Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

Pa, možda nema veze kad se naduvaš tongue.gif (pretpostavljam)
sto mu djointa i hiljadu mu njihovih dimova! tako mi lule mira i najboljih tripova!! kak su samo TAD sva cula extra pojacana..... i kase cokolada u ustima topi, i muzika, i vodzenje ljubavi... proklestvo i kud me potseti
Link to comment
Naravno, kakva bi ona Hippie inače bila. Uostalom, i to je neko kulinarstvo u dijaspori, čakštaviše, 1 zeleniš, znači zdravo :P
Здраво и вама тамо доле!А ако ћемо право, и сав алкохол је вегетаријански.
Link to comment

pa nije ni pivo baš baš bez ponekog iskorišćavanja ponekih životinjica dry.gif

Is that beer your drinking vegan? You might be surprised to find that some beers are filtered through products derived from animals such as isinglass and gelatin. Other beers directly contain animal products such as honey
beers and wines are refined using a product called isinglass, which comes from fish, or may be filtered with bone char.

nažalost, kod mene, u borbi između principa i piva, pivo pobeđuje

Link to comment
da, da, dve bakterije, dva sveta ...iz familije kefira, nakon noćnog lešenja ovaj momentalno izvlači posrnule duše iz crne rupe: 200905may225220162liber.jpgextra tečan, prevreo + poseduje tu aristokratsku crtu šampanjske exployije prilikom otvaranja. Sve što jedan kefir čini kefirom.
:wub: za liberte kefir & jogurt. često se isprskam kada ga otvaram. :D koliko mu je naduvana folija unutra, ponekad mu spadne taj plastični poklopac dok ga nosim u kesi. mislim da bi eksplodirao kada bi trebalo da se izveze na vrh nekog malo većeg brda. pored kefira, njihovi (liberte) bio jogurti su prirodni, bez skroba i želatina, samo mleko i bakterije :wub:. promešani su i skoro da mogu da se piju. uz samo malo dodate vode i bez mnogo mešanja postaju skroz pitki. liberte iz ne "bio" linije su isto bez nemlečnih dodataka, ali im dodaju mlečne proteine (i pavlaku ponekad). kompaktne su strukture tj. nepromešani i imaju malo veštačkiji ukus, ali su mi opet ukusniji od jogurta ostalih kompanija. od ostalih proizvođača, parmalat ima ukusan jogurt zvani balkan style, sa 5% mlečne masti i takođe bez skroba i želatina. njega kupujem umesto kisele pavlake, pošto u "pravoj" kiseloj pavlaci uvek ima nekih dodataka :(. Edited by mei
Link to comment
pa nije ni pivo baš baš bez ponekog iskorišćavanja ponekih životinjica dry.gifnažalost, kod mene, u borbi između principa i piva, pivo pobeđuje
Откад је то филтер састојак? Пропушта се кроз њега. Осим ако је реч "филтер" овде попримила неко непознато ми значење.А и мед. Мед је биљног порекла. Производ пчела, али се не прави ОД пчела.
Link to comment

Eeeee, ali nije veganski proizvod. Ja ga jedem kad je u nečemu, ali ga ionako oduvek ne volim, te ga nikad ne jedem s predumišljajem. U stvari kojima treba nešto syrupasto slatko rknem, a šta bih drugosirop1.jpeg

Edited by bus
Link to comment
Eeeee, ali nije veganski proizvod. Ja ga jedem kad je u nečemu, ali ga ionako oduvek ne volim, te ga nikad ne jedem s predumišljajem. U stvari kojima treba nešto syrupasto slatko rknem, a šta bih drugo
Јаворов? То иде на бакине кољаче, јер имају она удубљења, па не исцури превише. За палачинке... једино да се танко размаже, иначе се деси оно што сам јако мрзео као клинац, кад смо негде па ми увале нешто слатко, па ми буду лепљиви прсти и још којешта.Е, да, за свих 11 година тамо(рж) нисам пробао те њихове палачинке. У чему се разликују од наших?
Link to comment
Tja, uglavnom u debljini. I jedne i druge mogu da se prave od istog battera.
debljina nastaje usled toga sto oni mecu prashak za pecivo. a smesa je malo drugachija, gushca i unutra su shecer i puter/margarin vec, i to mnogo od svega! mislim bar, ja sam chak pravila u nekoliko navrata, ali to niko nece da jede, a ja ne mogu bash da pojedem kilo. mada mi svidjaju. dobro, mogu, ali mi nije na korist ^_^e, da. jednom su mi se gostinska deca malo gadjala i shamarala tim palachinkama, jer su mnogo zgodne, nako male i elastichne. nashe su nedobre za te akcije :P Edited by thermal bug
Link to comment

kvebežani prave prave tanke palačinke :wub:. jedino što su skupe, 6 dolara komad <_<, a palančikarnice samo mame na ulicama.p.s. upravo sam doručkovala palačinke ^_^ (moj recept: za tri velike palačinke 1 dl mleka, tri kašike brašna, 1 jaje + tiganj za palačinke i malo kapi ulja u tiganj pre svake palačinke. filovati ih bilo čime slanim/slatkim).

Link to comment
Ja ga jedem kad je u nečemu, ali ga ionako oduvek ne volim, te ga nikad ne jedem s predumišljajem. U stvari kojima treba nešto syrupasto slatko rknem, a šta bih drugo
koliko je ovo slatko? Oduvek sam želeo da probam a nemam gde <_< Jal da posadim drvo, jal da obiđem Kenjadu, jal da krenu da uvoze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...