Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

 Tirion (sa ubedljivo najjacim mentalnim oklopom)

 

 

 

U knjizi mozda, u seriji sigurno ne. Tirion iz cetvrte sezone je skroz skrhana licnost.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

U knjizi mozda, u seriji sigurno ne. Tirion iz cetvrte sezone je skroz skrhana licnost.

+1

 

Ovo je ujedno i odgovor Viniju: tvoj problem je očigledno taj što gledaš Tiriona u seriji a misliš o Tirionu iz knjige, ili, još preciznije, čini mi se da praznine iz serije (ono što se ne prikaže i ne spomene) popunjavaš događajima iz knjiga. Znam da je teško tome odeleti, verujem da knjige bolje odrađuju stvari u smislu radnje i razvoja likova od serije, ali to ne znači da ti je taj preveliki hejt opravdan. Gledaocima koji nisu čitali knjigu je Tirionova želja za osvetom potpuno razumljiva i opravdana, uvođenje u priču neke Tiše koja je spomenuta pre 2 sezone (i ta priča o njoj je tada odigrala svoju ulogu i nije ostala kao nešto nerazrešeno) bi samo dodatno zamutilo stvari ili bilo jednostavno suvišno.

 

Sent from my SM-T520 using Tapatalk

Link to comment

Moguće da popunjavam praznine knjigom, ali nije mi baš jasno kako je to S4 Tyrion skrhana ličnost. Čovek se čak i u zatvoru drži dosta pozitivno, samo blago melanholično, šali se sa svakim sa kim razgovara, pravi planove... jedini trenutak kad popusti je kad se Shae pojavi na suđenju, a i to je samo trenutak. Posle toga uleće Oberyn Martell a Tyrion je sa njim opet sasvim konstruktivan i realističan, ni S od suicidalnih namera nema.

Link to comment

 

 

Interno konzistentno :isuse:

 

Sve što si naveo nisu nikakve novosti za Tyriona. Nisu njega počeli da omalovažavaju u trećoj sezoni serije pa je sad pukao. On je celog života tretiran tako kako je tretiran, nikad nikakve zasluge nije dobio, i otac i sestra su želeli da ga nema. Ništa od toga ne bi trebalo da je dovoljno da ga natera na totalno suicidnu odluku da krene goloruk u obračun sa Tywinom. Da, na suđenju je ispizdeo u šoku zbog izdaje Shae, ali to se manifestovalo samo malo gorčim govorom. Nije zaurlao i potrčao ka Tywinu da ga zakolje zubima... zašto bi baš to pokušao par nedelja kasnije?

 

Malo gorči govor :lol:

 

Izvini, ali ono što smo videli u seriji nije malo gorčiji govor nego totalno mentalno prsnuće jednog inače uglavnom staloženog lika. Ne znam kakak utisak taj govor odaje u knjigama, ali to nije ni bitno. Mislim da bi se i sam Piter Dinklidž nasmejao na tvoj opis njegovog performansa. Dalje, naravno da je govor bilo jedino moguće sredstvo, jer je čovek bio, koliko se sećam, u okovima.

 

Sent from my SM-T520 using Tapatalk

Link to comment

Po vasoj logici sledeci korak je da se vrati naoruzan samostrelom u lagume i potrazi neki tajni prolaz i do svoje drage sestrice ... jebes iznenadnu priliku za bekstvo i smisljeni plan,  serijski™ Tirion otvorena vrata tamnice vidi samo  kao priliku za masakr nad dusmanima ...

Link to comment

Nije samo do S4 i nije samo do serije, stalno je imao ispade. Ako i izdrzi da ne napravi scenu kad se iznervira, onda ode i napije se.

 

To sto je pametan i ume da razmislja racionalno kada se smiri ga ne cini stalozenim.

Link to comment

Najbolji plotline je po meni imala ova sezona, a najgoru najbedniju realizaciju do sada. Losa gluma, takva neujednacenost u tonu, kvalitetu, nagora resenja uzeta kao promene u odnosu na knjigu, na momente je bilo toliko iritantno gledati. Izgleda da kad su ona dva idiota sebi dala najvise za pravo da divergiraju od knjiga, tad dobijemo ovakvu splacinu. Kada su Martina vise pratili, ili se plasili da ga menjaju, dobijemo dosadniju ali kvalitetniju seriju (sezona 2 i 3)

Lena je bila u principu uzas , Purple puding dosadno do samog kraja, onaj rape sta je bila poenta te scene kad su u finalu opet zajedno, odvratno all around. Jedina dobra scena, efektivna i gora nego sto ocekujes je duel Planine i Red Vipera. Samo to. U sezoni koja je mogla biti bolja od prve. A ispala najgora.

Link to comment

D&D ce imati velikih problema, Lanisteri su im bili nosioci serije. Sad ih je pola izginulo, a ostali se rasprsili. Osecam da ce se ljudi osetno smoriti.

Link to comment

Bice dovoljno Lanistera , vise ce im faliti akcione scene  ... Ko ih jebe kada su izbacili Lady Stoneheart i Brienine prave avanture ...

 

p.s. Ove godine su imali materijal za ubedljivo najbolju sezonu , pa su usrali da ispadne najgora...

Link to comment

U knjizi mozda, u seriji sigurno ne. Tirion iz cetvrte sezone je skroz skrhana licnost.

Nije ni u knjizi. Arya je, recimo, mentalno jaca x puta. Posebno za 1 dete. Pa i Daenerys. Mislim, to od POV likova, ako bismo ubacili i ostale, onda... Tyrion iz knjiga je uopste veoma razlicit lik od HBO-ovskog (jednako vickast, ali mislim manje sarmantan, kao i fizicki prilicno odvratan... sto mislim da nije nebitno).

 

(Samo sam malo zakacio iz ove diskusije, to ako je neko vec komentarisao...)

 

Posle ovog proslavljenog finala, knjige su skoro sasvim izbacene kroz prozor... Do te mere, da ovaj topik skoro pa da ubuduce nece imati smisla. Sad kad HBO moze da ubije (i ozivi) koga hoce i kako hoce, VIP status je otisao u Tywinovu kloaku.

Link to comment

Trolololo

 

 

Spoiler Alert: This post contains spoilers for George R.R. Martin's "A Song of Ice and Fire" series. Don't read if you have not read "A Storm of Swords."

 

All men must die, but not all of them have to stay dead.

Season 4 of "Game of Thrones" wrapped up almost two weeks ago and fans of George R.R. Martin's book series are still upset a certain character was left out of the final episode. Lady Catelyn Stark, the matriarch of the Stark family, made a fatal mistake in attending a wedding in Westeros in Season 3. We all know how those happy affairs tend to end when they take place in the Seven Kingdoms, and after she watched her son fall at the hands of Lord Bolton, Catelyn Stark had her own throat slit by one of his men.

The episode was the most shocking of the show and fans still haven't gotten over the loss of two of our favorite Starks, so naturally, when talk of Fairley reprising her role during the finale of Season 4 took hold, we got more than little excited. (For anyone who hasn't read the books, after Catelyn Stark is killed she's resurrected and becomes the zombified harbinger of vengeance known as Lady Stoneheart.)

Unfortunately for Fairley, and for the fans, it looks like Catelyn Stark is staying where she is: six feet under. Fairley spoke with Entertainment Weekly about the omission of her character in the finale of Season 4 and all but confirmed she won't be returning to the fantasy series.

"Yeah, the character’s dead. She’s dead," Fairley said. The actress went on to defend the option to leave out her character's arc in Season 4.

"You respect the writers’ decision," Fairley said. "They can’t stick to the books 100 percent. They have got to keep it dramatic and exciting, and extraneous stuff along the way gets lost in order to maintain the quality of brilliant show." Which basically means we can say goodbye to any hope of seeing Lady Stoneheart during Season 5.

 

 

Mislim, to što ona kaže ne mora da bidne, ali ništa nas ne sme iznenaditi kako bi nas sve moglo iznenaditi.

Link to comment

Meni je iz ovoga što si okačio potpuno jasno da Catelyn Stark neće da se vraća, što je i logično jer je mtrva. I uopšte mi iz toga ne proističe da se neće pojaviti Lady Stoneheart.

Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...