Jump to content
IGNORED

Dijasporski kutak


Indy

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    42

  • bus

    34

  • adam

    14

  • расејан

    13

Top Posters In This Topic

Pa izmoriš se od špacirunga po onim silnim hangarima. A i Ikea je uvek nacrtana negde u nekoj industrijskoj zoni, pa ljudi iz okolnih firmi dolaze tu da klopaju u toku pauze.Mada te tortice/kolači im nisu bili loši - vidiš odmah da su prepuni badema, oraja i sličnih stvari, a ne želea i gustina kao švapski:daim+cake+at+ikea.jpgMada, meni je veća vest bila da su stopirali onaj knjihov kotbuljar nakon paneuropske afere sa podvaljenom konjetinom.

Link to comment
  • 3 weeks later...
pitanje za forumske Nemcoide:postoji li u uopšte u Dojčlandu zelje, ako da pod kojim imenom je poznato i gde može da se kupi?
zelje ti je Ampfer, kiselo zelje je Sauerampfer.ne secam se da sam ga negde video u prodaji, ali nisam puno ni trazio, draze su mi sarmice od vinovog lista :D Edited by aram
Link to comment
zelje ti je Ampfer, kiselo zelje je Sauerampfer.ne secam se da sam ga negde video u prodaji, ali nisam puno ni trazio, draze su mi sarmice od vinovog lista :D
fala :)ma ne sećam se ni ja da sam ikada videla, nego reko možda neko zna neki trik
meni dobro oboje, samo sam emotivnije vezan za japrak
que je japrak?inače volem i zelje i vinovo lišće, ne pravim pitanjeIndy, šta će palačinke na ovom topiku?okači ih na palačinkasti topiki :-)
Link to comment

Pa zato što su dijasporske palačinke napravljene da reprezentuju Srbiju među strancima. Imali smo danas neke azijske goste (Japan, Šri Lanka). Svidelo im se, naravno.Inače, deka iz komšiluka za koga je mrs. napravila palačinke sa orasima (ne sme da jede džem) ispostavilo se da je otišao negde za uskršnje blagdane, tako da ću sad ja morati da pojedem te palačinke. To je prljav posao, ali neko mora da ga uradi.

Link to comment

u mostaru je japrak sarmica od rashtana/rashtike. mlado, fino lisce, ne vece od decje shake. pa se malo potpari i u to se uvijaju sarmice. sluzi se sa pavlakom/kajmakom/mileramom. bar tako moja mama, baka i ostala familija. a od loze se prave posne sarmice s dosta nane.to varira doduse, verovatno vec u capljini japrak motaju u neko trece zelje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...