Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

Red hot chili pepperschilli%20factory-420x0.jpg"Trinidad Scorpion Butch T", mozda najljuca sorta chili papricica. (Informacije i slike iz The Age clanka.)

Chilli potency is measured on the Scoville scale. A jalapeno, as used in Tabasco sauce, contains about 5000 Scoville heat units; a bird's eye chilli packs between 50,000 and 100,000.The Trinidad Scorpion Butch T sample topped 1.46 million.Guinness World Records says the present record holder is the Naga Viper chilli, measuring 1.38 million.
chilli%20factory-420x0.jpg
A sauce containing 58 per cent Trinidad Scorpion Butch T chilli, and called Scorpion Strike, will be launched at the Royal Easter Show. For portions of the manufacturing process, Mr de Wit dressed in protective clothing including an industrial gas mask to fend off the fumes as the chillies boiled.
Link to comment
IMG_6175.jpgHor mok, moje omiljeno tajlandsko jelo. Na povrsini je mleko od kokosovog oraha, a ispod mesavina sitno seckanog tofua, pecurki, vegetarijanske ribe i raznog vrsta povrca (kupus se najvise istice) u nezaboravnom sosu.Inace postoji nekoliko verzija tako da ako narucite ovo jelo ne mora da znaci da cete dobiti ovo isto sto je na slici. Mislim da postoji i varijanta pakovanja hor mok-a u listove banane.Za napraviti je tesko, ne isplati se trud i nabavljati toliki materijal jer ima dosta sastojaka.Ko je u Sidneju i hoce da proba vrhunski vegetarijanski hor mok, ovde treba da ide: http://www.peaceharmony.com.au Edited by noskich
Link to comment
kakva je to vegetarijanska riba a kakva je ne-veterarijanska?
Ne-vegetarijanska je riba-zivotinja, a vegetarijanska moze biti napravljena od raznih sastojaka ne-zivotinjskog porekla, a najcesce su to soja i/ili morska trava ili tofu. Najveci strucnjaci za vestacka mesa su Tajvanci koji su (koliko cujem posto sam ne mogu biti sudija jer se ne secam ukusa mesa) uspeli da naprave proizvode sa gotovo istim ukusom i teksturom kao ne-vegetarijansko (zivotinjsko) meso. Ovo ide to te mere da neki vegetarijanci (narocito oni koji su u skorije vreme odlucili da prestanu jesti meso zivotinjskog porekla) odbijaju da jedu te zamene jer previse podsecaju na zivotinjsko meso. Kao sto vec rekoh, posto se ne secam ukusa zivotinjskog mesa meni ne smeta i probao sam veliki broj vegetarijanskih mesa (npr. riba, piletina, govedina, svinjetina), a video sam zamene i za tunu, rakove i ostala egzoticnija mesa.Zanimljive sam diskusije imao sa prijateljima muslimanima koji cak i takvu vegetarijansku prasetinu ne smatraju da je halal i odbijaju da je jedu.PS Treba razlikovati vegetarijansku imitaciju mesa (od sastojaka ne-zivotinjskog porekla) i meso proizvedeno u laboratorijskim uslovima od materijala zivotinjskog porekla, tzv. `in vitro`.Evo su ovde linkovi:http://en.wikipedia.org/wiki/Meat_analoguehttp://en.wikipedia.org/wiki/In_vitro_meat Edited by noskich
Link to comment
vegetarijansku prasetinu
lele. sta cu ja sve da nauchim. imash neki link in inglish na tu tehnologiju, da ne lutam abnormalno? ili bar kljuchnu rech, pa cu da lutam.pretpostavljam da je tezishte na proteinima, ne na pukoj zameni?
Link to comment
Ne-vegetarijanska je riba-zivotinja, a vegetarijanska moze biti napravljena od raznih sastojaka ne-zivotinjskog porekla, a najcesce su to soja i/ili morska trava ili tofu. Najveci strucnjaci za vestacka mesa su Tajvanci koji su (koliko cujem posto sam ne mogu biti sudija jer se ne secam ukusa mesa) uspeli da naprave proizvode sa gotovo istim ukusom i teksturom kao ne-vegetarijansko (zivotinjsko) meso. Ovo ide to te mere da neki vegetarijanci (narocito oni koji su u skorije vreme odlucili da prestanu jesti meso zivotinjskog porekla) odbijaju da jedu te zamene jer previse podsecaju na zivotinjsko meso. Kao sto vec rekoh, posto se ne secam ukusa zivotinjskog mesa meni ne smeta i probao sam veliki broj vegetarijanskih mesa (npr. riba, piletina, govedina, svinjetina), a video sam zamene i za tunu, rakove i ostala egzoticnija mesa.
Е сад да видимо шта је урадила противна страна... дакле, тражи се најбољи примерак салате од меса, али да има укус зелене салате. Или варива, или теста.
Link to comment
lele. sta cu ja sve da nauchim. imash neki link in inglish na tu tehnologiju, da ne lutam abnormalno? ili bar kljuchnu rech, pa cu da lutam.pretpostavljam da je tezishte na proteinima, ne na pukoj zameni?
Ja sam konzument, a ne tehnolog proizvodnje tih stvari. Mozes probati da trazis `mock pork`, ali ne verujem da ces naci detaljne informacije na engleskom posto sva vegetarijanska `prasetina` koju sam do sada video je bila ili sa Tajvana ili iz Kine.
Link to comment
Ne-vegetarijanska je riba-zivotinja, a vegetarijanska moze biti napravljena od raznih sastojaka ne-zivotinjskog porekla, a najcesce su to soja i/ili morska trava ili tofu. Najveci strucnjaci za vestacka mesa su Tajvanci koji su (koliko cujem posto sam ne mogu biti sudija jer se ne secam ukusa mesa) uspeli da naprave proizvode sa gotovo istim ukusom i teksturom kao ne-vegetarijansko (zivotinjsko) meso. Ovo ide to te mere da neki vegetarijanci (narocito oni koji su u skorije vreme odlucili da prestanu jesti meso zivotinjskog porekla) odbijaju da jedu te zamene jer previse podsecaju na zivotinjsko meso. Kao sto vec rekoh, posto se ne secam ukusa zivotinjskog mesa meni ne smeta i probao sam veliki broj vegetarijanskih mesa (npr. riba, piletina, govedina, svinjetina), a video sam zamene i za tunu, rakove i ostala egzoticnija mesa.Zanimljive sam diskusije imao sa prijateljima muslimanima koji cak i takvu vegetarijansku prasetinu ne smatraju da je halal i odbijaju da je jedu.PS Treba razlikovati vegetarijansku imitaciju mesa (od sastojaka ne-zivotinjskog porekla) i meso proizvedeno u laboratorijskim uslovima od materijala zivotinjskog porekla, tzv. `in vitro`.Evo su ovde linkovi:http://en.wikipedia.org/wiki/Meat_analoguehttp://en.wikipedia.org/wiki/In_vitro_meat
aham.da,chula sam o tome..sad mi je jasno :) i blago tebi shto imas prilike to da jedesh
Link to comment
Sa zečetinom ili jagnjetinom?
Ове недеље само хосенфефер.Ћеркин џукац таморж успео опет да збрише, па је по обичају лондрао по крају сат-два, истрчао се и... уловио зеца и појео га. То му рачунам као да је уместо мене гласао по том питању.
Link to comment
joj... ja skoro nikad ne kupujem zaledzene pice [neam vremena za kuvanje u poslednje vreme], al ovo je izvrstno ukusno;000103.jpg
Hm... verujem da je dobro, ali bez pepperoni salame izgleda ipak nekako tuzno.
Link to comment

pa mooooozda je meni extra ukusna jer sam ja potpuno navikla bez mesa... al sam misila da neche da bude tako dobra jer nema cak ni sira [misim da je konplet vegan]... ostala sam total and utter iznenadzena -- pica je super izrvsntno ukusna

Link to comment
pa mooooozda je meni extra ukusna jer sam ja potpuno navikla bez mesa... al sam misila da neche da bude tako dobra jer nema cak ni sira [misim da je konplet vegan]... ostala sam total and utter iznenadzena -- pica je super izrvsntno ukusna
Сад тек видим... "NO GMO". Зар они смеју то да напишу? Мислим да су пре пар година прогурали закон против тога, да ови што продају нормалну храну не би били у некаквој предности на тржишту. Јесте да су тако јавно признали да могу да продају то своје тек ако муштерија не зна шта купује... ал' или се закон не спроводи баш строго, или ови нису довољно велики да би их се тужило, или је закон био тек најављен.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...