Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

dosta je blizu kravice, mozda malkice manje kiseo. cini mi se da uvek ima najmanje 'plain' sorte. ne znam da li se razgrabi ili manje porucuju jer ga niko nece. ja obicno preturam po frizideru trazeci obican pa se ponekad zanesem od uzbudjenja i uzmem breskvu ili mango. tuga.
Ми смо једно време трошили тај Данонетов (док нисмо дошли до оног рецепта), и тачно смо знали где у ком дућану стоји, и право на њега. Ако га нема, онда ништа - не узимамо ништа из целе те полице, она одједном не постоји.Понекад смо узимали онај мали, са воћем које нису никад успели да замуте како треба, него су променили рекламу у "воће је на дну". Био добар са боровницама и још пар њих, понекад. Ал' то није више јогурт.
Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

sad se setih jednog recepta koji sam cula kad sam bila u nemackoj. gusti jogurt i buttermilch 1:1. jogurt napravi konzistenciju, buttermilch da kiselost koji obicni jogurti nemaju.

Link to comment

Данас видео да ми се Целе хране отварају у крају. :Hail: До сад су биле само једне у целом граду. Волим ту радњу.

Link to comment
Данас видео да ми се Целе хране отварају у крају. :Hail: До сад су биле само једне у целом граду. Волим ту радњу.
jesi gej za sve pare :Pu mom kraju zidaju cele hrane na vrh srednje skole. drzavne. skrndelji!
Link to comment
medjutim, mene nervira sto niko u parizu nije otvorio krsten restoran sa nasom klopom, a da nije neki ogavni birc gde niko ko ima 32 zuba u glavi ne bi usao. nema veze sto nasa kuhinja izgleda ko vanbracno dete nemaca i turaka, stvarno verujem da bi mogao da se zasnuje neki pristojni srboski restoran jer evropljani, a bogami i azijati otkidaju na moju srpsku kuhinju. ono sto se da videti na simplon-u je preslikana varijanta kafana oko zeleznicke u beogradu. valjda poslednje gastosi sto su videli dok su cekali autobus im se urezalo kao model za kafanu u parizu.
Imam srecu da mi je Village Grill Restaurant na 5 metara od shljake, tako da (minimalno) jednom nedeljno radi kashika (suljpa) ili se nabode neshto sa roshtilja... Restoran je skroz OK, opushtena atmosfera...Shto se tiche bureka i ostalih stvari, ima ih po predgradju Sidneja kao blata, ali ja malo redje zalazim u te krajeve (wild wild West)...
Link to comment
jesi gej za sve pare :P
I za sve čekove što imaš -_-
u mom kraju zidaju cele hrane na vrh srednje skole. drzavne. skrndelji!
:yucky: Ko će tamo da ide.
+1 Danas uz svaki obrok pijem adamovu kravicu i u znak večne zahvalnosti puštam Grindermana.
I čaša ostane onako bela pa na vijugave crtice nakon ispijanja :wub:
Link to comment

Adam je nehotice danas uradio i nešto za srpsko nacionalno pitanje. Zahvaljujući Adamu, jedan je forumaš danas, u dalekoj nam i natovski neprijateljskoj Kanadi, malo više Srbin nego što je to bio juče. :cry:

Link to comment
Ali, i dalje bih se zakleo da srpski jogurt ima u sebi vodu (naknadno dodatu). A i ovo u Uikipidiji za ajran u Bosni? :unsure:
ajran jeste tecniji i blazi, ali u isto vreme ima i primetno drugaciji ukus od bilo kog naseg jogurta. recimo da je manje kiseo, a vise slan, mada ne bih rekla da to bas pokriva sve razlike. vrlo simpaticno, ako se mene pita.odlican za tarator.
Link to comment
Adam je nehotice danas uradio i nešto za srpsko nacionalno pitanje. Zahvaljujući Adamu, jedan je forumaš danas, u dalekoj nam i natovski neprijateljskoj Kanadi, malo više Srbin nego što je to bio juče. :cry:
srbja! laknulo mi sad kad videh da se i vi radujete... ja sam prohisterisao od srece kad sam video da recept radi pa mi lakse kad vidim da ta moja reakcija mozda i nije bila preterana.@indi - grinderman nego! a ja slusam seeds. bas odvrnuo o'malley's bar na putu za posao, kad vec ne mogu da ubijam stoku u prevozu, makar da mastam. pao sneg, izletele zveri, sto reko brana petrovic - blago svetu sto danas nisam bog!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...