Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

eh da, raštan, još jedna stvar što ne znam šta je :Da ove posne samo s pirinčem i malo nane prave Turci i Grci, no izeš sarmice bez mesaIndi, ako nema ko da pojede palačinke vrlo radu ću pomoći -_-

Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

eh da, raštan, još jedna stvar što ne znam šta je :Da ove posne samo s pirinčem i malo nane prave Turci i Grci, no izeš sarmice bez mesa
rastan na nemackom je Echter Meerkohl.a prave turci i sa mesom, i to odlicne, jagnjece. samo obicno treba naruciti, manje se traze.
Link to comment

sve si u pravu mire, to sa umotavanjem sarmica u raštan je novija izmišljotinašto ne znači da nije dobro, naprotiv, sjajne su te sarmice u listu raštana, još sa ovčijim kiselimjaprak je u lozi. sogan dolma je u luku, generalno, sve su to neke dolme

Link to comment

nemam pojma, moja majka je iz mostara i kao klinac sam provodio dosta vremena tamo. i sad idem relativno redovno, svakih par godina. bio proslog leta i jeo japrak od rastike. i otkako znam za sebe citava moja familija i prijatelji prave japrak od rashtike a sarmice u lozi s nanom imaju drugo ime, pitacu majku pa cu javiti, sad me zulja. ne moze biti da je rastan novost. nisam klinac, skoro pa indijev parnjak i otkako znam za sebe to jedem. moja nena je tako pravila a zena je umrla '82.

Link to comment

bio letos i malo se razocarao. mnogo bolja janjetina kod brace hrvata - kafana udovice ka citluku, savrsena jaga.ja obavezno odem do blagaja na pastrmku, kafu i izvorsku vodu.

Link to comment

ta nemojte se jediti Mostarci, dešava se :)onomad smo banatjanin i ja imali raspravicu, on je tvrdio da su se nazivi "knedle i šufnudle" pojavili tek prethodnih godina i da su novokomponovani i pomodarski, da "pravi ljudi" kažu "gomboce", protiv čega sam ja bila totalnojer ja ceo život govorim knedle i šufnudle, moji baba i deda (Banaćani) su vazda govorili knedle i šufnudle, a nisu bili pomodarci čak ni za njihova vremena (dok su gomboce bili neki objekti koji se ne mogu precizno definisati)

Link to comment

daleko od jeda.... nego mi interesantno kako to sve varira.a bas me sad interesuje kako moja majka zove te sarmice od loze, pitacu pa cu da javim, mozda je neko cuo za to. a mozda neko dodje i kaze da je to nesto sasvim deseto. zanimljive su te razlike.

Link to comment
Ko, dodjavola, kupuje IKEA hranu? :o
Ne da kupuju, nego se razvaljuju od iste, po sistemu koji je Razzmatazz opisao. Dođeš u ogroman IKEA mall gde te čeka bar 2-3 sata lutanja u beskrajnom prostoru, nema šanse da ne ogladniš. Dodatno, masa ljudi dolazi sa sitnom decom koja još brže ogladne i traže da jedu. Ništa zgodnije od self-service restorana unutar zgrade, sa veoma pristojnim cenama (barem su u Istanbulu veoma pristojne u odnosu na istu takvu hranu na drugim mestima).Pri tome, jelovnik uopšte nije tako loš za ubiti glad na brzaka (skroluj dole :) ), poslednji put sam satro salatu od kozica i u dlaku isti ovaj ovaj kolač koji je Razz okačio.
Pa izmoriš se od špacirunga po onim silnim hangarima. A i Ikea je uvek nacrtana negde u nekoj industrijskoj zoni, pa ljudi iz okolnih firmi dolaze tu da klopaju u toku pauze.Mada te tortice/kolači im nisu bili loši - vidiš odmah da su prepuni badema, oraja i sličnih stvari, a ne želea i gustina kao švapski:daim+cake+at+ikea.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...