Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Može biti, dozvoljavam sebi da se ne sećam baš najbolje svakog detalja.Ali ako budu izostavili to skroz, :mad:Eh da, sviđa mi se baš to što Margaery ide po sirotištima, nije bilo direktno u knjizi ali se jeste videlo da "narod voli malu kraljicu" itd itd kroz neke dijaloge Cersei i kojekakvih, pa je ovako lakše prikazati (misilm, svakako bolje tako nego da jedna kurva drugoj kurvi ispriča kako je baš super ona mala kraljica i pomaže narodu).A i ti sirotani su zapravo oni vrapci posle koji će sjebati kučku Cersei, zar ne?Btw definitivno nije išla zajedno sa Džofrijem.Netrpeljivost Davosa i Crvene i njegov odlazak u zatvor mislim da isto nije baš bilo lako drukčije prikazati nego ovako kako jeste.

Link to comment
Jebem li ga, pogledah i ja sad scenu opet i dalje nemam utisak da su išli zajedno. Stali su u dve različite ulice; na pitanje Džofrijevo šta je, straža odgovara "it's Margery Tyrell, Your Grace. Do you wish to speak with her?", kasnije za večerom Mardžori objašnjava gledajući u Džofrija da je išla u posetu sirotištu koje joj je pomenuo High Septon itd. Bem li ga.
Kod mene nema "do you wish to speak with her?", ili gledamo drugacije verzije ili si ti nesto istripovao. :D Uostalom, nema sanse da nisu isli zajedno. Na pocetku scene se lepo vidi kako Dzofova kocija skrece na raskrsnici a Mardzina, koja je do tada isla iza njega, staje na istoj. I zasto bi Dzof cekao da ova zavrsi razgovor sa decom ako nisu bili zajedno, stalkuje rodjenu verenicu? :DZa dvoboj ne znam, ima jos vremena da ubace Belwasa dotle, mada ne verujem da ce biti nesto od toga. :(To sa Samom je bilo posle Fista koliko se secam, dok su se povlacili. Ne verujem da ce to da propuste, to je character-defining trenutak.
Link to comment

da da da, jeste bilo kasnije, kad su opet išli kod Crastera (i one budale ubile Mormonta i Crastera i sve to), zeznuh se malko :-)>> Sam the Slayer

Edited by Amelija
Link to comment
Jel ovo rahmetli Septa Mordane na pocetku? :huh:
ma kakva septa, to je Queen of Thorns :Dnego da, Harrenhall, to je ionako sve malko zbudženo (što jeste malo štetica no kontam da je moralo tako biti inače bi bilo prekomplikovano) tako da me ne čudi ni što se zbudživanje nastavlja (Robbov dolazak, totalno drukčije pojavljivanje Qyburna, itd)jedino se pitam šta će da rade s Riverrunom :huh: (mislim, moraće nekako da ga uvedu, zar ne?)
Link to comment

mada zapravo, moram priznati da mi jeste krivo što Qyburn neće putovati s Džejmijem nego će izigravati nešto kod Robbapitam se šta i kako + ko će lečiti Džejmija invalida Džejmija>> zapravo ovo mi je i najgluplje odstupanje dosad (pored Mancea i Jona) i pitam se čemu & kako će se ispetljatie da, a Robbova ženidba generalno, u principu je čak možda i bolja u seriji jer se eto kao zaljubio pa ajd kao neće valjda Freyovi da se baš toliko ljute (mislim, glupavo opet ali kao ajd mož da se razume), a u knjizi je ona bila em čisto tu neka koja se našla, em iz porodice Lannisterovaca, nekako bre Robb ispao glup maksimalno i skroz do daske (dok je u seriji samo glup)

Edited by Amelija
Link to comment
Kod mene nema "do you wish to speak with her?", ili gledamo drugacije verzije ili si ti nesto istripovao. :D Uostalom, nema sanse da nisu isli zajedno. Na pocetku scene se lepo vidi kako Dzofova kocija skrece na raskrsnici a Mardzina, koja je do tada isla iza njega, staje na istoj. I zasto bi Dzof cekao da ova zavrsi razgovor sa decom ako nisu bili zajedno, stalkuje rodjenu verenicu? :D
Kod mene ima "do you wish to speak with her", a pored toga je Joffreyjeva kočija iznenada stala, pa se on silno začudio zašto, pa su mu objasnili da je zbog Margaeryne povorke.Pa je onda ona pričala sa siročićima i sve to, a on posmatrao i nije hteo da priča s njom nego je napravio facu i rekao da idu dalje, a zašto bi je stalkovao, pa zato što je Joffrey :D
Link to comment
Kod mene ima "do you wish to speak with her", a pored toga je Joffreyjeva kočija iznenada stala, pa se on silno začudio zašto, pa su mu objasnili da je zbog Margaeryne povorke.Pa je onda ona pričala sa siročićima i sve to, a on posmatrao i nije hteo da priča s njom nego je napravio facu i rekao da idu dalje, a zašto bi je stalkovao, pa zato što je Joffrey :D
Aha, ipak je tu, samo sto ga to pitaju dobar minut posto su kocije stale. Svejedno, ne pitaju ga to u stilu "vidi eno ti verenice, mozda bi trebalo da popricate" nego vise "uopste te ne postuje decko, mozda bi trebalo da popricate". I nije rekao da idu dalje, samo je zatvorio roletne™ i pricekao da ova zavrsi razgovor sa sirocicima. Opet kazem ponavljam™, pogledajte pocetak te scene, Dzofova i Mardzina kocija idu jedna za drugom.
pa zna calavera da je to olena, samo se osvrce na slicnost lika sa pokojnom septom mordejn. :D
-_-
Link to comment
Zar nije Sam ubio zombija nekim specijalnim nožem? Pa su ga posle stalno i zezali Sam the Slayer i sve.Zašto to nismo videli, nego su ga spasli noćni drugari sa vukom? (i zar vuk nije negde u divljini sa Džonom?)
Ta Sam the Slayer scena će sigurno biti, to se u knjizi desilo negde tokom bežanja ka Zidu, kad Sam više nije mogao da izdrži pešačenje onako debo :(Ali ova Mormont-Sam scena koju smo videli je meni krajnje glupava, negde u rangu sa pomenutim Mance-Jon dijalogom.Nisu nam prikazali više od jednog leša, uopšte nisam stekao utisak da je Nights Watch tu bila totalno rasturena. Ovako ispada da su oni pobili sve zombije, samo ih je malo preživelo, pa sad stoje i mirno razgovaraju ko je poslao gavrane a ko nije, i šta dalje. Mormontovo upozorenje je užasno klišeizirano, moramo brzo na Zid da ih upozorimo (Koga?! Maestera Aemona?) inače će svi vaši loved ones na proleće biti mrrrrtvi! Dun dun dun!Ta scena na Fist of First Men u knjizi je predstavljena kao totalni poraz Straže, i bežanija koja usledi nije nikakvo herojsko akcijašenje da bi spasli svet nekakvim "upozorenjem", nego jednostavno preživljavanje. Razumem da nisu mogli da je prenesu u celini, skup CGI i još skuplje vreme, ali nisu morali skroz da joj promene ton.Ako nisam pominjao ranije, meni je Island totalni promašaj kao izbor za prikaz "beyond the wall" područja. Jebeš sneg i led kad nigde nema nijednog drveta! Gde su šume? Od čega žive Wildlings, jedu kamenje?! Plus, izbor da se sve snima po danu je apsolutna katastrofa. Možda će i Sam da izbode white walkera po danu? :isuse:
Link to comment
Aha, ipak je tu, samo sto ga to pitaju dobar minut posto su kocije stale. Svejedno, ne pitaju ga to u stilu "vidi eno ti verenice, mozda bi trebalo da popricate" nego vise "uopste te ne postuje decko, mozda bi trebalo da popricate". I nije rekao da idu dalje, samo je zatvorio roletne™ i pricekao da ova zavrsi razgovor sa sirocicima. Opet kazem ponavljam™, pogledajte pocetak te scene, Dzofova i Mardzina kocija idu jedna za drugom.
Gori ste od mene i mog pet peeve oko nepotrebnih šlemova. Kakve veze ima da li su Joff i Margaery išli zajedno ili odvojeno?! Koga briga? Poenta je da su više vremena stukli na nju i siročiće ("Your father was a soldier? You should be proud. And was your father a soldier too? Then you should be proud too. And your father...?" :isuse: ) nego na onaj deo severno od Zida gde se nešto ipak kao dešava.Mene je totalno zbunilo što na večeri Cercei kaže Mardži nešto u stilu "Zapamti to, dobro će ti doći kad budeš kraljica." Čega bre kraljica? Nisu nam još nigde nagovestili da je dogovoren brak između nje i Joffreya, a preview sugerišu da će nekakvo (nepotrebno) zavođenje da smara bar sledeće tri epizode...
Link to comment
Ali ova Mormont-Sam scena koju smo videli je meni krajnje glupava, negde u rangu sa pomenutim Mance-Jon dijalogom.Nisu nam prikazali više od jednog leša, uopšte nisam stekao utisak da je Nights Watch tu bila totalno rasturena. Ovako ispada da su oni pobili sve zombije, samo ih je malo preživelo, pa sad stoje i mirno razgovaraju ko je poslao gavrane a ko nije, i šta dalje. Mormontovo upozorenje je užasno klišeizirano, moramo brzo na Zid da ih upozorimo (Koga?! Maestera Aemona?) inače će svi vaši loved ones na proleće biti mrrrrtvi! Dun dun dun!Ta scena na Fist of First Men u knjizi je predstavljena kao totalni poraz Straže, i bežanija koja usledi nije nikakvo herojsko akcijašenje da bi spasli svet nekakvim "upozorenjem", nego jednostavno preživljavanje. Razumem da nisu mogli da je prenesu u celini, skup CGI i još skuplje vreme, ali nisu morali skroz da joj promene ton.
+1Od par stotina strazara iz ekspedicije vidimo da ih je ostalo dvadesetak, a jedini pokazatelj da je bilo nekog sukoba je to sto svi preziveli, ali bas svi, imaju po dve-tri ogrebotine na licu.
Link to comment

Vini, Nini, zar nije na kraju prosle sezone, ono kad je Lord Tajvin usao na konju u Salu sa Tronom da uzme znacku, Dzofri pristao na molbu Ser Lorasa da se venca sa Marg?! Dogovoren je brak.

Link to comment
Nisu nam još nigde nagovestili da je dogovoren brak između nje i Joffreya,
kako nisu, pa zamenjena je zvanično Sansa sa Margaery još negde u drugoj sezoni?>> eno objasnila gore i Dany ;-) Edited by Amelija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...