Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Traće vreme na Mardž i njene posete nekakvim sirotištima, potpuno bezveze. Valjda moraju da joj napumpaju screen time kad je već plaćaju.
Ne bih to nazvao tracenjem vremena, pokazuju nam da je Margaery opasan igrac i da zeli da zadobije poverenje ljudi. U knjigama smo ceo taj storyline gledali iz Cerceinog ignorantnog ugla, ovde ce se lepo videti svi detalji koji dovode do prevrata.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Mau: Sve se tačno sećaš, za Harrenhall su verovatno hteli da iskoriste postojeći set umesto da grade Riverrun niodčega. Samo ne znam kako će da uvedu porodicu Tully ako izbegavaju njihov zamak.Prilična je besmislica da Ghost ostane sa Mormontom i Samom umesto da ga Jon povede. A detalj koji pominješ, kako je ubedio Mance Raidera da je turncloak, mi je najviše nedostajao u ovoj epizodi :( Umesto toga dobili smo glupavi Light vs. Darkness monolog mladića koji bi da spase svet :isuse:Nepostojanje Fat Belwasa je, onako, mnjah... ali nije iznenađujuće. Dany u knjizi stvarno ima preveliku entourage.
Pa i meni krivo. Zato sto, kad smo vec ovde pricali o Martinovom prikazu rata, nisam stigla da se ukljucim da kazem da je na mene najveci utisak u sagi definivno ostavio tretman wildlinga. Dakle, nas deli Zid i ko je iza zida treba da bude mrtav, a podela tipicno vestacka kao i sve ostale u istoriji ljudske vrste, samo ovog puta mnogo ociglednija. I onda na toj liniji odbacenosti u Westeros drustvu, Mens i Dzon Snou nalaze zajednicki jezik.
Sa stilske strane, jedan nitpick: Nervira me što sad već gomila ljudi svugde ide sa šlemovima na glavama, kao da su krenuli u rat. Kingsguard nose šlemove koji im toliko uništavaju field of vision da bi komotno mogli da propuste da im neko priđe sa strane i izbode kralja. Unsullied isto, još imaju ninja maske preko lica, po onoj vrućini - ali bar je to bilo u izlogu. Čak i obični vojnici/stražari itd. drže šlemove na glavi kao da su šeširi. Nije bitno, ali nervira me <_<
:rolf: :rolf:
Link to comment

Je li ovo topik za žalbe? :lol:Mnjah, šta ja znam - toliko sam se pripremio da će otići u off, da sam sve primio stoički. Fulali su u svakoj sceni, ali mrzi me da sad navodim taksativno.Zmaja su lepo nacrtrali, to stoji. Tajvin bio odličan, kao i uvek - napokon je izvadio "ubio si svoju majku" džoker iz rukava. BTW, jeste li primetili da više niko od Lannistera nije plav?Mance mi i nije skroz legao. Starost odgovara, ali mislim da bi trebalo to da bude neko bez stomaka, još uvek okretan, žilav i opasan sa mačem. Ova verzija sa Džonovim prebegom je nešto najlošije od Lukasove izvedbe prelaska Anakina na Dark Side.Eventualno da izdvojim scenu sa Mardžori kako ide kao Lady Di u Tiršovu, ne mareći što joj se haljina vuče kroz govna, a eto, igrom slučaja je baš i Džofrijeva limuzina išla istom sporednom neprohodnom uličicom kroz Flee Bottom (to mu je standardna ruta za kruzing) pa ju je video na delu.

Link to comment
Eventualno da izdvojim scenu sa Mardžori kako ide kao Lady Di u Tiršovu, ne mareći što joj se haljina vuče kroz govna, a eto, igrom slučaja je baš i Džofrijeva limuzina išla istom sporednom neprohodnom uličicom kroz Flee Bottom (to mu je standardna ruta za kruzing) pa ju je video na delu.
Isli su zajedno valjda, zato ju je i cekao da se vrati. A dobra ti je paralela sa Lady Di, mada osecam da je Margeary nesto prevejanija u politickom smislu. :D Edited by Calavera
Link to comment

Ne, nisu išli zajedno - tek kad su stali, Džofri je pitao šta je, pa su mu king's guard rekli da je povorka od Mardžori. Zato su i njihove dve povorke stajale na raskrsnici pod pravim uglom, kao slovo T.

Link to comment
Ne bih to nazvao tracenjem vremena, pokazuju nam da je Margaery opasan igrac i da zeli da zadobije poverenje ljudi. U knjigama smo ceo taj storyline gledali iz Cerceinog ignorantnog ugla, ovde ce se lepo videti svi detalji koji dovode do prevrata.
+1u knjizi se PR Tajrelovih opisuje kao dopremanje hrane, ovde su to malo prosirili posetom sirotistu.
Link to comment
Ne, nisu išli zajedno - tek kad su stali, Džofri je pitao šta je, pa su mu king's guard rekli da je povorka od Mardžori. Zato su i njihove dve povorke stajale na raskrsnici pod pravim uglom, kao slovo T.
Odgledao sam scenu opet sad, Mardzina povorka ide dvadesetak metara iza Joffreyeve i staje na raskrsnici, kraljeva garda se osvrce i naredjuje da se zaustavi Dzofova kocija. Kad ovaj pita sta je, Trant mu odgovara da su ovi iza njih stali. Kad se(nekoliko minuta kasnije) pozdravlja sa ovom zenom sto vodi sirotiste ili sta je vec, Joffrey je jos uvek gleda iz svoje kocije. Edited by Calavera
Link to comment

Jebem li ga, pogledah i ja sad scenu opet i dalje nemam utisak da su išli zajedno. Stali su u dve različite ulice; na pitanje Džofrijevo šta je, straža odgovara "it's Margery Tyrell, Your Grace. Do you wish to speak with her?", kasnije za večerom Mardžori objašnjava gledajući u Džofrija da je išla u posetu sirotištu koje joj je pomenuo High Septon itd. Bem li ga.@mau: prvo je Džejmi izgubio plavu kosu, ali ajde nalazi se u zarobljeništvu u govnima, bez head&shoulders. Onda je i Tirion postao brineta (pogledaj scene u ovoj epizodi dok ide sa Bronom). A i Sersei konstalntno tamni. Jedino je Džofri nepromenjeno plav.Edit: šteta i za Strong Belwasa, najbolji doboj u celoj knjizi će biti izbačen.Btw, ovi Unsullied nemaju ušiljene šlemove - a kad odmotate do scena kad su Viserys i Danny bili još kod Illyria Mopatisa, on je takođe imao Unsullied u domaćinstvu sa šlemovima po PS-u.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

ahahaha, volim sto je i tebi gotivan taj doboj ispred kapija mirena. ja to nisam bas najbolje mogla da zamislim u glavi, znam samo da se ovaj nesto valjao ko svinjce, pa mi bila zelja da to i vidim u seriji.

Link to comment

Gledao sam bez prevoda pa mozda nisam dobro skontao. Ali i ja sam stekao utisak da su isli zajedno, pa se zaustavili a Dzofri je mogao da produzi dalje da je hteo, ne nego se okrenuo da vidi sta ona to radi. A Mardzori to vise objasnajva na veceri cini mi se zbog Lanisterke, da joj nabije na nos. Ma nista ne fali toj sceni u sirotistu. Evo kontam nesto, iz tog sirotista ce se regrutovati kasnije oni prokleti vrapci sto ce doci glave Sersei.Ma da u pravu ste, pa pomislio sam i ja prvo na Jojena i seku mu, ali sam kontao da su se njih dvoje vec ranije pojavili u Winterfellu u prosloj sezoni, pa posli na putesestvije sa Oshom i Branom, kao sto stoji u knjizi :isuse:Slabo se secam iz knjige, otkud Qyburn kao preziveli u Harrenhalu,sta ce kod Starkovih, zar on nije bio sa Hrabrom kompanijom, pa onda kasnije kod Lanisterke? Sto sam negde za njega procitao da je on ustvari Varys koji je nestao :lolol: Eh te teorije, onaj Calaverin video ladno ima smisla, ko bi rekao.Jel Beaelys rekao nesto bitno maloj Starkovoj? Ona mi je teski smor,nervira me sa konstantnim kukanjem, pa nisam ni obratio paznju.

Link to comment

U da, pa i to su premuntali. Nista od Florijana ili kako mu vec ime, nego Littlefinger ce sve sam da se bavi malom Sansom.Ionako mi je ono bilo smor. Nije bilo nekih blistavih momenata.Ali to sam samo ja. Sto se mene tice, serija moze da se vrti samo oko Daenerys, Dzona, Lanisterovih i wildlinga, a ostali samo da postoje radi filovanja radnje.edit: Jojj, gotivim i Viktariona.

Edited by MayDay
Link to comment

ovako:Zar nije Sam ubio zombija nekim specijalnim nožem? Pa su ga posle stalno i zezali Sam the Slayer i sve.Zašto to nismo videli, nego su ga spasli noćni drugari sa vukom? (i zar vuk nije negde u divljini sa Džonom?)Divljački kamp dobar, Mance kao takav dobar, ali razgovor Mansa i Džona i njegov zvanični prelazak u divljake :isuse:Astapor dobar, zmajček :wub:, nema debelog Crnca :( no ajd dobro ne može se sve.Nije prikazano sve ono sa Barristanom (kako ju je posmatrao pa se prvo pravio neki drugi, kako se beše zvaše nešto na A, itd) ali stvarno se ne može sve a i ovako je totalno ok, ništa mi nije smetalo odstupanje.Razgovor Tajvina i Tiriona odličan.Ne sećam se da je Littlefinger direktno razgovarao sa Sansom o bežanju? :huh: Možda nekad nešto malo i jeste no ja se ne sećam. Znam samo da se onaj pijanac stalno nudio da je spase, pa se na kraju ispostavilo da je to bilo po Littlefingerovim instrukcijama.Ali svejedno mi nije problem.Sigurno ima još nešto, no sad malo da vidim šta ste vi pisali :D

Link to comment

da nije mozda sam postao slejer nakon sto su bili kod krastera? ili neposredno pre?uglavnom, nije to bilo kod fista. nek me isprave decaci ako gresim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...