Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nakon što su onako olako prešli preko Sandy Hooka, prešli su prag.

Mogao bi neko pobiti s AR-15 i 500 učenika, no one gives a fuck. I neka ih ubijaju. Dok god su tu Thoughts & Prayers and repugnant Republicans , jel.

Link to comment

Ne treba da se menja drugi amandman, treba da se redefiniše šta znači "arms." U vreme kad je ustav pisan, aktuelne su bile muskete - spore, nepouzdane, često komplikovane za punjenje. Nikome na pamet nije padalo da će u budućnosti postojati oružje kojim 1 čovek za par minuta može da pobije celu četu vojnika.

Link to comment
40 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nakon što su onako olako prešli preko Sandy Hooka, prešli su prag.

Mogao bi neko pobiti s AR-15 i 500 učenika, no one gives a fuck. I neka ih ubijaju. Dok god su tu Thoughts & Prayers and repugnant Republicans , jel.

nisu ovde samo republikanci krivi vec kompletan drzavni aparat. ovo se sve desavalo i za vreme obame i klintona. 

Link to comment
bice toga sve cesce
i nista se nece uraditi da se spreci prodaja. nije ovde toliko problem ni prodaja koliko fbi i ostale institucije povrsno rade background checks. i neregulisana online kupovina. svaka budala moze da kupi sta pozeli.  zabranila bih prodaju poluautomatskog i automatskog oruzja civil nim licima. nema potrebe da se igraju ramba ako nije vojno ili policijsko lice.
 
citam da je ovom klincu bilo zabranjeno da donosi ranac u skolu i sa je vec pretio...pa da...treba da ubije necije dete da bi se onda strpao u zatvor....uzas uzas uzas. 
A ko ce da ih brani od glupe vojske i korumpirane policije? Mora civil, jos bolje grupica civila (naoruzanih ala Blockbuster "Justice League") koja ce spasiti svet od zombiranih buba rusa. Zato, ranac na rame i izbegavaj skenere. I ne dirajte mi Constipation, imam Bobom dano pravo da kupujem i prodajem sta kolko i kome hocu.


Btw jesu ukinuli vec zabranu za granade louncher? Eto, da su se ranije setili svega ovoga ne bi bilo...
Link to comment

Ali ta fantazija da će šačica debelih sredovečnih entuzijasta sa svojim poluautomatskim puškama i bump stocks da krene na oklopna vozila i tako spreči uvođenje nekakve tiranije, to je meni oduvek bilo fascinantno. Verovatno su i oni svesni da bi bili počišćeni u roku od odmah, samo ne žele da razmišljaju u tom pravcu.

 

Link to comment
Ali ta fantazija da će šačica debelih sredovečnih entuzijasta sa svojim poluautomatskim puškama i bump stocks da krene na oklopna vozila i tako spreči uvođenje nekakve tiranije, to je meni oduvek bilo fascinantno. Verovatno su i oni svesni da bi bili počišćeni u roku od odmah, samo ne žele da razmišljaju u tom pravcu.
 
Pa dobro, ne mislim direktno da brani od pomahnitale vojske i krvnicke policije vec kao u ovom slucaju; da preuzme kontrolu nad situacijom i pobije na terenu sve koji su sumnjivi. usput ce morati da se suoci i sa uniformisanim snagama reda ali oni su kolateralna steta.
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

nisu ovde samo republikanci krivi vec kompletan drzavni aparat. ovo se sve desavalo i za vreme obame i klintona. 

 

90% odgovornosti u ovom slucaju pada na GOPna

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

Ali ta fantazija da će šačica debelih sredovečnih entuzijasta sa svojim poluautomatskim puškama i bump stocks da krene na oklopna vozila i tako spreči uvođenje nekakve tiranije, to je meni oduvek bilo fascinantno. Verovatno su i oni svesni da bi bili počišćeni u roku od odmah, samo ne žele da razmišljaju u tom pravcu.

 

Naravno da nije fantazija i naravno da nije tako prosto kako ti pokusavas da prikazes. Oruzje kod gradjana je prilicno dobro sredstvo odvracanja od raznih scenarija, kako fizicki tako i psihicki. Nije sustina gledati ko bi pobedio u teoretskom sudaru US army i gradjana naoruzanih polu-atomatskim puskama ... cak je i tesko zamisliti situaciju u kojoj  US army ratuje sa sopstvenim gradjanima koji su prilicno dobro naoruzani.

 

Sustina je da cak i kad neko okupira neku levu zemlju prilicno je tesko drzati pod kontrolom  populaciju koja nema oruzje a neuporedivo teze populaciju koja ima oruzje.

 

Samo pokusavam da naglasim da prica koju forsiraju zagovornici posedovanja oruzja uopste nije bezvezna ... naravno da i sve ucestaliji slucajevi masovnih ubistava govore da nesto mora da se menja ali meni deluje da je problem skoro pa neresiv ...

 

 

 

Link to comment
11 hours ago, mustang said:

nisu ovde samo republikanci krivi vec kompletan drzavni aparat. ovo se sve desavalo i za vreme obame i klintona. 

Zbog republikanaca

 

e.g.

 

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...