Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, Indy said:

 

Da, uglavnom ti izvori. I Abby Martin (koja tamo redovno odlazi). Sasvim je i bilo ocito da imamo razlicite izvore... ti o mojim mislis da su trash, a ja sta mislim o tvojima, nije za stampu. :)

 

Elem, good luck (and good night).

 

ne znam da li je smajli ironican ili ne, u svakom slucaju Telesur je propgandno smece ko RTS u vreme Vucelica, sto je jasno iz sledeceg:

 

Quote

Telesur (stylised as teleSUR) is a multi-State funded, pan–Latin American terrestrial and satellite television network sponsored by the governments of Venezuela, Cuba, Ecuador, Nicaragua, Uruguay, and Bolivia that is headquartered in Caracas, Venezuela.

 

Link to comment
3 hours ago, Indy said:

 

Pominjao si MSM. Pa, evo:

 

https://www.huffingtonpost.com/norman-solomon/why-the-washington-posts_b_4587927.html

 

Znaci, kad vam je izvor informacija MSM, u nekim slucajevima (npr WaPo) mozete jednako da napisete i da vam je izvor CIA. Same thing.

 

Slazem se, no bezveze je CIA glasila zamenjivati KGB/Direcciòn General de Inteligencia.

 

 

Sad, ako je to teorija potkovice, neka tako bude.

Link to comment
50 minutes ago, Indy said:

Rogerico, ti ako za njih ne radis licno, onda nista nisi uradio u zivotu. :D

 

Elem, necemo se mi ovde bas mnogo napricati... nismo (poglavito) u istim taborima. Evo, za oprostaj od teme, jos jednog izvora o Venecueli (koji ce vas, pretpostavljam, impresionirati jednako koliko i telesur)...

 

 

 

 

CIA, snajka, CIA.

 

Pardon...

 

Putin, snajka, Putin.

 

 

Teorija potkovice.

Link to comment

Budjo, da ti nije malkice nategnuto to da je TeleSur propagandno smeće zbog toga što ga finansiraju vlade a ne korporacije? Nijedan izvor danas nije 100% čedan i pouzdan, ukrštanje sadržaja i informacija je praktično jedini način da dođeš do nečeg suvislog. U takvoj situaciji je manje bitno ko finansira neki medij a mnogo je bitniji profesionalni integritet onoga ko potpisuje tekst ili reportažu. Chris Hedges i Abby Martin, na primer, imaju taj integritet i meni je u tom smislu potpuno nebitno to što se oglašavaju kroz RT ili TeleSur. Ako u njihovim verzijama nešto nedostaje to može da se pokupi iz drugih izvora i rešen problem.

Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

Budjo, da ti nije malkice nategnuto to da je TeleSur propagandno smeće zbog toga što ga finansiraju vlade a ne korporacije? Nijedan izvor danas nije 100% čedan i pouzdan, ukrštanje sadržaja i informacija je praktično jedini način da dođeš do nečeg suvislog. U takvoj situaciji je manje bitno ko finansira neki medij a mnogo je bitniji profesionalni integritet onoga ko potpisuje tekst ili reportažu. Chris Hedges i Abby Martin, na primer, imaju taj integritet i meni je u tom smislu potpuno nebitno to što se oglašavaju kroz RT ili TeleSur. Ako u njihovim verzijama nešto nedostaje to može da se pokupi iz drugih izvora i rešen problem.

 

Jesi li gledao TeleSur?

Da vidis tu tugu kada je Kristina izgubila, pa kada je Makri dobio parlamentarne izbore, pa tugu kada Beatriz Sancez nije prosla  u drugi krug...

Pa, naslovi vesti, dzinglovi...

 

Jednako ali jos transparentnije propagandno smece nego CNN i Fox.

 

Uostalom, sada ce RT da dobije 1 pojacanje.

 

Quote

'Conversando con Correa': El expresidente de Ecuador lanza un programa televisivo en RT

 

Quote

image.png.64afd6255734e0960de1377b794f39fe.png

 

Edited by Budja
Link to comment
17 hours ago, Budja said:

 

Jesi li gledao TeleSur?

 

Ne gledam TeleSur kao takav, o tome ti pričam. Pratim novinare sa integritetom, pa neka rade i za TeleSur. Mogli su i "stari" državni mediji da ih angažuju ali oni su izabrali da ih kompletno rasteraju. O korporativnim medijima je suvišno govoriti.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Ne gledam TeleSur kao takav, o tome ti pričam. Pratim novinare sa integritetom, pa neka rade i za TeleSur. Mogli su i "stari" državni mediji da ih angažuju ali oni su izabrali da ih kompletno rasteraju. O korporativnim medijima je suvišno govoriti.

 

Neka generalizacija mora da postoji u diskusiji.

Ne mozemo trule medije proglasiti ukusnim zbog par novinara koji dobro rade svoj posao.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Budja said:

 

Neka generalizacija mora da postoji u diskusiji.

Ne mozemo trule medije proglasiti ukusnim zbog par novinara koji dobro rade svoj posao.

 

 

 

A i ne mozemo bas za koji jurcaju da sluze svakom diktatoru reci da dobro rade svoj posao. Da dobro rade svoj posao bili bi protiv takvih spodoba.

Link to comment
2 hours ago, Eraserhead said:

 

A i ne mozemo bas za koji jurcaju da sluze svakom diktatoru reci da dobro rade svoj posao. Da dobro rade svoj posao bili bi protiv takvih spodoba.

kao što bi tebi bio prihvatljiv 1 pinoče ili franko da si malo stariji jerbo njih dvojica jesu diktatori ali su na pravoj strani i tako dalje..

dobar ti princip.nadam se da ne živiš po istom..

Edited by bradilko
Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

kao što bi tebi bio prihvatljiv 1 pinoče ili franko da si malo stariji jerbo njih dvojica jesu diktatori ali su na pravoj strani i tako dalje..

dobar ti princip.nadam se da ne živiš po istom..

 

Pazi Bradilko, ja tebe gotivim ali da mi imputiras ljubav prema bilo kome od te dvojice nije ok. No ne sumnjam da bi ovi od integriteta sto brane Madura (recimo Abby Martin) jurnuli da i njih zastiti da se predstave kao levicarski a ne desnicarski diktatori i ubice.

Edited by Eraserhead
Link to comment
56 minutes ago, Eraserhead said:

 

Pazi Bradilko, ja tebe gotivim ali da mi imputiras ljubav prema bilo kome od te dvojice nije ok...

Stvarno nema smisla: nije to isto kao vitlati po forumu i optuzivati sve i svakoga za strasnu ljubav prema Putinu i uzivanje u zrtvama ruskih bombi... 

Prvo je naravno nepravedno imputiranje, a drugo 1 analitika i borba za istinu i pravdu, 1 antifasizam :fantom:

Link to comment
4 hours ago, namenski said:

Stvarno nema smisla: nije to isto kao vitlati po forumu i optuzivati sve i svakoga za strasnu ljubav prema Putinu i uzivanje u zrtvama ruskih bombi... 

Prvo je naravno nepravedno imputiranje, a drugo 1 analitika i borba za istinu i pravdu, 1 antifasizam :fantom:

 

Svako moze da kaze da ne voli tog diktatora i ubicu bas kao sto sam i ja rekao za ovu dvojicu. :fantom:

Link to comment
22 hours ago, Budja said:

 

Neka generalizacija mora da postoji u diskusiji.

Ne mozemo trule medije proglasiti ukusnim zbog par novinara koji dobro rade svoj posao.

 

Ne znam, meni se jednostavno čini da se trulež svuda toliko zapatila da je najbolje pratiti pojedinačne novinare. Mislim da nije slučajno to što veliki broj kvalitetnih i priznatih novinara otvara sopstvene medije, a uz to je danas toliko teško živeti od novinarstva da im ja lično ne zameram ako odrade poneku tezgu za neki državni projekat koji im ipak dozvoljava da održe daleko veći nivo integriteta nego što bi bilo moguće u korporativnim medijima.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...