Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jos jedna crtica za hroniku o propadanju drzave Illinois:

 

Illinois
2010 NICS Firearm background checks: 695,300
2020 NICS firearm background checks: 7,455,065
Number change in NICS firearm background checks: 6,759,765
Percent change in NICS firearm background checks: 972.21%

 

Prosjek 5X od nacionalnog i oko 6-7X u odnosu na okolne drzave. Hvala Demokratskoj stranci, a posebno Chicago Machine.

Link to comment

Baseball asocijacija pomerila all-star iz Atalante jer se ne slaze sa politickom odlukom regularno izabrane vlast. 

Znam da cesto prigovaramo sportistima da ne zauzimaju dovoljno stav, ali mi deluje da je ovo ipak preterano. 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ta vlast nije regularno izabrana nego pokusavaju da smanje izlaznost na izborima gde god je to moguce. To je manjinska vlast a ne vecinska i stoga ima i slabiji legitimitet.

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Ta vlast nije regularno izabrana nego pokusavaju da smanje izlaznost na izborima gde god je to moguce. To je manjinska vlast a ne vecinska i stoga ima i slabiji legitimitet.

O tome da li je vlast regularna odlučuju sportisti i vlasnici klubova? Ništa sudovi, ili ko god po zakonu treba.

Danas su ljudi spremni da gaze demokratske institucije, kad god im odgovara. Posle još nekom pričaju o fašizmu. U demokratskim državama demokratija se štiti kroz institucije, a ne gaženjem istih.

 

Link to comment
6 hours ago, duma said:

O tome da li je vlast regularna odlučuju sportisti i vlasnici klubova? Ništa sudovi, ili ko god po zakonu treba.

Danas su ljudi spremni da gaze demokratske institucije, kad god im odgovara. Posle još nekom pričaju o fašizmu. U demokratskim državama demokratija se štiti kroz institucije, a ne gaženjem istih.

 

Federacija ovog smaračkog sporta nije pogazila nikakve demokratske institucije. Da iskoristim tvoje polazne osnove - u demokratskom društvu, organizovani privatni akteri odlučuju kako i gde će sprovoditi svoje akcije, imajući pravo da odluke donose na osnovu procena o ispravnosti političkih odluka vlasti.

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, duma said:

O tome da li je vlast regularna odlučuju sportisti i vlasnici klubova? Ništa sudovi, ili ko god po zakonu treba.

Danas su ljudi spremni da gaze demokratske institucije, kad god im odgovara. Posle još nekom pričaju o fašizmu. U demokratskim državama demokratija se štiti kroz institucije, a ne gaženjem istih.

 


Nema potrebe da lijes krokodilske suze za demokratskim institucijama. Nikad nisam procitao post gde ti je to zaista bilo vazno tako da nema potrebe za pretvaranjem.

@pacey defender

Naravno, ali to samo pokazuje nivo nerazumevanja sta su te institucije, kako (ne)funkcionisu i kako se grade javnim pritiskom. Ne padaju savrsene demokratske institucije sa neba, one nikad nisu savrsene niti ce biti, nego se za njih treba boriti i ovako. Tako su gradjene 250 godina.

Edited by Anduril
  • +1 1
Link to comment
On 3.4.2021. at 4:09, Lezilebovich said:

Baseball asocijacija pomerila all-star iz Atalante jer se ne slaze sa politickom odlukom regularno izabrane vlast. 

Znam da cesto prigovaramo sportistima da ne zauzimaju dovoljno stav, ali mi deluje da je ovo ipak preterano. 

Nećeš verovati, sličan bojkot se dogodio pre tačno 30 godina, kada je vlast u Koloradu, a na osnovu referenduma, donela zakon kojim diskriminiše LGBT zajednicu:

 

Colorado for Family Values (CFV) drafted and supported a statewide constitutional initiative, called Amendment 2, that would prohibit cities and institutions in Colorado from establishing antidiscrimination language for sexual orientation. In the 1992 election, Colorado voters approved the amendment by a 53–47 percent margin. The amendment’s passage meant that homosexuals living in Colorado were not protected from discrimination based on their sexual orientation.

 

Bojkot koji je usledio je imao značajan uticaj na lokalnu ekonomiju:

 

Multiple organizations canceled conventions in Colorado; a major publishing company changed its plans to relocate to Denver; and the city councils of New York, Philadelphia and Atlanta endorsed the boycott. Many of these cities supported the boycott for material reasons as well as ideological ones. When Ed Rendell, then the mayor of Philadelphia, declared that he would not attend a meeting of the U.S. Conference of Mayors held in Colorado, he quickly added: “As a statement of denouncing bigotry and affirming civil rights, I will personally request that the conference be moved to Philadelphia, the birthplace of civil rights.” Colorado’s loss could be Philadelphia’s gain.

 

“Affirmative hatred is bad business,” declared one pro-boycott activist, and the numbers seemed to bear him out: The estimated impact of the boycott grew from $20 million at the end of 1992 to $120 million by the end of 1993. Surveying the damage, a Denver Post reporter concluded: “Amendment 2 may be the biggest public-relations disaster ever to hit Colorado.”

 

 

Zakon je posle oboren na sudu, btw. Što će se dogoditi i sa ovim zakonom ako u saveznom parlamentu D proguraju svoju verziju zakona o saveznim izborima. 

 

 

 

F317D109-1576-40B5-973B-28697972FEDF.jpeg

Edited by ObiW
  • Hvala 1
Link to comment
On 3.4.2021. at 8:42, duma said:

O tome da li je vlast regularna odlučuju sportisti i vlasnici klubova? Ništa sudovi, ili ko god po zakonu treba.

Danas su ljudi spremni da gaze demokratske institucije, kad god im odgovara. Posle još nekom pričaju o fašizmu. U demokratskim državama demokratija se štiti kroz institucije, a ne gaženjem istih.

 

U demokratskim državama lepo daš Romima 20 evra i oni uredno glasaju za Madjare u Vranju. Ova fašistička Amerika ima zmiju u novčaniku pa mora ovako.

Link to comment

Amerikanci proveravajte svoje racune na karticama, mene opet hakovali. Sad sam ih odmah uhvatila posto proveravam minimum dnevno

Edited by mustang
Link to comment
11 hours ago, precog said:

stavi opciju da ti stize obavestenje za svaku promenu na racunu i placaj online npr. paypalom.

 

Jesam, jesam, tako sam i uhvatila. Traume imam iz proslosti, krali mi identitet ne jednom nego dva puta! Pet godina ukupno mi trebalo da se vrati kako je bilo. 

 

 

U drugim vestima, good news, 20K mrtvih skinuti sa spiska za glasanje u pensilvaniji

 

 

Link to comment
11 minutes ago, pbg12345 said:

kako bre krali identitet

kako se to uopste radi

zapravo sta to tacno znaci

 

Prvi put je bilo 1999

 

Neko je iz NY maksirao moje kreditne kartice i otvorio jos neke na moje ime i socijalni broj. Tad nije bilo ko sad da ti mozes da gledas svaki dan sta ti prolazi, tek kad stigne statement od kartice onda reagujes. Plus ceo taj proces dok ti njima posaljes faksom formulare da je fraud, pa svoja dokumenta...znaci opljackali su me skroz. I onda opet negde 2002-3, ne secam se tacno. Posle toga sam ukinula sve kartice i zivela samo preko tekuceg racuna i kesa sve dok nisam upoznala muza pa da mu izgradim kreditnu istoriju. Jbga sad opet imamo 13 kartica, jos on na amazon kupuje svaki dan, al imam alerts za sve samo se ponekad neka iskrade. Amex me obicno zove ili tekstuje da proveri nesto sto ne lici na na nasu kupovinu, evo sad nisu a neko je probao $200 za gift card da naplati. I discover i capital samo su oni poslali alerts. 

 

Pre neki dan mi na primer stiglo pismo od zdravstenog osiguranja da su bili hacked i da su nam uzeli ppdatke. Pre toga je bio t mobile... Ko ce ga znati vise... Samo budite na look-out

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...