Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Kako nije problem snimiti, kad nemamo Davosov unutrašnji monolog koji će da pokaže šta namerava? Jel' trebalo da najavi Saladoru "Sad idem da spasem one true king od one crvene veštice"? Bilo bi zbunjujuće da ga tek tako uhapse čim stigne, posebno ako ih mrzi da uvode lik Stannisovog novog Handa, onog rođaka njegove (i dalje neviđene) brkate žene.Ovo za Sama i gavrana ne znam na šta misliš, serija, knjiga...? Tamo je koliko se sećam pokušao da ih pošalje, ali su mu svi odleteli čim je pokušao da otvori kaveze :D
Pa šta će nam njegov unutrašnji monolog kad je već na brodu imao dijalog sa Saladorom iz kojeg se vidi šta namerava da uradi? Zašto bi bilo zbunjujuće da su ga odmah ukebali? Teško da neko promrsi kako ga je Melisandre videla u vatri? Ionako je nakon fijaska ostao okružen samo sa Queen's Men, koji su svi believeri.Mislim da sam siguran da je Sam poslao gavrana; pisao je unapred različite poruke i kad ga je napokon poslao, bilo mu je žao što nije dopisao još nešto. Uglavnom, spustio se nakon toga dole u najniži nivo keep-a, gde su ovi spremali konje i matori Mormont ga je pitao da li je poslao gavrana i ovaj bio sav ponosan kako je uradio svoj posao. Posle kad su ovi prevalili preko zida, prosto je razlupao kaveze i pustio ostatak gavrana da se vrate kući.
Joj, pa gde će sad Vargo & co. da vode Džejmija kad ga uhvate ako je Rob u Harrenhallu?! I gde god ga vode - zašto ne u Harrenhall?
Nema Bloody Mummersa; sve šta su oni radili su dali ili ser Gregorovoj ili ser Armoryjevoj grupi. I Qyburna da bi uveli su smislili ovu neidentifikovanu grupu od 200 severnjaka koje su našli poklane u HH. Tako da će Džejmija sačekati ta grupa bivših crvenih u kojoj su Rorge i Biter, najverovatnije
a ovom razzu da se zabrani citanje knjiga do daljnjeg.
Sad je kasno, pročitano odavno.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da sam siguran da je Sam poslao gavrana; pisao je unapred različite poruke i kad ga je napokon poslao, bilo mu je žao što nije dopisao još nešto. Uglavnom, spustio se nakon toga dole u najniži nivo keep-a, gde su ovi spremali konje i matori Mormont ga je pitao da li je poslao gavrana i ovaj bio sav ponosan kako je uradio svoj posao. Posle kad su ovi prevalili preko zida, prosto je razlupao kaveze i pustio ostatak gavrana da se vrate kući.
vidis, vidis. bice da si u pravu. ajd makar neka vajda i od tvog citanja :P
Sad je kasno, pročitano odavno.
mislila sam na citanje kao takvo. wheel of time recimo, nemoj da citas. hocu da uzivam kad dozivi ekranizaciju!
Link to comment
Nema Bloody Mummersa; sve šta su oni radili su dali ili ser Gregorovoj ili ser Armoryjevoj grupi. I Qyburna da bi uveli su smislili ovu neidentifikovanu grupu od 200 severnjaka koje su našli poklane u HH. Tako da će Džejmija sačekati ta grupa bivših crvenih u kojoj su Rorge i Biter, najverovatnije
Pa tek to nema smisla, zašto bi mu sekli ruku, pobogu? Zašto ga ne bi odmah vodili pravo u King's Landing?Da li je moguće da će Jaime da zadrži ruku?! To bi bilo najveće odstupanje od knjige do sada, i mogu slobodno da kažem da bi mi upropastilo seriju.Mora neko povezan sa Starkovima da ga zarobi, prosto mora. Možda neka Karstark grupa koja voli da odseca ekstremitete iz nekog razloga? Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa nece valjda?!!Nego, imamo mi jos jedan veliki problem. Rece mi drugar da su rekli kako ce HBO da nasnimi i kraj serije, cak i ako Martin ne zavrsi sedmu knjigu, tj da im je on vec objasnio kako namerava da zatvori sagu. U tom slucaju, ja ne znam da li zelim da gledam seriju pre citanja. :(

Link to comment
mislila sam na citanje kao takvo. wheel of time recimo, nemoj da citas. hocu da uzivam kad dozivi ekranizaciju!
Što bre ja, poslednju ekranizaciju koju sam bio kritikovao bilo kako je bio "Choke" od Chucka Palahniuka. I najavio da se plašim ekranizacije Zadužbine od Asimova.Sve ostalo - vidi šta je serija u podforumu, ništa im ne radim. :cry:
[/size]Pa tek to nema smisla, zašto bi mu sekli ruku, pobogu? Zašto ga ne bi odmah vodili pravo u King's Landing?Da li je moguće da će Jaime da zadrži ruku?! To bi bilo najveće odstupanje od knjige do sada, i mogu slobodno da kažem da bi mi upropastilo seriju.
Kako "zašto bi mu sekli"? Ummmm, zbog istog razloga zašto je to i Vargo Hoat uradio?Mislim da se u trejleru treće sezone vidi na kratko scena kako Džejmi stoji razapet na X-u, a prilazi mu Rorge ili neko ko liči na njega sa nekom mačetom u ruci.BTW, treba da napravimo još jedan topić sa pooll-om za glasanje "šta je najveće odstupanje od knjiga".
Link to comment
Što bre ja, poslednju ekranizaciju koju sam bio kritikovao bilo kako je bio "Choke" od Chucka Palahniuka. I najavio da se plašim ekranizacije Zadužbine od Asimova.Kako "zašto bi mu sekli"? Ummmm, zbog istog razloga zašto je to i Vargo Hoat uradio?Mislim da se u trejleru treće sezone vidi na kratko scena kako Džejmi stoji razapet na X-u, a prilazi mu Rorge ili neko ko liči na njega sa nekom mačetom u ruci.
Vargo Hoat je bio u Boltonovoj službi, bre. Koliko se sećam oni su počeli sa Tywinom, ali kad je ovaj napustio Harrenhall i vratio se u KL, oni su ostali da rade kao independent contractors, pa onda pristupili Starkovima tj. Boltonu.Nema šanse da bi neko u Lanisterskoj službi napravio takav spektakularan faux pas. Ali ako budu Rorge i Biter, to će u suštini biti Vargo Hoat. Nema veze ko im je poglavica™. Samo je problem što bi ga oni valjda vratili u Harrenhall, kod Roba Starka.Joj, Choke sam gledao ali davno, ne sećam se kakva je adaptacija. Mogu da zamislim...
Link to comment
Mora neko povezan sa Starkovima da ga zarobi, prosto mora. Možda neka Karstark grupa koja voli da odseca ekstremitete iz nekog razloga?
bratstvo?
Link to comment
Joj, pa gde će sad Vargo & co. da vode Džejmija kad ga uhvate ako je Rob u Harrenhallu?! I gde god ga vode - zašto ne u Harrenhall?
To se i ja pitam, a pitam se i šta će biti sa Riverrunom (pošto izgleda da Robb&Co nameravaju da ostanu tu, tražili su i "smeštaj" za Ketlin). Ali ajde da vidimo, da ne gunđam preterano unapred.
Ma neka se zaljubio, zaljube se i razni drugi pa drže mistresses itd. Ali nije morao da je ženi uopšte! Mogli su da sačekaju do kraja rata, kad im Frey ne bi više trebao - onda ga vređaj, pravi skandale, itd. Ovako bezveze kao da mu se negde žurilo. Nije da ga nisu konzumirali unapred...U knjizi se nije ženio zato što se zaljubio nego zato što joj je, jadan, nehotice oduzeo nevinost. Pa kao, da nadoknadi. Ta je bila highborn, pa ima kakvog-takvog smisla. Ova je lowborn i ne znači joj ništa brak odmah-i-sad-i po-svaku-cenu.
Da vidiš nisam uopšte razmišljala o tome (visoka i niska klasa), zapravo sam i zaboravila da je bilo nekih detalja o medicinskoj sestri iz serije, mislila sam da se ne zna ni ko je ni šta je (zato i pomislih da bi realno mogao i nju da je podmetnuo Tajvin, no ovako sveukupno hm, da, ok, objasnili ste ti i Razz, priznajem sve :-)
Nema Bloody Mummersa; sve šta su oni radili su dali ili ser Gregorovoj ili ser Armoryjevoj grupi.
A da li sam ja to sanjala ili sam nekada negde videla da će biti nekog lika kojeg nema u knjigama ali koji će izigravati Hoata?Možda će taj Hasan seckati?
Da li je moguće da će Jaime da zadrži ruku?!
Pa neeeeeeeeeeeeee! To bi bilo preglupo i bez smisla i skroz bi sve promenilo i upropastilo :cry:
BTW, treba da napravimo još jedan topić sa pooll-om za glasanje "šta je najveće odstupanje od knjiga".
O da :D I to za svaku sezonu po jedan pooll.A može i pooll "šta je najgluplje odstupanje".
Link to comment

Ovo za ruku pusti, ja gledam Walking Dead u kom protagonista ima obe ruke iako je u source material izgubio jednu, pa projektujem na GOT iz straha.CJLRRT.jpgOvo za Robovu gospodžu, nije nemoguće da se ispostavi da jeste Tywinov agent (ali se posle i ona zaljubila, awww). Samo kažem da bi bilo užasno glupo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pogledah i ja konacno S03E1. Al' sam ja zaboravio knjige :isuse: ... Citam sad vasu raspravu i u glavi mi je samo poslednja knjiga. Moracu izgleda iz pocetka da citam, jedino ne znam da li sad da pocnem ili kad se zavrsi sezona...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...