешељ објавио документе ДБ-а о себи за период 1984-2003?(књига у више томова под називом "Полицијски досије")Ти документи јасно показују да је Шешељ био на удару ДБ-а.Веруј у шта год хоћеш, баш ме брига, али чисто из радозналости занима ме зашто 'превиђаш' ову чињеницу. :fantom:
Link to comment
Зар није Шешељ објавио документе ДБ-а о себи за период 1984-2003?(књига у више томова под називом "Полицијски досије")Ти документи јасно показују да је Шешељ био на удару ДБ-а.
eeljdb.jpg
Link to comment

Један документ се може фалсификовати. (као овај горе, Шешељ није рођен 1945. него 1954.! cool.gif:lol: :) ) Али Шешељ је објавио ХИЉАДЕ докумената ДБ-а који говоре супротно.Шешељ је српски Џулијан Асанж, човек-змај. :fantom:

Link to comment
sta cu ja tvrditi? ja cu ti citirati pok. djindjica. a ti ces mi reci da svi oni lazu te da su svi sukobi fingirani i da su sve izjave lazne ali da ti 'znas' bolje. ja protiv takvog staljinistickog uvida ne mogu zaista. jebiga, sta je sloba po tebi? diktator?
sukobi na liniji sps- jul nisu cak ni bili fingirani, vec samo nevesto glumljeni. oni na liniji seselj- familija su bili stvarni, ali kratkotrajni. seki napravi sranje, oni njega malo u zatvor, on o njima napise knjigu. ali, kad je trebalo, mrcina je uvek bio uz nogu. seti se dobijenih izbora, koje je dzentlmenski prepustio milutinovicu. mada se onaj jedan put, kada jeuvedena blokada naspram rs, toliko naljutio da nije istupio iz vlade :lol: sto se izjava ostalih tice, procitaj sta sam vec napisao jos jednom- tih izjava je toliko, svako je svasta brbljao, talk was cheap. gledaj malo sustinu.i da, bio je dikttor- koji je, kad je morao, dopustao neke slobode. ili ih ignorisao dok mu ne bi zasmetale.
Zato kazem da si postao podlozan rezimskoj propagandi 90ih sa ovom pricom. You bought the lie, mr. kim.
sto je najbolje- nije. barem nije devedesetih, tu sam svedok. mozda mu je sada to nekako uspelo.
na kraju krajeva zna se kako se protiv diktature bori (puska, suma i tako to)
e vidis, ovakve bedaste izjave su problem. nemam nista protiv teze da je slobo bio liberal, ali moraces da je malo jace argumentujes. ovako se osecam ko da razgovaram sa jogunastim detetom, koje brblja svoje i drzi usi zapusene. zasto pre slicnih izjava ne bi malo razmislio? to bi veoma doprinelo. os da ti nabrojim bar pet diktatora protiv kojih nije vodjena gerilska borba?
Link to comment
Шешељ је српски Џулијан Асанж, човек-змај. :fantom:
O, da - split :fantom: Seselj je btw zivi dokaz da je drustvo slepi mehanizam - ma kakva bila izborna mehanika, mentalno bolestan covek ce se glatko provuci u vrh institucija i ne samo to - njegov hendikep ce mu pomoci u tome.Lec fejs it - Milosevic ili Seselj nikada ne bi ni omirisali vlast da nisu bili ozbiljno bolesni. Sve sto ih je na vlast dovuklo poteklo je iz njihovih iscashenja i devijacija.edit: da ne navodim svetle primere iz ranije srpske i svetske istorije. Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...