Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

22 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Naravno da ne znači da su iste, i naravno da imaš bolji uvid u situaciju od mene. Ali to i dalje ne znači da nisi oguglao na tu svakodnevicu i prihvatio ono što ti se servira svakog dana. Ja sam bio na skupu svoje firme na Srednjem zapadu 2016. kada je bilo masovno ubistvo u diskoteci u Orlandu, nisam mogao da verujem kada nam je dan ili dva kasnije jedan inače vrlo racionalan kolega iz Bostona (da je iz Teksasa pa 'ajde) objašnjavao kako nema potrebe za ograničavanjem posedovanja naouružanja jer u SAD pogine godišnje više ljudi kao posledica korišćenja mobilnog telefona tokom vožnje nego u masovnim pucnjavama. Izgledalo mi je da će jedan inače temperamentan kolega iz Irske da ga zapuca u glavu.

 

SaE

Pa ja jesam za ogranicavanje prodaje i pristupa naoruzanju (doduse ne i za ukidnje 2A).

 

A ovaj iz Bostona (BTW, i Bernie Senders je lovac/podrzava lovce) samo podvlaci moju poentu. 

Edited by Peter Fan
Link to comment
30 minutes ago, Peter Fan said:

Pa ja jesam za ogranicavanje prodaje i pristupa naoruzanju (doduse ne i za ukidnje 2A).

 

A ovaj iz Bostona (BTW, i Bernie Senders je lovac/podrzava lovce) samo podvlaci moju poentu. 

Još jedna stvar koja mi je upala u oči juče je kako baš svi Republikanci (a bilo ih je dosta) koji su citirani u članku o reakcijama na masovno ubistvo koji sam čitao osim toga što nisu rekli ama baš ništa o ograničavanju pristupa naoružanju počinju svoje pozive na molitvu uključujući svoju ženu, valjda pokazjući time da su porodični i duševni ljudi, šta li. Takav ljigavi manir je upražnjavao Skot Morison koji je upravo od naroda euforično šutnut sa mesta predsednika vlade, pri čemu je inače pentekostalac, tj. "happy clapper" kao što je u principu i žbunoviti, i jedan od gafova u kampanji mu je bo što je pominjao kako su on i njegova Dženi blagosloveni da nemaju autističnu decu kada je pričao sa majkom autističnog dečaka (uopšte se oko svih pitanja žena i dece pozivao na svoju Dženi).

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Još jedna stvar koja mi je upala u oči juče je kako baš svi Republikanci (a bilo ih je dosta) koji su citirani u članku o reakcija koji sam čitao osim toga što nisu rekli ama baš ništa o ograničavanju pristupa naoružanju počinju svoje poziv na molitvu uključujući svoju ženu, valjda pokazjući time da su porodični i duševni ljudi, šta li. Takav ljigavi manir je upražnjavao Skot Morison koji je upravo od naroda euforično šutnut sa mesta predsednika vlade, pri čemu je inače pentekostalac, tj. "happy clapper" kao što je u principu i žbunoviti, i jedan od gafova u kampanji mu je bo što je pominjao kako su on i njegova Dženi blagosloveni da nemaju autističnu decu kada je pričao sa majkom autističnog dečaka (uopšte se oko svih pitanja žena i dece pozivao na svoju Dženi).

 

SaE

Da, to im je obavezni dio PR.

 

Iance, Bush stariji je bio zabranio uvoz jurisnog naoruzanja za civilne potrebe, a Bubba Clinton je progurao 10-godisnju zabranu prodaje istog. Ali od '94 je NRE naucio lekciju, a R prepoznali issue koji se dade uspjesno voziti, i koji je sad vec dio tzv. culture wars. 

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Da, to im je obavezni dio PR.

 

Iance, Bush stariji je bio zabranio uvoz jurisnog naoruzanja za civilne potrebe, a Bubba Clinton je progurao 10-godisnju zabranu prodaje istog. Ali od '94 je NRE naucio lekciju, a R prepoznali issue koji se dade uspjesno voziti, i koji je sad vec dio tzv. culture wars. 

Gledao sam sad ovu tabelu broja ubistava vatrenim oružjem na sto hiljada stanovnika po zemljama po svetu. Osim Brazila i Esvatinija (tj. Svazilenda), sve zemlje iznad SAD na listi su Kolumbija i zemlje (ne sve) koje se nalaze na nekakvom putu između Kolumbije i SAD (pri čemu možda nisam u pravu da neki put ide kroz Venecuelu). Prilično očigledno da je glavni razlog za to krijumčarenje droge i obračuni rivalskih bandi (a pretpostavljam da je to i razlog za vrlo visoko mesto Crne Gore pa i Srbije na lsiti, kao što sam siguran da je to razlog za veliku većinu inače malog broja ubistava u Australiji), što je verovatno otežavajuća okolnost u borbi američke javnosti za ograničenje naoružanja.

 

Hoću da kažem da misilim da bi, da krijumčarenje droge nije toliki problem za SAD i njene južne susede sve do Kolumbije, i delu biračkog tela koje glasa za Republikance bilo očiglednije da je veći broj ubistava vatrenim oružjem u SAD u odnosu na ostale slične zapadne zemlje problem društva koji treba da se rešava ograničavanjem pristupa. Nisam odavno pratio kako je raspoloženje javnosti u SAD po pitanju "War on Drugs", moj utisak je da je generalno SAD bolji sused svojim južnim susedima nego što je to Evropa Severnoj Africi po pitanju ekonomskih odnosa i ekonomske saradnje u cilju sprečavanja nelegalne imigracije, ali da trgovina drogom to maskira.

 

SaE

Link to comment

Seth Meyers, iako komedijaš, je lepo raskrinkao sinoc mit o drugom amandmanu, kao i da je trenutno tumačenje istog tek iz 80ih.

 

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Seth Meyers, iako komedijaš, je lepo raskrinkao sinoc mit o drugom amandmanu, kao i da je trenutno tumačenje istog tek iz 80ih.

 

 

 

vise puta sam postovao ovde clanak iz NewYorkera gde je lepo objasnjeno da je za iskrivljeno tumacenje II amandmana zasluzan fasisticki govnar  Regan.

 

https://www.newyorker.com/news/daily-comment/so-you-think-you-know-the-second-amendment

 

 

  • +1 5
Link to comment

Ova priča o naoružavanju nastavnika i dijeljenju oružja svima u školi je potpuno suluda. Pa u ratu većina ljudi zablokira kad treba da ubije neprijatelja, a sad odjednom treba od nastavnice likovnog napraviti hibrid Ramba i Vasilija Zajceva, i to ne samo u pogledu skila, već i mentalnog stava. Potpuno ludilo.

 

Čitam da su zapravo i profi murijaši zentali da odmah upadnu pred nišan AR-15, ali zato će matematičar i hemičarka da to riješe laganeze.

  • +1 1
Link to comment

Zamisli da ides u skolu gde nastavnik sme da te ubije ako mu se ucini da si opasan ili pogresno protumaci neku zajebanciju. Sta predlazu ludaci jebote.

Link to comment
56 minutes ago, Sludge Factory said:

 

 

 

Boktejebo kakav je to ludacki pogled u ocima. 

 

nije on ludak, on je samo najveci ljigavac u americkoj politici (a znamo da je konkurencija ogromna). beskicmenjaku da mu plate dobro ima da se moli 5 puta dnevno alahu live na fb

  • +1 1
Link to comment

Nakon cirkusa gde su policajci pobegli i pustili ludaka da pobije 19 dece ej sklonis se da neko pobije malu decu i cekas 40 min na interventnu i pri tom branis roditeljima da udju dok im neko ubija potomstvo.Ne da ce porasti prodaja oruzija nego ce svako ko ima 9mm reci,jbo ovo daj nesto ubojitije.A za to vreme Biden non salantno gura Ukrajince da bolje ginu da se Rusija vise namuci. Bas velika briga za ljudski zivot u Americkom drustvu i naravno da to sve neki osamnaestogodisnjak sa nikakvim zivotom i vrv bujajucom shizom oseca vrlo dobro i resava se na ovakav kraj.

  • +1 5
Link to comment
7 hours ago, Meazza said:

Zamisli da ides u skolu gde nastavnik sme da te ubije ako mu se ucini da si opasan ili pogresno protumaci neku zajebanciju. Sta predlazu ludaci jebote.

 

Nema sumnje da će se upravo to desiti ako ih naoružaju, samo je pitanje vremena. 

 

Meni je veći mindfuck kad pomislim sa kakvim mentalnim problemima će da rastu ta deca koja treba da jednim okom motre na vršnjake a drugim na nastavnike, ne znajući ko je od njih više trigger-happy. 

 

Mislim, verujem da im ni danas nije lako, ali ko zna šta budućnost nosi.

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Gojko & Stojko said:

Stiv Ker je u pravu na onoj konferenciji za štampu pred utakmicu, situacija oko naoružanja u SAD je posledica bezdušne eksploatacije straha od strane jednog nitkovskog kulta koji je postala Republikanska stranka (sebičnost se za njih podrazumeva po definiciji). "Sve je to isto", jeste ali onome ko je ili pokvaren ili glup, treće nema.

 

Eto kako razgovor sa tobom ide :isuse:

 

Sam pitaš u čemu je problem sa mass shootings na ruskoj temi, ja ti strpljivo objasnim kako je čitav sumanut sistem primarno motivisan profitom.

 

Ti ne izneseš nijedan kontraargument, bukvalno ništa. Samo ljubazno zaključiš raspravu sa "ne slažem se ali hvala na odgovoru", i ostaviš link do posta na ovoj temi u kom opušteno pišeš da je ko ne misli kao ti ili pokvaren ili glup.

 

Mogao si taj l'esprit de escalier da podeliš i tamo, umesto što pljuckaš u povlačenju. Tužno, bedno, i kukavički je to što radiš. 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...