Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

odakle nicete jebem ti i precog i rodzer...aman vise. potpuno identicni likovi neverovatno. ista majka vas pravila :laugh:

 

kako vam mozak nenormalno radi...meni je vas zao.

 

 

NIJEEEE :laugh:

 

 

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

U obrazovanju, da. Vec ima afitmativne akcije i kvota za crne studente, pa nista. Dok se to ne resi na nivo pre skole, sve je to bacanje para u bunari neefikasno resenje.

 

Za zdravstvo ne znam.

 

Jedino sto je bitno ovde je "justice system".

Forumas budja bi u nekoj drugoj diskusiji nakon iznete teze iz bolda zatrazio neku referencu, link, prikaz metodologije koja je prethodila formiranju ovakvog zakljucka. 

 

Dalje, pretpostavljam da afirmativne akcije i kvote za crne studente nisu jedini black projekti u obrazovanju.

Edited by pacey defender
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

odakle nicete jebem ti i precog i rodzer...aman vise. potpuno identicni likovi neverovatno. ista majka vas pravila :laugh:

 

kako vam mozak nenormalno radi...meni je vas zao.

 

 

NIJEEEE :laugh:

 

 

nisi mi odgovorila koji su to sorosevi planovi, zasto svo to zlo radi? da li je soros povezan sa chemtrailsima?

Link to comment

sa takvima treba na silu pa nek tuži državu



ili nek otvore radnje, škole, bolnice za slobodoumne istomišljenike pa nek se jebu međusobno

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Forumas budja bi u nekoj drugoj diskusiji nakon iznete teze iz bolda zatrazio neku referencu, link, prikaz metodologije koja je prethodila formiranju ovakvog zakljucka. 

 

 

 

Evo recimo: https://www.government.se/49b738/contentassets/6310cf0f5c5049c6b0ee15d1cfc49b74/harry-holzer-the-economic-impact-of-affirmative-action-in-the-us

 

Affirmative action clearly generates positive externalities for the minority and low-income communities in terms of better medical services and better labour contracts

Link to comment
6 minutes ago, trustno1 said:

Osim kad preteraju:

Justice Department Finds Yale Illegally Discriminates Against Asians and Whites in Undergraduate Admissions in Violation of Federal Civil-Rights Laws

https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-finds-yale-illegally-discriminates-against-asians-and-whites-undergraduate

Quote je tvrdio da affirmative action nema efekta. Tvoj link to ne potvrdjuje.

Link to comment
9 hours ago, Anduril said:


Tramp portparolica ti je napisala marshal law i suspenziju izbora a pri tome ne misli samo na one sto pale. To vec nije nikakvo preterivanje nego je odlika autoritarnih rezima da tretiraju mirne i nasilne proteste na isti nacin - silom i zabranom, sto je Tramp nekoliko puta demonstrirao a portparolica podrzala.

Kada sudski nagaze policiju sto ubija i sto se bahati onda mogu i da sudski nagaze ove sto pale. Ista pravila za sve, a  od toga su daleko nego su blizi nekoj autoritarnoj banana drzavi.

Uopste ne sporim da je policija, kao i naklonjeno im zakonodavstvo, jedan od generatora problema. No, ovi sto pljackaju i pale radnje i pumpe okolo nisu zaintersovani za socijalnu pravdu, niti ce je na ovaj nacin postici. U trenutnom americkom ozracju takvo nasilje generise drugo nasilje, a kola ce se slomiti na siromasnima i manjinama, pogotovo u drzavi kakva je WI.

Link to comment
2 hours ago, Fins fleet said:

Quote je tvrdio da affirmative action nema efekta. Tvoj link to ne potvrdjuje.

 

Koji quote, ništa te ne razumem?

 

Ja sam prepisala naslov sa linka koji sam stavila. Naslov kaže da je Justice Department dosudio da je Jejl ilegalno diskriminisao protiv azijata i belaca u procesu prijema na osnovne studije, i time prekršio federalni zakon o pravima gradjana. A link je na press release Justice Department-a o tome.

 

1 hour ago, Fins fleet said:

Pritom, ovde samo vidimo da vlada preti da tuzi Yale. Ovde je pomalo zamagljena linija izmedju istrazivanja i Trumpove PR masinerije.

 

Gde?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...