Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

I meni je to sa dizanjem iz mrtvih smetalo u knjizi, ali bar Martin (do sada) nije sa tim preterivao. Beric je sporedan lik kog je iskoristio da pokaže upravo da povratak iz mertivh nije peace of pastrami, tj. da je čovek više mrtav nego živ - služi samo da radi šta mu Rh'llor kaže. I on i Catelyn su instruments of vengeance, ne stvarni likovi sa stvarnim motivacijama.

 

Zato se i nadam da će Jon Snow da dobije neki drugi tretman, natprirodni ili ne, bilo je sugestija da će Ghost tu da odigra ulogu. Nešto kao warguje se u njega (kao Varamyr Sixskins u prologu), pa sa strane vidi kako Melisandra diže njegovo telo iz mrtvih... onda deo zapleta bude njegov pokušaj da se vrati iz vuka u svoje telo koje je pod njenom kontrolom. IDK, ali mrtav nije sigurno.

Link to comment

meni i taj napad uz povike "za stražu" usiljen i glup.

 

straža je tužna skupina Kurti i Murti i takav galimatijas secikesa, kurvara i ubica nema nikakve časti ni budućnosti bez obzira na teatralne (čitaj budalaste) zakletve. šta oni štite atakujući na Džona meni zaista nije jasno.

Link to comment

Štite svoje radno mesto, bre. They took 'r jahbs! Ceo život su čuvali granicu od severnjačkih Meksikanaca, ubijali se masovno, a sad treba da poveruju da su oni na njihovoj strani samo zato što neki klinac tako kaže? Većina njih nije videla ni zombije ni White Walkers, znaju samo da je Jon privremeno prešao kod wildinga, onda se kao vratio, onda naprasno postao Lord Commander, i sad se zajebava.

 

Inače je ceo taj deo knjige dosta njanjavo koncipiran. Jon bi trebalo da je dovoljno razuman da shvati da ne može po defaultu da očekuje lojanost od svih tih ljudi, da mu veruju da zna šta radi samo zato što je on tako rekao. Nema na osnovu čega da zamišlja takav autoritet, to ni Mormont sa njegovih 50 godina staža ne bi radio. Zašto nije pravio neke seminare na kom bi detaljno objašjnavao ostalim oficirima šta i kako planira, koji su mu motivi, kakva to opasnost preti, zašto očekuje od wildlinga da brane Zid? Pa, zbog plot demands. Bilo je neophodno da se ponaša kao kreten da bi ga na kraju bocnuli, i zato se tako ponašao.

Link to comment

 Klinac sa 16 godina (i to kopile) ti je dosao za komandanta. Krsi zavet neutralnosti i dovodi te u sukob sa najmocnijom plemickom porodicom u regionu. Porodicom koja je i inace u posebnoj milosti krune. I to sve u ime zastite od mitoloskih bica, koje niko nije video sem on. Pa ono...

Link to comment

a gde je onaj neki krupnjak što je išao uz njega kao personal bodigard? bio je pored njega kad roknjavaju onog neposlušnog brata finim odsecanjem glave.

Link to comment

Emeta je poslao već da bude šef jednoga od utvrđenja koje obnavljaju, kao što je već (conveniently) uradio sa svim ljudima oko sebe kojima je iole verovao.

 

BTW, ubadaju Đona ne zbog wildinga ili white walkera, nego zato što je upravo na sastanku kućnog saveta izjavio da dezertira i pritom pozvao sve koji žele da mu se pridruže u mešanju u stvari kraljevstva. Sve do tada su mu progutali, nekad na suvo i sa dosta muke, ali ovo je bila kap preko pune čaše.

Link to comment

Mislim da je ovo a good read, vredi baciti pogled

http://mislitemojomglavom.blogspot.com/2014/06/the-game-of-thrones.html?m=1

 

Odgovara mom trenutnom hejtu prema razvoju serijala, i, ako ce im rejting biti najaci argument za stagod budu nadalje radili, onda zasto ne ocekivati i ripple effect na opsti kvalitet tv produkcije?

Jedino se to moze zauzdari nagradama, ako GG i emmys budu ishli djonom na ova dva dilkosha(ko dosad uostalom) plus kritika bude surovija, onda ima shanse da npr. Showtimes pokusava da mimikrira prerecession HBO. mozda za njiima podje i Fx..ko zna..

 

p.s. izvinite ako je vec postovano.

Link to comment

Hm, mislim da tekst prilično promašuje temu. Iako je razvoj serije zaslužio svaku kritiku, ovaj lik to radi kroz tanko prikrivene žanrovske predrasude. Ispravno primećuje da je pao kvalitet u odnosu na prvu sezonu, ali iz toga ne izvlači zaključak očigledan bilo kom čitaču knjiga - da autori prosto ne umeju da pišu dobre dijaloge. Dok su ih muzli od Martina sve se manje-više kotrljalo, ali što više skreću od njega i kreativno se razmahuju, samo dokazuju svoju nesposobnost.

 

Ali ne, njegove su zamerke: ima previše likova, previše se oslanja na holivudsku formulu i isprazne vizuelne efekte, oteglo se majku mu, a tu su sve nekakvi zmajevi i zombiji, bljak :isuse: Prilično jeuska perspektiva svoditi GOT na specijalne efekte i "Holivud"; serija je stekla popularnost kvalitetno napisanim scenariom, pobogu, a ne CGI zmajevima. Da je sve u raskoši produkcije, niko ne bi ni primetio nosedive kvaliteta kako su sezone odmicale, jer sisa i CGI i dalje ima koliko hoćeš. 

 

BTW, ne vidim kako su nagrade relevantne za bilo šta. Sve dok GOT ima gledanost - a nažalost, još je ima - boleće konkurenciju dupe za nagrade i critical acclaim. A ako imitatori krenu receptom "uzmimo dobar literarni predložak da ga lovingly izmasakriramo", sve je moguće.

Link to comment

Mislim da je sustina popularnosti (i knjiga i serije, a pogotovo drugog) potpuna sloboda od politicke korektnosti za koju mislim da masovno smara covecanstvo (a ipak se bez nje nikako ne moze - tim vise smara).

Link to comment

Hm, mislim da tekst prilično promašuje temu. Iako je razvoj serije zaslužio svaku kritiku, ovaj lik to radi kroz tanko prikrivene žanrovske predrasude. Ispravno primećuje da je pao kvalitet u odnosu na prvu sezonu, ali iz toga ne izvlači zaključak očigledan bilo kom čitaču knjiga - da autori prosto ne umeju da pišu dobre dijaloge. Dok su ih muzli od Martina sve se manje-više kotrljalo, ali što više skreću od njega i kreativno se razmahuju, samo dokazuju svoju nesposobnost.

 

Ali ne, njegove su zamerke: ima previše likova, previše se oslanja na holivudsku formulu i isprazne vizuelne efekte, oteglo se majku mu, a tu su sve nekakvi zmajevi i zombiji, bljak :isuse: Prilično jeuska perspektiva svoditi GOT na specijalne efekte i "Holivud"; serija je stekla popularnost kvalitetno napisanim scenariom, pobogu, a ne CGI zmajevima. Da je sve u raskoši produkcije, niko ne bi ni primetio nosedive kvaliteta kako su sezone odmicale, jer sisa i CGI i dalje ima koliko hoćeš. 

 

BTW, ne vidim kako su nagrade relevantne za bilo šta. Sve dok GOT ima gledanost - a nažalost, još je ima - boleće konkurenciju dupe za nagrade i critical acclaim. A ako imitatori krenu receptom "uzmimo dobar literarni predložak da ga lovingly izmasakriramo", sve je moguće.

+ 1

Link to comment

Mislim da je sustina popularnosti (i knjiga i serije, a pogotovo drugog) potpuna sloboda od politicke korektnosti za koju mislim da masovno smara covecanstvo (a ipak se bez nje nikako ne moze - tim vise smara).

 

Ma daj.

 

Ne odnosi se konkretno na tebe, ali si mi dao šlagvort. Nije mi jasno zašto ljudi traže uvek nešto "iza", neku "suštinu" ili štaznam. Serija je popularna zato što je priča odlična i zanimljiva i likovi su živopisni i harizmatični. Zašto bi trebalo da postoji išta više od toga?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...