Jump to content
IGNORED

Slobodan Milošević


kim_philby

Recommended Posts

Mozda zbog toga sto je Kraljev "gerilac" u okupiranoj otadzbini izdao i, tamo gde je mogao, sprovodio naredjenje da se svi Srbi muhamedanske vere pobiju kao psi?
Није тако, али шта вреди да те убеђујем када видим да закрвиш очима чим се спомене Чича, али бар гуглуј имена: Фехид Мусакадић Муса и др Исмет Поповац и прочитај "Поруку Ђенерала Драже Михаиловића муслиманима широм Југославије", објављену у листу Исток у марту 1944. године. Или бар сазнај понешто о Мустафи Мулалићу, уреднику тог листа и листа "Равна Гора и равногорска мисао".
ne dovodeci u pitanje pricu dede tvoga druga moram reci da je njegov stav/polozaj ne manjinski vec potpuni eksces. u istocnoj bosni medju muslimanskim stanovnistvom je, makar koliko sam ja imao prilike da se s tim upoznam, postojao patoloski strah od cetnika. sto ne znaci da nisu mogli biti lojalni kralju ali opet bas kod starih begovski porodica bi verovatno bilo dosta zivo secanje na agrarnu reformu koja je delimicno bila i etnicki motivisana.
Исти је одговор као оно горе. Не мислим да је Дража Михаиловић био кољач муслимана, мислим да је био демократа по опредељењу и мислим да је био жртва.
Šuplje mi je zato što je među ustanicima-muslimanima Ozna slučajno ulovila i strijeljala u šumi (najmanje) jednog koji se toliko zaklinjao Kralju (osim ako ne misliš možda na Kralja Tomislava?) na vjernost da je učestvovao u pokolju srpskog življa na samom početku WW2. Muslimanske ustaše su tad spalile čitavo selo i pravoslavce koji su živjeli u istom, a rečeni ustanik je tražio da se poštedi jedna djevojčica uz riječi: "Ona je moje roblje!" i odveo je kući da mu bude žena (gdje je i ostala do rečene 1950.godine). Ono što je možda najstrašnije i najpotresnije u čitavoj priči: djevojka je molila pripadnike Ozne koji su došli po njenog otmičara-supruga da ga poštede jer "nikog drugog nije imala" jer su joj saučesnici njenog muža ubili oca, majku, sestru, "dvoje-troje braće" (doslovan citat)...sve što je imala. Tebi je normalno da se neko sa ustaškim pedigreom zaklete na vjernost potomku Karađorđevića? Jednako je šuplje optuživati Srbe koji su također učestvovali u Buni da su bili skloni Kraljevini jer su ljudi u pravilu bili partizani-prvoborci.Muslimani su se nakon rata mogli izjašnjavati i kao "neopredijeljeni" što je trajalo sve do 1971.godine što su u Cazinskoj Krajini itekako koristili da pokažu crvenim terorom, nažalost, nedotučenoj nacionalističkoj bagri iz Beograda i Zagreba da nisu ni Srbi ni Hrvati (osim kad treba uzeti Franjinu putovnicu, ali dobro, ko ga jebe kad ih je dijelio šakom i kapom :P).
Једно питање: да ли се тај устаник крио у шуми од 1945. или је у ту шуму побегао на почетку Цазинске буне? Ако је био у шуми 5 година, молим лепо. Ако није, већ се шврћкао по СФРЈ, како то да га ОЗНА није ухапсила? Зар га није Јово Капичић убио на Голом отоку? Да нећемо можда да признамо како су усташе таквог ранга остављане на миру док не дирну у Тита? Је л' то та пролетерска утопија о правди и једнакости или нешто нисам разумео?
Link to comment
Једно питање: да ли се тај устаник крио у шуми од 1945. или је у ту шуму побегао на почетку Цазинске буне? Ако је био у шуми 5 година, молим лепо. Ако није, већ се шврћкао по СФРЈ, како то да га ОЗНА није ухапсила? Зар га није Јово Капичић убио на Голом отоку? Да нећемо можда да признамо како су усташе таквог ранга остављане на миру док не дирну у Тита? Је л' то та пролетерска утопија о правди и једнакости или нешто нисам разумео?
Otišao je u šumu na početku Bune. Tvoja pitanja pored hroničnog DSS-izma (nedostatak osjećaja za stvarnost) odaju i nepoznavanje historije Jugoslavije nakon 1945.godine. Problem sa lovljenjem kvislinga (zadnji četnici su sređeni 1953.godine), posebno u šumovitoj BiH, i ratnih zločinaca među njima je bio u tome što su vrlo često svi svjedoci zločina 1) likvidirani, 2) i sami bili učesnici zločina/pasivni simpatizeri zločinačkih formacija/nepovjerljivi spram komunističke vlasti i 3) u strahu ili osjećaju ovisnosti od ratnih zločinaca koje su poznavali kao u slučaju spomenute djevojke pa su šutjeli. Osim toga, u spaljivanja sela zločinci nisu uvijek išli u uniformama. Budi miran, ustaše kojih se OZNA dočepala su ili postreljani ili povješani (dočim su četnici, friško obrijani, nesmetano prelazili u partizane, dobacuju bošnjački i hrvatski nacionalisti).
Link to comment

Значи, пет година кољач мирно спава, све док се није побунио против Броза. Све док је кољач ћутао и гиљао ка комунистичкој верзији нирване комунисти га нису 1) ликвидирали. Такође, споменута девојка није једина у селу која је знала ко је он био и шта је радио. Што ће рећи да је цело село 2)само било учесник/пасивни симпатизер злочиначких формација, пошто тешко да су плашили једног јединог пораженог у рату. Моје следеће питање је: да ли је неко из тог села осим оних што су се побунили против Броза био ухапшен од стране ОЗНЕ након што су сазнали да је цело село пуних пет година крило оваквог кољача?

Link to comment
Није тако, али шта вреди да те убеђујем када видим да закрвиш очима чим се спомене Чича, али бар гуглуј имена: Фехид Мусакадић Муса и др Исмет Поповац и прочитај "Поруку Ђенерала Драже Михаиловића муслиманима широм Југославије", објављену у листу Исток у марту 1944. године. Или бар сазнај понешто о Мустафи Мулалићу, уреднику тог листа и листа "Равна Гора и равногорска мисао".
Pa recimo da su pokolji hiljada muslimana sirom Bosne i Sandzaka, kao i poziv Mihailovica na potpuni genocid nad njima, u izvesnoj meri umanjili entuzijazam muslimana prema cetnistvu. Sta ti mislis o Mihailovicu apsolutno je nebitno, posto postoji pisani dokaz o naredbama za genocid i njihovom sprovodjenju. Aj ti sad reci "komunisticki falsifikat", ali ces morati da izneses dokaze da je falsifikat. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Значи, пет година кољач мирно спава, све док се није побунио против Броза. Све док је кољач ћутао и гиљао ка комунистичкој верзији нирване комунисти га нису 1) ликвидирали. Такође, споменута девојка није једина у селу која је знала ко је он био и шта је радио. Што ће рећи да је цело село 2)само било учесник/пасивни симпатизер злочиначких формација, пошто тешко да су плашили једног јединог пораженог у рату. Моје следеће питање је: да ли је неко из тог села осим оних што су се побунили против Броза био ухапшен од стране ОЗНЕ након што су сазнали да је цело село пуних пет година крило оваквог кољача?
:isuse: Jebo mater ako si ti normalan.
Link to comment
Није тако, али шта вреди да те убеђујем када видим да закрвиш очима чим се спомене Чича, али бар гуглуј имена: Фехид Мусакадић Муса и др Исмет Поповац и прочитај "Поруку Ђенерала Драже Михаиловића муслиманима широм Југославије", објављену у листу Исток у марту 1944. године. Или бар сазнај понешто о Мустафи Мулалићу, уреднику тог листа и листа "Равна Гора и равногорска мисао". Исти је одговор као оно горе. Не мислим да је Дража Михаиловић био кољач муслимана, мислим да је био демократа по опредељењу и мислим да је био жртва. Једно питање: да ли се тај устаник крио у шуми од 1945. или је у ту шуму побегао на почетку Цазинске буне? Ако је био у шуми 5 година, молим лепо. Ако није, већ се шврћкао по СФРЈ, како то да га ОЗНА није ухапсила? Зар га није Јово Капичић убио на Голом отоку? Да нећемо можда да признамо како су усташе таквог ранга остављане на миру док не дирну у Тита? Је л' то та пролетерска утопија о правди и једнакости или нешто нисам разумео?
u tvojoj racunici postoji jedan problem. gorepomenuti proglas djenerala draze je bio going for broke momenat a musakadic i popovic medju bosnjacima imaju status parija i izdajnika. drugo, kao sto je ovde vec pomenuto i ustase i domobrani su se 'hvalili' srpskim komandosima te je na samom kraju rata i pavelic ukinuo rasne zakone i pozvao na razumevanje sa jevrejima. kako bih ti kazao to mu nije pomoglo bas mnogo kod prezivelih. trece, tokom prve dve godine rata kada je izgledalo da ce rajh biti 1000godisnji cetnici su se uglavnom bavili zaokruzivanjem srpske etnicke teritorije. pazi, ovo su notorne istorijske cinjenice. mozes ih proveriti i koristeci se samo cetniickim dokumentima iz toga perioda. stavise ni danas nema simpatizera cetnika koji ne bi potpisao moljevicev manifest. Edited by kim_philby
Link to comment
u tvojoj racunici postoji jedan problem. gorepomenuti proglas djenerala draze je bio going for broke momenat a musakadic i popovic medju bosnjacima imaju status parija i izdajnika. drugo, kao sto je ovde vec pomenuto i ustase i domobrani su se 'hvalili' srpskim komandosima te je na samom kraju rata i pavelic ukinuo rasne zakone i pozvao na razumevanje sa jevrejima. kako bih ti kazao to mu nije pomoglo bas mnogo kod prezivelih. trece, tokom prve dve godine rata kada je izgledalo da ce rajh biti 1000godisnji cetnici su se uglavnom bavili zaokruzivanjem srpske etnicke teritorije. pazi, ovo su notorne istorijske cinjenice. mozes ih proveriti i koristeci se samo cetniickim dokumentima iz toga perioda. stavise ni danas nema simpatizera cetnika koji ne bi potpisao moljevicev manifest.
Мајор Мусакадић је био добровољац у првом светском рату, солунац и Витез Карађорђеве звезде са мачевима. Баш ме брига шта мисле о њему они који су пљунули на све идеје за које је он живео и за које је погинуо. У усташама је било врло мало Срба (ја знам за десетак), од којих су неки из мешовитих бракова, а неки конвертити у римокатолицизам. Оно што ја овим именима покушавам да докажем је да четници нису били нацистичка формација намењена клању и стварању етнички чисте државе (као већ поменуте усташе, на пример), већ регуларна војска коју су чинили припадници свих етничких група земље која се распала немачким освајањем. Осим тога, побројани људи нису неки изузетак: само у Коморанском одреду Хусеина Ровчанина било је на стотине муслимана. Нешто не знам да је у усташама било чисто српских јединица.Мољевић је у други светски рат ушао као председник друштва југословенско-француског пријатељства, председник друштва југословенско-британског пријатељства, председник југословенског Ротари клуба и носилац бројних одликовања, између осталих и француске Легије части. Мислим да је оно што је искусио као Србин у НДХ врло утицало на формирање његовог мишљења о немогућности заједничког живота Срба и Хрвата у једној држави. Уосталом, тај његов текст је настао свега пар деценија након што су Грчка и Турска решиле своје вековне сукобе управо - разменом становништва. Да не спомињемо како су догађаји из деведесетих још једном показали да у тим његовим тезама има нечег.
Link to comment
Баш ме брига шта мисле о њему они који су пљунули на све идеје за које је он живео и за које је погинуо. регуларна војска коју су чинили припадници свих етничких група земље која се распала немачким освајањем. у тим његовим тезама има нечег.
Tri laka koraka. A u njima ima nečeg. Šta nečeg, ma svačeg.
Link to comment

За разлику од Роџера, ти обично ниси ни херметичан ни самозаљубљен у неке измаштане стилске домете, а и светлосним годинама си далеко од псовача Арлекина. Да ли би могао, молим те, да будеш мало прецизнији ако желиш да о овоме разговорамо.

Link to comment
ако желиш да о овоме разговорамо.
Da razgovaramo o idejama majora Musakadića,o regularnoj vojsci, sastavljenoj od pripadnika svih etničkih grupa i o "onom nečem" u Moljevićevim tezama? Znači ostavio sam dojam budale. Tako mi i treba.
Link to comment

ima neceg, ima neceg, "dogovor" o razmeni stanovnistva da bi se izbegao genocid. "Izadji iz svoje kuce sa onim sto mozes da poneses, da te ne bih zaklao", svakako je grcko-turski model razmene stanovnistva nesto cemu treba teziti.Prasline, ova tvoja konstrukcija funkcionise samo ako kazes, ovde i sada, da bi radosno, u ime pristao da ti naoruzani ljudi kazu da imas 3 dana da napustis svoj dom i odes da zivis u nepoznatu zemlju u koju nikada nogom nisi krocio, i da ce ti u protivnom porodica nestati u ognju ili pod bajonetima. Tako je izgledala ta razmena stanovnistva koju ti ovde hvalis kao model za nenasilno resavanje etnickih sukoba: kao dogovor dve grupacije genocidnih ubica. Ono sto ne zelis za sebe ne smes nikada i ni pod kojim okolnostima zeleti drugima.Inace, smatram da je podrzavanje ideologije etnickog ciscenja ideja koju treba suzbijati svim sredstvima (zakonskim, nezakonitim, bilo kakvim koji dovode do nestanka te ideje), te sam u tom smislu reportovao post sa recenicama "Мислим да је оно што је искусио као Србин у НДХ врло утицало на формирање његовог мишљења о немогућности заједничког живота Срба и Хрвата у једној држави. Уосталом, тај његов текст је настао свега пар деценија након што су Грчка и Турска решиле своје вековне сукобе управо - разменом становништва. Да не спомињемо како су догађаји из деведесетих још једном показали да у тим његовим тезама има нечег".Posto bih za ovakve javno iznete ideje bez problema potpisivao naloge za odvodjenje u tamnicu, nemam drugog izbora nego da upotrebim ignore funkciju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pametno je to praslin rekao, i Adolf je nakon svojih životnih iskustava shvatio da Nijemci i Židovi ne mogu živjeti zajedno, i napravio je Plan. E ali su mu dušmani ukinuli mogućnost da ih preseli na Madagaskar, pa se morao snaći. Svijet i sudbina bi Moljevićevim planovima sigurno bili skloniji, ipak je riječ bila o председникy друштва југословенско-француског пријатељства, председникy друштва југословенско-британског пријатељства, председникy југословенског Ротари клуба и носилац бројних одликовања, између осталих и француске Легије части, a ne bezveznom kaplaru rajshvera.Mora se priznati i da je Moljević optimalno postavio granice razmjena, iz srpske perspektive. Ali nije ni Hitler bio radodajka. Danzig und Posen, draguljarnica Levi & Koch itd. sind Deutch!

Link to comment
Мајор Мусакадић је био добровољац у првом светском рату, солунац и Витез Карађорђеве звезде са мачевима. Баш ме брига шта мисле о њему они који су пљунули на све идеје за које је он живео и за које је погинуо. У усташама је било врло мало Срба (ја знам за десетак), од којих су неки из мешовитих бракова, а неки конвертити у римокатолицизам. Оно што ја овим именима покушавам да докажем је да четници нису били нацистичка формација намењена клању и стварању етнички чисте државе (као већ поменуте усташе, на пример), већ регуларна војска коју су чинили припадници свих етничких група земље која се распала немачким освајањем. Осим тога, побројани људи нису неки изузетак: само у Коморанском одреду Хусеина Ровчанина било је на стотине муслимана. Нешто не знам да је у усташама било чисто српских јединица.Мољевић је у други светски рат ушао као председник друштва југословенско-француског пријатељства, председник друштва југословенско-британског пријатељства, председник југословенског Ротари клуба и носилац бројних одликовања, између осталих и француске Легије части. Мислим да је оно што је искусио као Србин у НДХ врло утицало на формирање његовог мишљења о немогућности заједничког живота Срба и Хрвата у једној држави. Уосталом, тај његов текст је настао свега пар деценија након што су Грчка и Турска решиле своје вековне сукобе управо - разменом становништва. Да не спомињемо како су догађаји из деведесетих још једном показали да у тим његовим тезама има нечег.
prvo, koliko se secam paveliceva politika prema srbima je takodje ukljucivala onu trecinu pokrstenih. drugo, musakadicev status medju bosnjacima nije izazvan (samo) njegovim jugoslovenstvom vec njegovim pristajanjem uz jednu verziju istog. sto nas opet dovodi do moljevica i toga da li ima neceg u njegovim pisanjima. naravno da su ustaski zlocini uticali na formiranje moljevicevog stava ali oni su vec klijali i u srpskom culture clubu i cubrilovicevim fantazijama o iseljavanju arnauta te i u drugim slicnim ogranizacijama. ove ideje su nasle u cetnicima svoje prirodno staniste. drugim recima etnicki cetnicki zlocini nad nelojalnim nesrbima su samo posledic ove politike koja je opet onaj minimum fasizma koji je tada bio evropski a ne samo srpski problem. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...