Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Just now, Roger Sanchez said:

Trenutačno više Rujke zazivaju svoje vječne asove u Ameriki
 

 

 fali Moscow Mitch, mada je on malkice revidirao

 

Link to comment
13 hours ago, harper said:

 

Sto se ovog boldovanog tice, ima dokaza da ni to nije slucaj. Ne mogu sad da se setim detalja ali se mogu lako naci na netu, u jednoj od americkih juznih drzava je postojala zajednica bogatih crnaca koji su u jednom trenutku stradali (i njihova imovina) u nekoj vrsti pogroma. O

Tulsa race massacre - Wikipedia

 

13 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ipak, idpol konkretno jeste instrumentalizacija ljudskih identiteta u svrhu slabljenja klasne svesti tj. uništavanja solidarnosti. TTo je put u Semantičku Apokalipsu, jebiga.

Kod Jugo-komunista gdje je nerijeseno nacionalno pitanje urusilo rezultat klasne borbe, i to veoma brzo od kraja rata (deklaracija o hrv. jeziku, Brionski plenum, mozda cak i ranije). Zapravo mislim da je klasna borba bila usputni cilj svo vrijeme.

 

13 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Praktična primena" u smislu Marksove teze da je radnička revolucija neizbežno ishodište kapitalizma.

vemeenah mode on: mislim da si mislio na konacnicu.

  • Hvala 2
Link to comment
13 hours ago, Weenie Pooh said:

Primera radi, kad si imao BLM pokret, toj tezi "black lives matter"...

 

Čitam, i čekam kad ću moći da uletim s HC primerom fo da streets:

 

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Peter Fan said:

vemeenah mode on: mislim da si mislio na konacnicu.

 

U pravu si, hvala. Da sam juče umro, ne bih znao da reči ishod i ishodište uopšte nisu srodnog već suprotnog značenja :unsure:

 

Za SFRJ i nacionalne identitete ne znam šta da ti kažem, u tom primeru su oni ipak stariji od moderne klasne strukture. Jesu naknadno bili instrumentalizovani, ali teško bi se moglo tvrditi da je uspon nacionalizma razgradio klasnu svest. Strukturni problemi jugoslovenskog socijalističkog sistema su tu bili značajniji, plus eskterna dešavanja na globalnom planu.

 

Baza i nadogradnja, kako reče @Leia. Na primeru današnjih SAD, identiteti u superstrukturi održavaju postojeće bazne odnose, tj. sprečavaju promenu i razvoj klasne svesti. Na primeru SFRJ onomad, nisu mogli nacionalni identiteti u superstrukturi da sjebu postojeće baze. Možda bi moglo da se tvrdi da je popustio onaj nadnacionalni jugoslovenski identitet, pa je bazi bilo teže da opstane?

 

Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

 

daj jos malo citata iz zbirke najvecih maloumnosti o Americi, bas je zabavno

 

Larry Elder Republikanski kandidat.Black face of the White supremacy od strane LA Times.Kako se to zove o premudri?

 

Edited by askeladden
Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Larry Elder Republikanski kandidat.Black face of the White supremacy od strane LA Times.Kako se to zove o premudri?

 

zove se boli me kurac za tog degenerika, a ovo se zove maloumni argument protiv Sandersa:

Quote

i Sanders kojeg su izbacili iz hipi komune jer je bio mladi zgubidan i ljencina.

 

Link to comment
56 minutes ago, 3opge said:

pazi malo i razmisli, ja nisam rekao 'izmisljeni' nego 'maloumni'.

Pa sad zao mi je ali moraces da trpis i nas duhom siromasne.Berni je politicar od karijere koji je svoju nisu nasao u farbanju progresivaca svojim govorima i na kraju necinjenjem.Kao i podmladak squad sa AOC i ostatkom druzine.Svi su uzeli novac i nastavili sa gaslightingom preko twitera.Bernie sa svoje tri kuce i sigurno lepim kolicinama novca nije ni blizu Obaminim Martinim vinogradima,al nije ni lose jbga za kolicinu prasine koje je prodao.

 

- - -

 

1 hour ago, 3opge said:

 

zove se boli me kurac za tog degenerika, a ovo se zove maloumni argument protiv Sandersa:

 

A sta cini Larry Eldera degenerikom?

Edited by askeladden
Link to comment
49 minutes ago, askeladden said:

Pa sad zao mi je ali moraces da trpis i nas duhom siromasne.Berni je politicar od karijere koji je svoju nisu nasao u farbanju progresivaca svojim govorima i na kraju necinjenjem.Kao i podmladak squad sa AOC i ostatkom druzine.Svi su uzeli novac i nastavili sa gaslightingom preko twitera.Bernie sa svoje tri kuce i sigurno lepim kolicinama novca nije ni blizu Obaminim Martinim vinogradima,al nije ni lose jbga za kolicinu prasine koje je prodao.

 

zli Brni, sve je radio radi para a dobri stari Trumpiska, idealista i mirotvorac.

 

  • +1 2
Link to comment
36 minutes ago, 3opge said:

 

zli Brni, sve je radio radi para a dobri stari Trumpiska, idealista i mirotvorac.

 

Maloumnosti ti ne nedostaje,tako da.

Link to comment
×
×
  • Create New...