Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

21 minutes ago, Indy said:

Buđa (i društvo) de facto govori ovo što kaže i James Woolsey, ex direktor CIA-a. Kud se dede ono libertarijansko America First? Neverovatno koliko se to brzo zaboravi, eto slučaj i kod Trumpa... 

 

?

Ne razumem.

 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

?

Ne razumem.

 

 

Izvini, ja ne mogu da se oporavim od tvoje teze da je OK da se USA mesa u situaciju u Venecueli (ili Iranu). Pretpostavljam da cu morati da naucim da zivim sa tim da ima ljudi kao sto si ti. (Situaciju u Venecueli pratim, i CIA tamo vec rovari samo tako. Mozda slucajno, a mozda ima i neke veze sa resursima na koje bi izvesne korporacije volele da stave ruke, ne znam. Znam samo da to ne rade "za dobro" ljudi koji tamo zive. To je izvesno.)

Link to comment
9 minutes ago, Indy said:

 

Izvini, ja ne mogu da se oporavim od tvoje teze da je OK da se USA mesa u situaciju u Venecueli (ili Iranu). Pretpostavljam da cu morati da naucim da zivim sa tim da ima ljudi kao sto si ti. (Situaciju u Venecueli pratim, i CIA tamo vec rovari samo tako. Mozda slucajno, a mozda ima i neke veze sa resursima na koje bi izvesne korporacije volele da stave ruke, ne znam. Znam samo da to ne rade "za dobro" ljudi koji tamo zive. To je izvesno.)

 

Iran nisam pomenuo.

 

Sto se Venecuele tice, i ja pratim detaljno situaciju i podseca mnogo na 1993. uz dodatak miliona ljudi koji beze glavom bez obzira. Ljudi sa diplomom koji zavrse radeci na crno po restoranima Kita ili prodajuci bombone na ulicama Kita.

 

Ovo oko CIAe je dosadno. USA su mnogo manje prisutne u Juznoj Americi od devedestih naovamo, prosto, nema vise opasnosti da ce kubanski scenario da se prosiri na istu. Otuda je i Venecuela "socijalisticka", eto, vec dvadeset godina, uz prisustvo kubanskih bezbednjaka, sve uz kuknjavu kako im CIA radi o glavi. A 1 Ekvador je Amerikancima dao nogobulj tako da vise nema americke baze u Manti.

 

Toliko Venecueli CIA radi o glavi da je 1 Maduro izvrteo, osramotio i izmanipulisao celu opoziciju koja ne zna gde se nalazi, a razocarani gradjani se sve cesce odlucuju za bezaniju u Kolumbiju, Peru, Cile i Argentinu.

 

 

Fetis Venecuele, koji iz nekog razloga postoji, prilicno diskredituje leve intelektualce na zapadu.

 

 

 

Edit: I pri tome, ne zagovaram mesanje USA u Venecuelu, vec mesanje medjunarodne zajednice, konsensualno u Venecuelu. Za sada imamo ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lima_Group

 

 

Edited by Budja
Link to comment

Nadam se samo da informacije o Venecueli ne zasnivas na MSM.

Cesto kad se cini da je negde situacija kriticna, to nije slucajno (=disaster capitalism). Drugo, cesto se o tome i laze (na MSM).

 

Istina, ti nisi pominjao Iran, izvinjavam se. (To je bio Eraser, naravno.)

Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

Nadam se samo da informacije o Venecueli ne zasnivas na MSM.

Cesto kad se cini da je negde situacija kriticna, to nije slucajno (=disaster capitalism). Drugo, cesto se o tome i laze (na MSM).

 

Istina, ti nisi pominjao Iran, izvinjavam se. (To je bio Eraser, naravno.)

 

Koji su tvoji izvori o Venecueli?

Nadam se da nije rec o Jacobine, TeleSur ili RT.

 

 

Da, zasniva se na MSM, ali neke cinjenicce su tu potpuno jasne:

1. Izbeglice;

2. Ukidanje letova za Caracas;

3. Inflacija (ona zvanicna)

4. Potpuno visestruko krsenje Ustavnog poretka (visestruko odlaganje lokalnih izbora, ukidanje Skupstine kada je pobedila opozicija i njena zamena Ustavotvornom skupstinom, sadasnja zabrana mnogim opozicionim  kandidatima da se kandiduju, odbijanje da se odri referendum o opozivu Madura i pored skupljenih potpisa, itd...)

 

Sta kazu tvoji izvori?

Link to comment
2 hours ago, Eraserhead said:

Zacarani krug. Putin i Kremlj kao nekakve polibozanske pojave i kada iznezes argumemte da to nije tako onda se poteze Informer. I tako u krug. Klintonizam 101

 

Fixed it for you.

Link to comment
22 hours ago, Budja said:

 

Nadam se da nije rec o Jacobine, TeleSur ili RT.

 

 

 

Da, uglavnom ti izvori. I Abby Martin (koja tamo redovno odlazi). Sasvim je i bilo ocito da imamo razlicite izvore... ti o mojim mislis da su trash, a ja sta mislim o tvojima, nije za stampu. :)

 

Elem, good luck (and good night).

Link to comment
6 hours ago, Eraserhead said:

Zacarani krug. CIA kao nekakvo polibozansko bice i kada iznezes argumemte da to nije tako onda de poteze MSM. I tako u krug. Forum 101

 

Pominjao si MSM. Pa, evo:

 

https://www.huffingtonpost.com/norman-solomon/why-the-washington-posts_b_4587927.html

 

Znaci, kad vam je izvor informacija MSM, u nekim slucajevima (npr WaPo) mozete jednako da napisete i da vam je izvor CIA. Same thing.

Link to comment
On 17. 02. 2018. at 11:22 PM, Indy said:

 

Izvini, ja ne mogu da se oporavim od tvoje teze da je OK da se USA mesa u situaciju u Venecueli (ili Iranu). Pretpostavljam da cu morati da naucim da zivim sa tim da ima ljudi kao sto si ti. (Situaciju u Venecueli pratim, i CIA tamo vec rovari samo tako. Mozda slucajno, a mozda ima i neke veze sa resursima na koje bi izvesne korporacije volele da stave ruke, ne znam. Znam samo da to ne rade "za dobro" ljudi koji tamo zive. To je izvesno.)

 

On 17. 02. 2018. at 11:30 PM, Budja said:

 

Iran nisam pomenuo.

 

Sto se Venecuele tice, i ja pratim detaljno situaciju i podseca mnogo na 1993. uz dodatak miliona ljudi koji beze glavom bez obzira. Ljudi sa diplomom koji zavrse radeci na crno po restoranima Kita ili prodajuci bombone na ulicama Kita.

 

Ovo oko CIAe je dosadno. USA su mnogo manje prisutne u Juznoj Americi od devedestih naovamo, prosto, nema vise opasnosti da ce kubanski scenario da se prosiri na istu. Otuda je i Venecuela "socijalisticka", eto, vec dvadeset godina, uz prisustvo kubanskih bezbednjaka, sve uz kuknjavu kako im CIA radi o glavi. A 1 Ekvador je Amerikancima dao nogobulj tako da vise nema americke baze u Manti.

 

Toliko Venecueli CIA radi o glavi da je 1 Maduro izvrteo, osramotio i izmanipulisao celu opoziciju koja ne zna gde se nalazi, a razocarani gradjani se sve cesce odlucuju za bezaniju u Kolumbiju, Peru, Cile i Argentinu.

 

 

Fetis Venecuele, koji iz nekog razloga postoji, prilicno diskredituje leve intelektualce na zapadu.

 

 

 

Edit: I pri tome, ne zagovaram mesanje USA u Venecuelu, vec mesanje medjunarodne zajednice, konsensualno u Venecuelu. Za sada imamo ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lima_Group

 

 

 

On 17. 02. 2018. at 11:56 PM, Indy said:

Nadam se samo da informacije o Venecueli ne zasnivas na MSM.

Cesto kad se cini da je negde situacija kriticna, to nije slucajno (=disaster capitalism). Drugo, cesto se o tome i laze (na MSM).

 

Istina, ti nisi pominjao Iran, izvinjavam se. (To je bio Eraser, naravno.)

 

2 hours ago, Indy said:

 

Da, uglavnom ti izvori. I Abby Martin (koja tamo redovno odlazi). Sasvim je i bilo ocito da imamo razlicite izvore... ti o mojim mislis da su trash, a ja sta mislim o tvojima, nije za stampu. :)

 

Elem, good luck (and good night).

Can we has more of this. Pls

Happy_7a8505_531184.gif

 

Link to comment

Rogerico, ti ako za njih ne radis licno, onda nista nisi uradio u zivotu. :D

 

Elem, necemo se mi ovde bas mnogo napricati... nismo (poglavito) u istim taborima. Evo, za oprostaj od teme, jos jednog izvora o Venecueli (koji ce vas, pretpostavljam, impresionirati jednako koliko i telesur)...

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...