Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Gori ste od mene i mog pet peeve oko nepotrebnih šlemova. Kakve veze ima da li su Joff i Margaery išli zajedno ili odvojeno?! Koga briga? Poenta je da su više vremena stukli na nju i siročiće ("Your father was a soldier? You should be proud. And was your father a soldier too? Then you should be proud too. And your father...?" :isuse: ) nego na onaj deo severno od Zida gde se nešto ipak kao dešava.
Molim lepo, zna se ko ovde nitpickuje, a koga je briga za istinu™! Uostalom, na sta se ti zalis u toj sceni, to sto mislis da je nebitna (a nije, objasnio™ sam gore zasto) ili sto malcice predugo traje pa su te 2 sekunde stracene na ispitivanje decurlije mogle biti bolje utrosene severno od Zida? :D
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

beba kalavera je u pravu po obicaju. sad sam odgledala. naravno da su isli zajedno njih dvoje u tim riksama, jedno za drugim i onda je ona odlucila da nastavi pravo, a on da skrene. i onda se on iznenadio zasto su stali.

Link to comment

ah!ok :)moram priznati i da ima više smisla tako :-)btw a zar nikog drugog ne nervira što su izmestili totalno Qyburna? (bwt Weenie izem ti ja šlemove da ti izem :lolol:)

Link to comment
Eh da, sviđa mi se baš to što Margaery ide po sirotištima, nije bilo direktno u knjizi ali se jeste videlo da "narod voli malu kraljicu" itd itd kroz neke dijaloge Cersei i kojekakvih, pa je ovako lakše prikazati (misilm, svakako bolje tako nego da jedna kurva drugoj kurvi ispriča kako je baš super ona mala kraljica i pomaže narodu).A i ti sirotani su zapravo oni vrapci posle koji će sjebati kučku Cersei, zar ne?Btw definitivno nije išla zajedno sa Džofrijem.Netrpeljivost Davosa i Crvene i njegov odlazak u zatvor mislim da isto nije baš bilo lako drukčije prikazati nego ovako kako jeste.
Pa sad, jeste i to nije bilo nikakav problem za snimiti. Davos se vratio na Dragonstone sa namerom da ubije Melisandre i uhapsili su ga čim je stigao, bez ikakve audijencije - što je trebalo da bude još nekakav svedok njenom predviđanju budućnosti. Ovo njegovo sa vađenjem noža i pokušajem da je nabode je po meni daleko jadnija varijanta.Vrapci su ljudi koji su se u prestonici skupili iz cele zemlje, običan puk koji je potražio zaštitu ispod skuta majke crkve, pošto ga nije našao kod svojih lordova.
mada zapravo, moram priznati da mi jeste krivo što Qyburn neće putovati s Džejmijem nego će izigravati nešto kod Robbapitam se šta i kako + ko će lečiti Džejmija invalida Džejmija>> zapravo ovo mi je i najgluplje odstupanje dosad (pored Mancea i Jona) i pitam se čemu & kako će se ispetljatie da, a Robbova ženidba generalno, u principu je čak možda i bolja u seriji jer se eto kao zaljubio pa ajd kao neće valjda Freyovi da se baš toliko ljute (mislim, glupavo opet ali kao ajd mož da se razume), a u knjizi je ona bila em čisto tu neka koja se našla, em iz porodice Lannisterovaca, nekako bre Robb ispao glup maksimalno i skroz do daske (dok je u seriji samo glup)
Nije se ona u knjizi tek tu našla, nego je bila podmetnuta od strane Lannistera. I Rob je pao na zamku i oženio je. Ne zato što se do ušiju zaljubio, nego zato što je osećao dužnost. To je sve čemu ga je ćale naučio. Ta "sramota" iz prve ruke koju je mogao da spere jedino ženidbom mu je bila strašnija (imajući u vidu i zvaničnu verziju nečasne epizode Neda oko Džona, što je tištilo i Roba), nego da izda obećanje Freyevima i na tu kartu su ovi i igrali. To da je romantični picopevac je odstupanje od karaktera samog Roba.BTW, ne znamo da Qyburn neće putovati sa Džejmijem do King's Landinga, pošto još nije ni stigao do Harrenhalla.
Ta Sam the Slayer scena će sigurno biti, to se u knjizi desilo negde tokom bežanja ka Zidu, kad Sam više nije mogao da izdrži pešačenje onako debo :(Ali ova Mormont-Sam scena koju smo videli je meni krajnje glupava, negde u rangu sa pomenutim Mance-Jon dijalogom.Nisu nam prikazali više od jednog leša, uopšte nisam stekao utisak da je Nights Watch tu bila totalno rasturena. Ovako ispada da su oni pobili sve zombije, samo ih je malo preživelo, pa sad stoje i mirno razgovaraju ko je poslao gavrane a ko nije, i šta dalje. Mormontovo upozorenje je užasno klišeizirano, moramo brzo na Zid da ih upozorimo (Koga?! Maestera Aemona?) inače će svi vaši loved ones na proleće biti mrrrrtvi! Dun dun dun!Ta scena na Fist of First Men u knjizi je predstavljena kao totalni poraz Straže, i bežanija koja usledi nije nikakvo herojsko akcijašenje da bi spasli svet nekakvim "upozorenjem", nego jednostavno preživljavanje. Razumem da nisu mogli da je prenesu u celini, skup CGI i još skuplje vreme, ali nisu morali skroz da joj promene ton.Ako nisam pominjao ranije, meni je Island totalni promašaj kao izbor za prikaz "beyond the wall" područja. Jebeš sneg i led kad nigde nema nijednog drveta! Gde su šume? Od čega žive Wildlings, jedu kamenje?! Plus, izbor da se sve snima po danu je apsolutna katastrofa. Možda će i Sam da izbode white walkera po danu? :isuse:
Da, to sa Islandom su skenjali totalno, kao da nisu mogli da nađu lokaciju koja je dovoljno severno da ima ima snega, a da ima i večnu šumu. Ko da je Britanska Kolumbija tako jako daleko i nedostupna teritorija, isto kao i Švedska/Finska sa svojim jezerima. I onda se kao tu snalaze sa rebrima kitova da bi napravili šator pošto nema drveća, a vatru pale sakupljanjem govana živinčadi, nije nego. Fist of the First Men je trebalo isto da bude ruina tvrđave gde su se oni zabarakadirali, a ne par propalih žardinjera. BTW, Sam jeste poslao gavrana, ali je ovo njegovo kašnjenje valjda bilo vizija kako je on uopšte mogao da preživi napad (by not being there). Mogli su u drugoj sezoni po nalaženju dragonglassa da potroše makar još par rečenica dijaloga na malo objašnjenje šta je to i pokažu kako su oni to podelili među sobom.
Link to comment
Nije se ona u knjizi tek tu našla, nego je bila podmetnuta od strane Lannistera.
Ma znam to, nego ako se već nije zaljubio (a nije) šta se uopšte i muvao s njom e da bi posle morao da je ženi zbog dužnosti i sve to. Kontam o čemu pričaš ali svejedno mi je malo pluh, btw mislim da sam i pisala nekada negde kako je Rob bio užasno i jezivo i odvratno i prosto_da_ne_poveruješ glup što se svega toga tiče.A u seriji je barem <bio> jezivo glup što se zaljubio.
Link to comment

da nisam ovoliko cekao kapiram da bih bio potpuno razocaran... dobro su otvorili sa zidom(i Ghost :wub: ), ali sto nesretni Jon Snow nume glumiti, auuuu :isuse: kao i ova Mau. dobra je bila u prvoj sezoni dok su je jebali, sada brate vidis da kokos jedva tekst izgovara. a smarace s njom najstrasnijeTywin i Lena su zato nenadjebani carevi. i zmaj je dobro ispao :thumbup:

Link to comment

"Muvao se" zato što je bio maltene tinejdžer kojem se diže na toplo i hladno i u trenutku slabosti je došlo, jelte, do metanja. Neiskusni klinac i žutokljunac - ne znam kakav ti smisleni razlog očekuješ tu kod muvanja ili zaljubljivanja, konferencija donatora prilikom osnivanja nekog fonda za investicije "severnjačko nebo"?Bio je glup zato što ga je ćale tako naučio, koji je takođe bio glup. Brendon je dizan da vlada, a Edard i Benjen da znaju svoju dužnost i mesto odnosno da Brendona prate i podržavaju, ratuju za njega (a ne slučajno protiv njega). Samo što je Ned kasnije transplantirao Roberta umesto Brendona. I tako je naučio svoju decu, najbolje kako je umeo, odnosno kako su njega naučili. Prosto ti dođe žao što su Brednon i Lijana - jedini Starkovi koji su imali muda i dušu - izginuli.

Link to comment
Bio je glup zato što ga je ćale tako naučio, koji je takođe bio glup.
Sa ovim se apsolutno slažem :DBwt ionako još uvek postoji mogućnost da je i u seriji ovu neku Tajvin namestio, ne?
Link to comment

Freakns sere sto se tice glume. :DZapravo, sto sam starija sve mi se vise cini da su glumci generalno debili. Mislis ono divljacko ponasanje Igrit da je neka gluma, a ono ona devojka stvarno takva neartikulisana (potrazite je na yt). Kit Harington isto neki dundav decarac sa Hamersmita, pa se uklopio ko Dzon Snou. Lina H! Majko mila! Pa ona je i prirodno uspijusa! Pogledajte klip koji je ostavio Vini na drugom topiku. Oni svi ljudi igraju sami sebe, zato je ceo zanat u kastingu i zato je producentski leb tezak. A glumci su go kurac.

Link to comment

Ako je nju, sa tom blesavom pričom o Volantisu i udavljenom bratu, namestio Tywin onda je žestoko precenjen kao genijalni strateg."Hajde da mu ne namestimo neku plemenitu devojčicu koju bi morao da oženi čim je pojebe, nego neku lowborn noname špijunku koja će da tvrdi da je došla s druge strane sveta, i da se usput nadamo da će se zawubiti! To neprijatelj nikada ne bi očekivao!"tumblr_lxk6w8riYL1qj6sk2o1_500.gif

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Pa sad, jeste i to nije bilo nikakav problem za snimiti. Davos se vratio na Dragonstone sa namerom da ubije Melisandre i uhapsili su ga čim je stigao, bez ikakve audijencije - što je trebalo da bude još nekakav svedok njenom predviđanju budućnosti. Ovo njegovo sa vađenjem noža i pokušajem da je nabode je po meni daleko jadnija varijanta.BTW, Sam jeste poslao gavrana, ali je ovo njegovo kašnjenje valjda bilo vizija kako je on uopšte mogao da preživi napad (by not being there).
Kako nije problem snimiti, kad nemamo Davosov unutrašnji monolog koji će da pokaže šta namerava? Jel' trebalo da najavi Saladoru "Sad idem da spasem one true king od one crvene veštice"? Bilo bi zbunjujuće da ga tek tako uhapse čim stigne, posebno ako ih mrzi da uvode lik Stannisovog novog Handa, onog rođaka njegove (i dalje neviđene) brkate žene.Ovo za Sama i gavrana ne znam na šta misliš, serija, knjiga...? Tamo je koliko se sećam pokušao da ih pošalje, ali su mu svi odleteli čim je pokušao da otvori kaveze :D
Link to comment
Vini, Nini, zar nije na kraju prosle sezone, ono kad je Lord Tajvin usao na konju u Salu sa Tronom da uzme znacku, Dzofri pristao na molbu Ser Lorasa da se venca sa Marg?! Dogovoren je brak.
kako nisu, pa zamenjena je zvanično Sansa sa Margaery još negde u drugoj sezoni?
Vidiš, to sam skroz zaboravio. Sad se sećam da je bila neka scena kad on, onako galantan, kaže "but what about my beloved Sansa" ili šta već... Jesu li prikazali njenu reakciju, olakšanje itd., ili joj je odmah prišao LF i ponudio da je vozi kući?
btw a zar nikog drugog ne nervira što su izmestili totalno Qyburna? (bwt Weenie izem ti ja šlemove da ti izem :lolol:)
Znači taj preživeli je bio Qyburn? :blink: Nisam čuo šta je rekao kako se zove, mislio neki nebitan lik. (A vala i jeste.) Ne znam zašto bi bio problem da su ga uveli sa Vargo Hoat kompanijom... valjda im treba još neko da prati Robov deo priče, ubedljivo najdosadniji u seriji (đta će jadni, kad nisu imali literarni predložak) :isuse:Joj, pa gde će sad Vargo & co. da vode Džejmija kad ga uhvate ako je Rob u Harrenhallu?! I gde god ga vode - zašto ne u Harrenhall?Za šlemove - pa zar nije glupo što svi idu ulicom pod šlemom, stoje ispred vrata pod šlemom, itd.? Zamisli da je radnja savremena, i da svako ko nosi uniformu u isto vreme nosi i šlem?! Kod kuće, na poslu, svugde. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ovo za Sama i gavrana ne znam na šta misliš, serija, knjiga...? Tamo je koliko se sećam pokušao da ih pošalje, ali su mu svi odleteli čim je pokušao da otvori kaveze :D
po mom secanju, spremao je razne poruke vec unapred, ali kad se napad zbilja desio samo je mislio na to da spasi ptice (jer je mislio da je sve izgubljeno) pa ih je pustio. a ovom razzu da se zabrani citanje knjiga do daljnjeg.
Link to comment

A znači pustio ih je namerno bez poruke, da uštedi na vremenu? Ima smisla, i to je samo po sebi nekakva poruka...

A u seriji je barem <bio> jezivo glup što se zaljubio.
Ma neka se zaljubio, zaljube se i razni drugi pa drže mistresses itd. Ali nije morao da je ženi uopšte! Mogli su da sačekaju do kraja rata, kad im Frey ne bi više trebao - onda ga vređaj, pravi skandale, itd. Ovako bezveze kao da mu se negde žurilo. Nije da ga nisu konzumirali unapred...U knjizi se nije ženio zato što se zaljubio nego zato što joj je, jadan, nehotice oduzeo nevinost. Pa kao, da nadoknadi. Ta je bila highborn, pa ima kakvog-takvog smisla. Ova je lowborn i ne znači joj ništa brak odmah-i-sad-i po-svaku-cenu. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...