Jump to content
IGNORED

Slobodan Milošević


kim_philby

Recommended Posts

milutinovicu. mada se onaj jedan put, kada jeuvedena blokada naspram rs, toliko naljutio da nije istupio iz vlade :lol: sto se izjava ostalih tice, procitaj sta sam vec napisao jos jednom- tih izjava je toliko, svako je svasta brbljao, talk was cheap. gledaj malo sustinu.
Nije istupio, jer nije ni bio u vladi tada...
Link to comment
Nije istupio, jer nije ni bio u vladi tada...
cek, sta bese- zar nisu davali ostavke koje nisu bile "prihvacene"? ili bese manjinski kabinet? mrzi me da guglam, a sjecanje je varljivo.
Link to comment
... os da ti nabrojim bar pet diktatora protiv kojih nije vodjena gerilska borba?
molim te probaj. ja koliko vidim uglavnom ti drzis prste u usima i mrmljas o sustini. eno cak je i hazard na kraju rekao da je (parafraziram) 'narod kada je shvatio da se sprema izborna kradja i reagovao'. kroz nesto nalik generalnom strajku u organizaciji parlamentarne opozicije koja je ucestvovala na izborima primorao rezim da prizna izbornu volju naroda. koji je deo tu tacno bas onako cisto diktatorski? stavise, milosevic je postajao sve vise 'diktatorski' sto je opozicija ozbiljnije shvatala samu politicku i parlamentarnu borbu. dakle kada je neko prihvatao njegovu praznu ponudu on je sve vise razumeo da ta ponuda nije prazna. ako nista drugo ovo je dokaz da je na neki nacin demokratija forma sama. inace kada kazem da treba svakome verovati at face value znaci da svako govori istinu o sebi. npr. seselj se naziva cetnikom (koljac i nasilnik) i gle on zaista jeste bas to. nasilnik i koljac. rts je tako vrlo verodostojno i precizno prenosio ono sto su ratni ciljevi srbije i na osnovu njega se moglo zaista znati sve. tako je i sa milosevicem koji je doduse uvek/uglavnom pametno pustao druge da govore za njega. on zaista nikada nije pomisljao da ukine tu mimikriju od parlamenta (kako je hazard naziva iako bi danasnji parlament verovatno cak i vise zasluzivao takvu definiciju svojom umrtvljenoscu i nedostatkom debate) vec je uvek iznovao i iznovao ritualno prolazio kroz izborne procese. ponovicu cak pet za deset godina. ja sam licno odmah nakon bombardovanja i prestanka ratnog stanja delio anti-milosevicevske letke (i opet bi radio sve sto sam radio tih dana) dok su policajci stajali sa strane i to gledali bez reakcije. prvi dan bombardovanja sam kupio normalno na kiosku vodeci stampani opozicioni medij (vreme sa velikim naslovom rat) i citao ga u prevozu bez problema. na svaki bubotak i zabranu (koja je obicno bila pracena pricama o felericnim privatizacijama & drakonskim zakonskim kaznama) su dolazile 1000 takvih situacija u kojima se nista nije desavalo. znaci sam drazvni aparat je cesto kupovao pricu o zakonu i poretku i cak parlamentarizmu koju mu je rezim servirao i nije se osecao prijatno kada je od njega trazeno da drasticno i blatantno krsi zakone & ustav. mislim dugo izgovarana laz zaista postaje istina ili da ponovo citiramo dekarta 'klekni i moli se i verovat ces'. npr. evo posto se miralem sada ponasa kao staljinista (koliko sloba ima divizija?) na kraju su svi ovde i poverovali da je staljinista. a ja znam da jedan nezni ljubitelj vuka draskovica :wub: mancmellow je na tragu necemu ali sam tresten nakon poraza partizana pa ostajem na ovom sturom ispovednom postu.
Link to comment
molim te probaj.
eo, iz malog mozga ( i pri cemu se ostatci istorijski porazenih snaga koji neko vreme zaostaju po planinama ne racunaju. za tvoju tezu je potrebno da gerilski pokret potekne spontano, iz napacenog naroda): tito, franko, lukasenko, turkmenbasi, causesku. ne moram ni da idem u afriku i juznu ameriku, dovoljno ih je u komsiluku. teze bi bilo nabrojati ih 5 protiv kojih je goloruki narod vodio gerilu.
eno cak je i hazard na kraju rekao da je (parafraziram) 'narod kada je shvatio da se sprema izborna kradja i reagovao'. kroz nesto nalik generalnom strajku u organizaciji parlamentarne opozicije koja je ucestvovala na izborima primorao rezim da prizna izbornu volju naroda. koji je deo tu tacno bas onako cisto diktatorski?
sto opet ne ide tebi u prilog. slobo je na prvim izborima koje nije uspeo da pokrade pokazao da ga boli kurac za rezultat glasanja. bas onako odlika liberala, a ne nekog tamo diktatora.
inace kada kazem da treba svakome verovati at face value znaci da svako govori istinu o sebi. npr. seselj se naziva cetnikom (koljac i nasilnik) i gle on zaista jeste bas to. nasilnik i koljac. rts je tako vrlo verodostojno i precizno prenosio ono sto su ratni ciljevi srbije i na osnovu njega se moglo zaista znati sve. tako je i sa milosevicem koji je doduse uvek/uglavnom pametno pustao druge da govore za njega.
da, zapravo svi ljudi govore istinu. sta bulaznis, bre? ovakvih budalastina se ni intelektualne gromade poput koelja i skot peka ne bi postidele.
on zaista nikada nije pomisljao da ukine tu mimikriju od parlamenta (kako je hazard naziva iako bi danasnji parlament verovatno cak i vise zasluzivao takvu definiciju svojom umrtvljenoscu i nedostatkom debate) vec je uvek iznovao i iznovao ritualno prolazio kroz izborne procese. ponovicu cak pet za deset godina.
i iznova ih krao i iznova nije priznavao rezultat kada izgubi. try harder.
ja sam licno odmah nakon bombardovanja i prestanka ratnog stanja delio anti-milosevicevske letke (i opet bi radio sve sto sam radio tih dana) dok su policajci stajali sa strane i to gledali bez reakcije. prvi dan bombardovanja sam kupio normalno na kiosku vodeci stampani opozicioni medij (vreme sa velikim naslovom rat) i citao ga u prevozu bez problema. na svaki bubotak i zabranu (koja je obicno bila pracena pricama o felericnim privatizacijama & drakonskim zakonskim kaznama) su dolazile 1000 takvih situacija u kojima se nista nije desavalo.
to ko staljin kad sedi sa decom. mogo bi da ih sve pobije, ali nece. on je dobar. i, shodno tome, liberalni demokrata.
znaci sam drazvni aparat je cesto kupovao pricu o zakonu i poretku i cak parlamentarizmu koju mu je rezim servirao i nije se osecao prijatno kada je od njega trazeno da drasticno i blatantno krsi zakone & ustav.
dobar je i drzavni aparat. cek, a kako se zove onaj koji od njega trazi da drasticno i blatantno krsi zakone i ustav?ps. i da se vratimo na pricu o tome kako sps nije nasledio sve od sks-a. ocu da priznas da si pisao gluposti.
Link to comment
eo, iz malog mozga ( i pri cemu se ostatci istorijski porazenih snaga koji neko vreme zaostaju po planinama ne racunaju. za tvoju tezu je potrebno da gerilski pokret potekne spontano, iz napacenog naroda): tito, franko, lukasenko, turkmenbasi, causesku. ne moram ni da idem u afriku i juznu ameriku, dovoljno ih je u komsiluku. teze bi bilo nabrojati ih 5 protiv kojih je goloruki narod vodio gerilu.
franka & tita odmah izbaci. u oba slucaju su postojali i gerilski i teroristicki pokreti koji su im se suprotstavljali. o turkmanbasiju nemam pojma a causesku je zbacen opstim ustankom i zatim je streljan. za lukasenka ima jos vremena. sacekaj malo. a ni on nije bas u rangu navedenih. mali ti nesto mozak pa hitaj u juznu ameriku i afriku.
sto opet ne ide tebi u prilog.
da, tako sto je histericno pokusavao da nategne nekih pola posto glasova kako bi obezbedio drugi krug. to pokazuje puno fuckanje predpostavljam. da ne govorim o reakciji gradzanstva na to.
da, zapravo svi ljudi govore istinu. sta bulaznis, bre? ovakvih budalastina se ni intelektualne gromade poput koelja i skot peka ne bi postidele.
a ni frojda. ajde ne seri to ti je jedini odgovor na ovu budalastinu sto si sada ispalio. znaci ili idi procitaj sta sam napisao i malo mucni tom celom ili odjebi u skokovima & popravi recnik pa se vrati da debatujes.
i iznova ih krao i iznova nije priznavao rezultat kada izgubi. try harder.
samo gradske izbore 1996. godine koje je na kraju priznao. bila je koliko se secam i slicna situacija u hrvatskoj sa zagrebom. to sto je sloba tada napravio uopce nije necuveno u istoriji parlamentarizma.
dobar je i drzavni aparat. cek, a kako se zove onaj koji od njega trazi da drasticno i blatantno krsi zakone i ustav?
kriminalac.a sto se tice price o savezu komunista nju smo vec apsolvirali. znaci vi ovde nesretnog stevana mirkovica i njegov savez komunista pokret za jugoslaviju nesto ne fermate.ajde sada idi se igraj sa decom i staljinom.
Link to comment
a sto se tice price o savezu komunista nju smo vec apsolvirali. znaci vi ovde nesretnog stevana mirkovica i njegov savez komunista pokret za jugoslaviju nesto ne fermate.
Meni je stvarno nemoguce poverovati da ti ne zajebavas kad pises ovakve stvari.Mislim, legitimno je i zajebavati, neki na tome karijeru napravise. Ali, barem priznaj.
Link to comment
Meni je stvarno nemoguce poverovati da ti ne zajebavas kad pises ovakve stvari.Mislim, legitimno je i zajebavati, neki na tome karijeru napravise. Ali, barem priznaj.
dobro de za ovo se malo zajebavam. ali inace mi je interesantno da je ta imovina podeljena. oko te imovine je vodjeno inace vise parlamentarnih rasprava.
Link to comment
dobro de za ovo se malo zajebavam. ali inace mi je interesantno da je ta imovina podeljena. oko te imovine je vodjeno inace vise parlamentarnih rasprava.
Ucini molim te taj napor i nabroj nekoliko naslednika imovine SKS i SSRNS, a da nisu SPS i sprat ili dva CK koje je "nasledila" Partija Mirjane Markovic. Vodili se brojni procesi, vodilo se vise parlamentarnih rasprava o imovini? Lepo bi bilo da das neki primer i podsetis nas kako je sve proslo? Edited by Nesh
Link to comment
Ucini molim te taj napor i nabroj nekoliko naslednika imovine SKS i SSRNS, a da nisu SPS i sprat ili dva CK koje je "nasledila" Partija Mirjane Markovic, odnosno Porodica. Vodili se brojni procesi, vodilo se vise parlamentarnih rasprava o imovini? Lepo bi bilo da das neki primer i podsetis nas kako je sve proslo?
stevan mirkovic je bio predsdnik te stranke. i tu imovinu kasnije nije nasledio jul, koliko se secam. iskreno meni to nije ni bitan argument pa me mrzi da kopam ali ako neko oce time da se zabavi mene bi interesovalo.
Link to comment
cek, sta bese- zar nisu davali ostavke koje nisu bile "prihvacene"? ili bese manjinski kabinet? mrzi me da guglam, a sjecanje je varljivo.
Ako mislis na blokadu 94, oni su tada bil ljuta opozicija yajedno sa DS, DSS, Sab Nar strankom i Liberalnom strankom koja je bila pro RS a SPO je bio u mirotvorackoj fazi i na krv i noz posvadjan sa Zutim preduzecem
Link to comment
stevan mirkovic je bio predsdnik te stranke. i tu imovinu kasnije nije nasledio jul, koliko se secam. iskreno meni to nije ni bitan argument pa me mrzi da kopam ali ako neko oce time da se zabavi mene bi interesovalo.
Pa kako nije, eno ti linka koji sam ostavio. Sta nije jasno u Mirkovicevim recima? :o Hm...mozda sva imovina koju je prisvojila SPS i bacila par spratova partiji supruzi i nije bitan argumenat za analizu prirode vladavine i stepen parlamentarne ravnopravnosti.No, kad napises brojni procesi, neko bi mogao pomisliti da je to malcice vise od 0 (recima: nula). Ali, da ne zalazimo u nijanse i siroke mogucnosti razlicitih (semanticko-filozofskih :D ) tumacenja izgovorenog. :DNista. Zaboravi! :) Edited by Nesh
Link to comment
Pa kako nije, eno ti linka koji sam ostavio. Sta nije jasno u Mirkovicevim recima? :o Hm...mozda sva imovina koju je prisvojila SPS i bacila par spratova partiji supruzi i nije bitan argumenat za analizu prirode vladavine i stepen parlamentarne ravnopravnosti.No, kad napises brojni procesi, neko bi mogao pomisliti da je to malcice vise od 0 (recima: nula). Ali, da ne zalazima u nijanse i siroke mogucnosti razlicitih (semanticko-filozofskih :D ) tumacenja izgovorenog. :DNista. Zaboravi! :)
jeste? nisam procitao linak moram priznati. secam se parlamentarne rasprave oko toga. kako je to resavano u drugim ex-jugoslovenskim drzavam? mislim na pitanje imovine sk. ko je bio pravni naslednik u, na primer, hrvatskoj. zaista ako nekoga ne mrzi da o tome kopa meni bi to znacilo.
Link to comment
Ako mislis na blokadu 94, oni su tada bil ljuta opozicija yajedno sa DS, DSS, Sab Nar strankom i Liberalnom strankom koja je bila pro RS a SPO je bio u mirotvorackoj fazi i na krv i noz posvadjan sa Zutim preduzecem
Radikali su nakon zavrsetka bombardovanja napravili predstavu za svoje glasace, demonstrativno napustivsi vladu i odmah se vrativsi u nju jer su tako nalagali nacionalni interesi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...