Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

koliko je ovo slatko? Oduvek sam želeo da probam a nemam gde <_< Jal da posadim drvo, jal da obiđem Kenjadu, jal da krenu da uvoze.
Није нарочито слатко. Упола мање од било ког воћног сирупа. Укус... онако као мало на мед, није јак, није непријатан, није ништа нарочито.То тамо троше зато што то тамо троше, тј навикли већ генерацијама, подсећа их на детињство (. Ваљда је то био главни слаткиш док су још побадали кочеве и паркирали кола и коње у круг.
Link to comment
То тамо троше зато што то тамо троше, тј навикли већ генерацијама, подсећа их на детињство (. Ваљда је то био главни слаткиш док су још побадали кочеве и паркирали кола и коње у круг.
mora da je bilo zajebno kad im se ulepi šubara, morao da je strada novi dabar
Link to comment

Ćermalka, verujem da ima raznih recepata i za jedne i za druge palačinke. Ovde mogu da se kupe suvi miksevi koji mogu da se koriste za obe stvari; samo se doda različita količina tečnosti.

koliko je ovo slatko? Oduvek sam želeo da probam a nemam gde <_< Jal da posadim drvo, jal da obiđem Kenjadu, jal da krenu da uvoze.
to je nešto najodvratnije što sam ikad probala. nije slatko uopšte, štaviše, meni je nekako gorko bilo. bljaks.
Није нарочито слатко. Упола мање од било ког воћног сирупа. Укус... онако као мало на мед, није јак, није непријатан, није ништа нарочито.То тамо троше зато што то тамо троше, тј навикли већ генерацијама, подсећа их на детињство (. Ваљда је то био главни слаткиш док су још побадали кочеве и паркирали кола и коње у круг.
Sirup je gust i (meni) mnogo sladak, jer šećer nikad ne dodajem u hranu i piće (osim u slatkiše, naravno), pa sam valjda osetljiviji na sladak ukus od proseka. Ne znam koji je vama benchmark slatkosti. FSS, maple syrup koji ja koristim je fin, sladak, i malo ima neku dimljenu notu, koju pozdravljam u hrani.
mora da je bilo zajebno kad im se ulepi šubara, morao da je strada novi dabar
I u Engleskoj je grozno kad ti upadne kišobran u čaj :P
Link to comment

1. Postigao vertikalne krivudave crtice s jogurtom. Stvar je u kolicini razvodnjenja ^_^2. Nasao u najnormalnijoj prodavnici zaledjene veganske sarme. Kad se nisam srusio. Mozda bas veceras zgotovim.

Link to comment
1. Postigao vertikalne krivudave crtice s jogurtom. Stvar je u kolicini razvodnjenja happy.gif2. Nasao u najnormalnijoj prodavnici zaledjene veganske sarme. Kad se nisam srusio. Mozda bas veceras zgotovim.
si probao neko jelo sa quinoa-om? [kako se na nasom zove?]ja obozavam zitarice... ove recepate nisam probala [cim budem imala vremena], al paz kak je quinoa hranljiva; How to make quinoa, the powerhouse seed. houli smouk, tek sad vidla komentar na ovaj linak biggrin.gif ;

HELLLLLOOOOO AMERICA quinoa is great buuuuut HEMP SEED has more nutritional value than quinoa. I wish yahoo would do a little blurb on hemp seed. Probably not gonna happen. Hemp seed is the only food on EARTH with all 20 essential aminon acids and fatty acids! Keep marijuana illegal, but for christ's sake lets start growing hemp in this backassward country! For the love of GOD.

Edited by Hippie
Link to comment

Quinoa (kako li se zove? možda kinoa?) je super. Jedem van kuće (u restoranima i kod prijatelja), a nameračiću se jednom i da počnem da kuvam. Hemp seeds -- pitam se gde odu ostali delovi biljke :lolol:

Link to comment

ja bas juce jela kish sa kinojom na faksu i bilo mi super. ne znam koji mi je vrag, ali pocela sam da se hranim samo na vegetarijanskom delu. danas cu morati neku ribu.probala i ja adamovu foru pre pet-sest dana! magnifique!! adame, care!

Link to comment

i ja sam tako kad sam otkrio da radi pa sam mislio da ce da splasne s vremenom - ali nije. imam jedan bokal u frizideru i samo punim i mesam. dobro, povremeno operem bokal. u principu pijem kao i kuci, jedno par casa na dan. a pravim i pogacice ali to jednom u sto godina, ne da mi se s tim zajebavati. kupim puff pastry pa razvaljam malo oklagijom, ne pretanko, mozda oko 5-6mm, iseckam casom na krugove pa tako nekoliko puta dok se ne potrosi. zatim lepo te krugove stavim u tri, cetiri gomilice (jedan na drugi, kao slojevi u pogacici) i prilepim ali ne prejako. ne znam kako da objasnim, ja sam to vezbao, treba da bude dovoljno cvrsto da se ne raspadne tokom pecenja ali ne precvrsto da se stutka. onda te tri, cetiri pogacice u pleh pa u rernu dok se ne ispece. detalji o pecenju pisu na pakovanju a ja stavim prvo foliju na vrh da ne izgore, pecem po uputstvu pa onda skinem foliju i zapecem vrh jos nekoliko minuta. izvadim iz rerne pa ostavim da se ohlade i eto pogacica. nije bas ali dosta lice.

Link to comment
pogachice, pa vi ste planetarno poludeli :lolol:vidim ja druze indi da cu one njive davati na tender, kolko this time next year ^_^
ma nije ti to bas tako jednostavno... da vidis tek na sta smo se sve navikli po svetu i sta bi nam falilo kad bismo odlucili da se vracamo na pogacice i jogurt. to bi tek bila propast!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...