Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Šta je bre ovo, stiže mi notifikacija usred koncerta, 14oro djece ubio neki ludak, ubili i njega. U Teksasu.

  • Tužno 2
Link to comment

Osnovna škola u Teksasu. Njihova osnovna znači do 4og razreda. Lik od 18 godina ubio babu kod kuće i otišao tamo. Pakao. 

  • Tužno 5
Link to comment

Još je izgleda bio poslednji dan škole. Deca su uzrasta od drugog do četvrtog razreda. 

 

Nije, četvrtak bi bio.. 

Edited by theanswer
Link to comment
16 hours ago, Peter Fan said:

Ne da nije relevantan, vec upravo podebljava poento o americkoj imperijalsitickoj hipokriziji i moralnom deficitu, bez obzira ko sjedio u WH

 

Izvinjavam se na ponavljanju, ali ovi ljudi su to bolje rekli od mene:

Sve je to lepo, ali O'Tul nigde nije pomenuo Klintona i njegov potpis. Iako je pomenuo da je SAD potpisala sporazum, dodao je da ga Žbunoviti nije ratifikovao zbog Avganistana (i Iraka koji je pominjao na drugim mestima) . Ja sam stavio jedno pored drugog potpisivanje sporazuma kao saradnju sa svetom i govor riđokosog govedatm u UN gde je potpuno odbacio ikakvu mogućnost saradnje sa tim sudom. Ja sam govorio da je "sve je to isto" mantra glupa i pokazivao da postoji izbor, da li misliš da je od dva zla nije bitno, ali svakako postoji.

 

SaE

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Zato što velikim zemljama ne upravljaju stvarno pojedinci koji se smenjuju svakih par godina nego sistemi koji traju decenijama.

 

Američki kult oružja je ogroman posao, pravi teške pare velikoj grupi ljudi, uključujući i kongresmene i bezbrojne činovničiće.

 

Tvojoj siroj poenti o americkom politickom sistemu unatoc, americki problem sa naoruzanjem je vise proizvod ideologije, nego profita. Na nesrecu, privatni profit lijepo simbiotise sa idejom, ali profit nije glavni generator tog problema.

 

Opet se ponavljam, ali neka:

 

On 12.11.2021. at 10:16, Peter Fan said:

Evo nesto iz samog sredista zla:

 

Secret recordings of NRA officials after Columbine school shooting show strategy : NPR

 

Ono sto je intersantno je da su oni zapravo interesno-ideoloska grupacija, a ne propagandisti industrije naoruzanja. Mislim, oni jesu propagandisti, ali vise kao korisni idioti ideolozi koja industriji dobro dodje, nego kao puki mouthpiece.

 

And they dismiss conservative politicians and gun industry representatives as largely inconsequential players, saying they will do whatever the NRA proposes. Members of Congress, one participant says, have asked the NRA to "secretly provide them with talking points."

..

Baker can also be heard telling others not to worry about the stance of the firearms industry. While some critics of the NRA claim that the organization is beholden to the firearms industry, NRA leaders on the call claimed the opposite — that the industry was ready and willing to follow their lead.

 

Inace, ta industrija je relativno mala i obrne svega $60-ak milijardi godisnje. Poredjenja radi, Coke i McDonalds zajedno obrnu vise para nego cijela ta industrija civilnog oruzja i municije. 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Gojko & Stojko said:

Sve je to lepo, ali O'Tul nigde nije pomenuo Klintona i njegov potpis. Iako je pomenuo da je SAD potpisala sporazum, dodao je da ga Žbunoviti nije ratifikovao zbog Avganistana (i Iraka koji je pominjao na drugim mestima) . Ja sam stavio jedno pored drugog potpisivanje sporazuma kao saradnju sa svetom i govor riđokosog govedatm u UN gde je potpuno odbacio ikakvu mogućnost saradnje sa tim sudom. Ja sam govorio da je "sve je to isto" mantra glupa i pokazivao da postoji izbor, da li misliš da je od dva zla nije bitno, ali svakako postoji.

 

SaE

Pa razlika uvijek ima, pitanje je da li su dovoljno velike da naprave razliku™. 

 

Zajebanciju na stranu, iako je redovno glasam i na lokalnim i opstim izborima, ocigledno je da je rezultat svega toga dugacka i neprekinuta istorija americkog imperijalnog projekta, koji koliko god se svi upinjali da dokazu suprotno, u sustini ista kao i ostali imperijalizmi. I dok ne urade nesto konkertno da pokazu drugacije, svi ostali imperijalizmi ukljucujuci i ovaj putinov, imace "what about" izgovor.

 

A politicare treba ocjenjivati ne samo po dobrim namjerama, vec i po rezultatima djelovanja. Konkretno Clinoton je imao sansu pred domacim sudovima procesuirati indcidente iz bombardovanja Srbije (a bilo je dovoljno materijala), kao sto ni "we tortured some folks" Obama sto nije, a kao sto ni "the investigation found no issues in alleged bombing of civilians" Biden. Pri tom, ne pricam o medjunardnom tribunalu, pricamo o vec postojecim americkim zakonima.

 

I na kraju, sam rat kao originalni zlocin od koga Amerika nikad nije uzela otklon, te po n-ti put ponavaljam vec postovano:

 

The Forgotten Crime of War Itself

 

Humane: How the United States Abandoned Peace and Reinvented War

by Samuel Moyn.

  • +1 2
Link to comment

Jedini kanal na engleskom na koji sam naletela u hotelu (CNN on scene) prića o tome sa izveštajima sa lica mesta, meni je ovo nepojmljivo jezivo.

Reporterka u nekom trenutku kaže da su imali dvesta i nešto “shooting spree” (?) slučajeva u poslednjih godinu dana u SAD (umorna sam pa malo kljucam), nek zabrane slobodnu kupovinu jebenog oružja (znam da je utopija i sve o američkom vidjenju toga, ali ovo sa školama i decom mi je stvarno izvan zone poimanja). Ili neka obezbede škole drugačije.

 

Gledam lica te dece koje nema… jebote nerealno. Devetnaestoro dečice. Dva nastavnika. Eksplodiraće mi mozak.

 

EDIT. Evo ponovili su broj sa slikom - u 2022. godini do sada: 213 shooting sprees. Jebotebog više nego dana u godini do sada.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Poludziber said:

Sad citam da u Teksasu mozes da kupis pusku sa 18 godina a pivo tek sa 21. 

A tek ovo, kakvo odvratno licemerje.

  • +1 2
Link to comment

Indirektno vezano, ali ne spremaju se Kanadjani za raspad SAD bez razloga:

 

"The United States is and will remain our closest ally, but it could also become a source of threat and instability," says a newly published report written by a task force of former national security advisers, former Canadian Security Intelligence Service (CSIS) directors, ex-deputy ministers, former ambassadors and academics. Members of the group have advised both Prime Minister Justin Trudeau and former prime minister Stephen Harper.

 

Canada should rethink relationship with U.S. as democratic 'backsliding' worsens: security experts | CBC News

Link to comment
×
×
  • Create New...