Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

28 minutes ago, Weenie Pooh said:

Popera koliko znam svi živi i mrtvi marksisti preziru? Ja ga nisam čitao, od njega znam samo onaj tupavi sofizam o toleranciji netolerancije.

 

Poper je vrhunski analiticki filozof ali je dosta tanak kad se dohvati drustvenih odnosa. Jedno vreme je ona njegova knjiga "Otvoreno drustvo i njegovi neprijatelji" bila Biblija liberalizma a ta knjiga je dosta lose napisana i obilato kritikovana.

Link to comment

 

2 minutes ago, harper said:

Naravno, savrseno mi je jasno koliko je suplje ovo sto pricam i koliko deluje nerealno ali ja u ovom trenutku ne vidim nijednu dobro obrazlozenu alternativu koju mogu da ponudim.

 

Ma dobro, ti si u stvari žestoki optimista, negde u rangu 1 Petovića. Bless :D 

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Ma dobro, ti si u stvari žestoki optimista, negde u rangu 1 Petovića. Bless :D 

 

Optimista sam utoliko sto znam da vecina ljudi zasluzuje da zivi bolje od toga kako zivi i da su ljudi bolji nego sto ponekad i sami misle ili znaju da jesu. A znam iz iskustva rada sa ljudima, ne iz neke fantomske teorije o ljudskoj prirodi. Inace sam pesimista kad je endgame u pitanju, samo sto ne vidim kakvu bi korist iko mogao imati od tog mog pesimizma. Na kraju, ako dodjemo do restorana na kraju univerzuma bar mozemo da dobro raspolozeni polupamo kafanu i najebemo u stilu.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

o zapadnom društvu

Aaaaaaaaa, zapravo je za opstanak tvojih bulažnjenja zadano da se smiju primjenjivati samo na područja na kojima income inequality najmanji (Europa) ili stagnira (US), a ne tamo gdje se upravo sad strmo povećava (Kina) uslijed - eksploatacije! Ali nije najmanji ili stagnirajući income inequality sjebao snove o revoluciji, nego idpol!! :laugh: Dobro, povlačim se, nemoguće je pobijediti takve velike misli :happy:

 

cdc563e7-647f-4d22-8789-36375f7075e0.jpg

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Roger Sanchez said:

Aaaaaaaaa, zapravo je za opstanak tvojih bulažnjenja zadano da se smiju primjenjivati samo na područja na kojima income inequality najmanji (Europa) ili stagnira (US), a ne tamo gdje se upravo sad strmo povećava (Kina) uslijed - eksploatacije! Ali nije najmanji ili stagnirajući income inequality sjebao snove o revoluciji, nego idpol!! :laugh: Dobro, povlačim se, nemoguće je pobijediti takve velike misli :happy:

 

Zapravo jeste jednim delom smanjenje/stagnacija income inequality sjebalo snove o revoluciji. To je bukvalno prva od primenjenih mera koju sam naveo:

 

11 hours ago, Weenie Pooh said:

Kapitalizam je našao nekoliko načina da minimizuje prirodne faktore nestabilnosti u temeljima svog monstruoznog sistema.

 

Pre svega, eksploatisanim radnicima lepo ponudiš bolje životne standarde od konkurencije, a konkurenciju im nađeš u najdubljoj bedi trećeg sveta

 

(Ne menja činjenicu da sve vreme pričamo o Zapadu a ne o Kini, no dobro.)

 

Nego tebe baš žulja idpol kao faktor razdora među prolima, a nije teško zaključiti zašto. 

 

Moonwalker je bar internalizovala feminizam kao sebi prihvatljivu identitetsku osnovu političkog mišljenja. Ti si zato internalizovao beskonačno gluplju: stranačku pripadnost u političkom sistemu čiji deo upadljivo nisi :isuse:

 

Debilno se identifikuješ kao član Team DNC u pravedničkoj borbi protiv bagre iz Team GOP, na čelu sa vrhovnim sveštenikom Fox Newsa Tuckerom Carlsonom. Organski ti smeta ideja da bi pripadnici tvog™ identiteta trebalo imati ikakvih dodirnih tačaka sa neprijateljem. Satima i satima mahnito mlataraš u reakciji na tezu da je pripadnost radničkoj klasi bitnija od pripadnosti biračkom telu ove ili one stranke. Ne treba ti nikakva solidarnost, želiš samo čist nepatvoren righteousness u svojim venama!

 

"Haha, kakav idpol, kakve klase, što pričaš, nisu to problemi, dajmo se samo malo organizirat i izglasat još kojeg progresivca u Congress, to će stvari decidno riješiti!"

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Ovde se ne slazem ali mislim da sam shvatio gde se ne slazemo. Identiteti ne operisu samo na unutrasnjem nivou, oni su vazan deo slike koju iz sebe projektujemo drugima. Ne samo zato sto nas "ljudi tako vide" vec veoma cesto zato sto mi i zelimo da nas tako vide. Nama identiteti delom sluze da se pozicioniramo u zajednici na nacin koji nam omogucava da obavljamo svoje zajednicke (drustvene?) funkcije.

 

 

 

Upravo je o ovome rec.

 

Ako identitet "kako ja sebe  vidim" nije u skladu sa onim "kako me drugi vide" (Fema, Majkl Dzekson) da li je tu onda rec o identitetu ili necemu drugom?

 

Drugim recima, jako je tesko pokusati definisati "identitet" kao koncept samo iznutra, ne ide.

 

Osim aspiracije mogu da te optuze za apropijaciju. Dzaba vici "ali tako se osecam" ako ti niko ne veruje. Kako se bese zove ona profesorka koja je tvrdila da je crnkinja ali su joj na kraju rekli "e ne moze"?

Link to comment

Kad Afro Amerikanskog politicara koji je Republikanac nazovu Black White supremist to mu dodje klasicna defamacija na osnovu identitea.Jbs sto je crn,kan nije na nasoj,pravih strani.A polaze se nada u The Squad koji pricaju jedno a rade drugo,klasicno propovedanje i idolopoklonstvo AOC ,ili Sanders kojeg su izbacili iz hipi komune jer je bio mladi zgubidan i ljencina.Americki radnici ce svi do jednog da podrze da se izgladnjuje Yemen,jer dizel mora da kosta toliko.

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

Osim aspiracije mogu da te optuze za apropijaciju. Dzaba vici "ali tako se osecam" ako ti niko ne veruje. Kako se bese zove ona profesorka koja je tvrdila da je crnkinja ali su joj na kraju rekli "e ne moze"?

 

Rachel Dolezal, džabe su joj rekli da ne može, eno i dan danas tvrdi da je crnkinja :D 

Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

Moguće je da sam previše ciničan


Neka neka, dobra stara baza&nadgradnja nikada ne izlazi iz mode :heart:

Link to comment
4 hours ago, askeladden said:

Kad Afro Amerikanskog politicara koji je Republikanac nazovu Black White supremist to mu dodje klasicna defamacija na osnovu identitea.Jbs sto je crn,kan nije na nasoj,pravih strani.A polaze se nada u The Squad koji pricaju jedno a rade drugo,klasicno propovedanje i idolopoklonstvo AOC ,ili Sanders kojeg su izbacili iz hipi komune jer je bio mladi zgubidan i ljencina.Americki radnici ce svi do jednog da podrze da se izgladnjuje Yemen,jer dizel mora da kosta toliko.

 

daj jos malo citata iz zbirke najvecih maloumnosti o Americi, bas je zabavno

 

Link to comment

Interesantno je kako još niko nije doveo u vezu ovog masovnog ubicu sa Putinom. Barem da ga je finansirao, kao upad u gmail Hillary Clinton.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Oprostite što prekidam horseshoe ljubovanje, ali ne znam je li @Moonwalker vidjela ovo:

 

Isto kao sa Bregzitom, a onda salju chartere u Rumuniju za vreme kovida da odrade zetvu

 

 

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
7 hours ago, Budja said:

 

Upravo je o ovome rec.

 

Ako identitet "kako ja sebe  vidim" nije u skladu sa onim "kako me drugi vide" (Fema, Majkl Dzekson) da li je tu onda rec o identitetu ili necemu drugom?

 

Drugim recima, jako je tesko pokusati definisati "identitet" kao koncept samo iznutra, ne ide.

 

Osim aspiracije mogu da te optuze za apropijaciju. Dzaba vici "ali tako se osecam" ako ti niko ne veruje. Kako se bese zove ona profesorka koja je tvrdila da je crnkinja ali su joj na kraju rekli "e ne moze"?

 

"Kako me drugi vide" je pre deo identiteta tih drugih nego tvog identiteta.

Link to comment
Interesantno je kako još niko nije doveo u vezu ovog masovnog ubicu sa Putinom. Barem da ga je finansirao, kao upad u gmail Hillary Clinton.
Trenutačno više Rujke zazivaju svoje vječne asove u Ameriki

Link to comment
×
×
  • Create New...