Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

10 hours ago, mustang said:

ja bas naprotiv vidim neku demilitarizaciju. uvodjenje kamera, sve se snima danas, policija ne moze vise da prolazi kao sto jeste. pri tom imaj na umu da zrtvina familija uvek moze da tuzi pd a te pare dobijaju od nas, poreznika. pa kad im mi skocimo za vrat, a skacu ljudi veruj mi, presedne im majcino mleko.  zato i polazu velika sredstva ka obuci, toleranciji ali to je opet samo u onim krajevima koja su privilegovana. dok to stigne preko cele amerike ima prvo asteroid da nas zvekne. isto polazem nadu u mladje generacije, na zalost uglavnom iz vecih gradova, gde su totalno operisani od rasizma, seksizma, homofobije... 

 

i zasto samo ja pricam o stanju o americi kada ima ovde jos ljudi koji zive u usa? zasto oni ne kazu svoja iskustva i kako vide situaciju...

 

inace, stice se utisak, kad te covek cita, da si na strani onih drugih :) fyi


US school districts given free machine guns and grenade launchers

https://www.theguardian.com/world/2014/sep/18/us-school-districts-given-free-machine-guns-and-grenade-launchers

 

I pokoji oklopni transporter... :blink:

Link to comment

Sreća pa je tu Cuomo da pojasni distinkciju između immaculate conception i virgin birth, zarad obrazovanja svih mladih vernika koji gledaju CNN.

 

Gde bismo samo bili bez takvog neumoljivog hard-hitting žurnalizma.

Link to comment
21 hours ago, francuski sobar said:

Gledajući filmove a bogami one TV lajv penose uvek sam Ameriku doživljavo kao policijsku državu. Ono kad se na mesto dešavanja sjati desetine kola sa rotacijama pa i za najmanji prekršaj. Vidim sad statistike i baš se iznenadim - na 100k stanovnika manje od 300 policajaca, to je ispod eu proseka a 2.5 puta manje od recimo Srbije ili Crne Gore.

 

Izgleda da je distribucija mahom na par najvećih neuralgičnih gradova a da je diljem Amerikane samo klasik šerif i od šerifa depjuti posada.

 

Inače u uvom klipu sam se sažalio skroz na ovog pozornika, jebote nosiš časnu seksi elejpidi uniformu i po službenoj dužnosti drndaš se sa ludačom u javnom prevozu. Ko kakav komunalac.

ovaj incident je u sivoj zoni zbog ponašanja obe "žrtve" ali pošto slika govori više od tisuću reči:

 

dNUcoCbUMK9bN1Z_xc9tUqjV4eW6LmNla8mZocaj_dM.png

Link to comment
On 1/25/2018 at 6:32 AM, mustang said:

ja bas naprotiv vidim neku demilitarizaciju. uvodjenje kamera, sve se snima danas, policija ne moze vise da prolazi kao sto jeste.

 

Koliko se meni čini body cams ih ič ne sprečavaju da odstreljuju nenaoružane ljude na ulici kao zečeve. Onaj što je streljao čoveka sa slušalicama je po svim propisima uključio svoju kameru u trenutku kada je izvadio pištolj i krenuo da ubije. Ne bi me čudilo da ih ta digitalna arhiva ubijanja drugih ljudi seksualno uzbuđuje, možda posle sa ponosom puštaju te klipove na dejtu ili okupljanju familije.

Link to comment

Pa 109 ubistava mesečno ne zvuči tako strašno u kontekstu godišnjeg proseka od 13,000, dakle...

 

Good-News-Everyone.gif

 

... šansa da će vas ubiti policajac je oko 10% šanse da će vas ubiti bilo koji Amerikanac!

Link to comment

 

 

Quote

Recent research argues that the United States is secularizing, that this religious change is consistent with the secularization thesis, and that American religion is not exceptional. But we show that rather than religion fading into irrelevance as the secularization thesis would suggest, intense religion—strong affiliation, very frequent practice, literalism, and evangelicalism—is persistent and, in fact, only moderate religion is on the decline in the United States. We also show that in comparable countries, intense religion is on the decline or already at very low levels. Therefore, the intensity of American religion is actually becoming more exceptional over time. We conclude that intense religion in the United States is persistent and exceptional in ways that do not fit the secularization thesis.

https://www.sociologicalscience.com/articles-v4-28-686/

 

Quote

Decades of research have shown that education reduces individuals’ prejudices toward people who belong to different groups, but this research has focused predominantly on prejudice toward ethnic/racial groups, immigrant groups, and general nonconformists. However, it is not clear whether education reduces other prejudices against groups along different dimensions, including ideological identification. An analysis of American National Election Studies data from 1964 to 2012 shows that education is related to decreases in interethnic/interracial prejudice, but also to increases in ideological (liberal vs. conservative) prejudice. This finding could not be explained simply by the greater polarization of the American electorate in the past twenty years. The results require rethinking how and why education is associated with reduced prejudice for certain groups but not others.

 

https://academic.oup.com/poq/article-abstract/81/4/930/4652248?redirectedFrom=fulltext

 

 

Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

Zanimljivo. Verovatno zavisi i o kakvom se to obrazovanju radi. Sektor obrazovanja, posebno u Americi, je takodje specijalan slucaj.

:34_rolling_eyes:

Link to comment
×
×
  • Create New...