Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Sta znam, meni je dezerter izgledao prilicno unezvereno, mogao bih da shvatim kako je Ned pomislio da samo pokusava da spase kozu. Ali i da jeste tako kao sto si rekao, to nema skoro nikakvog uticaja na radnju.
Meni je dezerter delovao neshvatljivo staloženo i razumno. Plus što je nekako uspeo da pobegne južno od zida bez da naiđe na kolege iz Night's Watch.Nema uticaja na radnju direktno, ali ima indirektno - taj najširi plotline cele serije se zasniva na tome da je Ned Stark otišao na jug da igra igru prestola u najnepovoljnijem trenutku, baš kad proverbijalna zima počinje da dolazi. Više puta kroz knjige promiče da bi sve bilo drugačije samo "if there was a Stark at Winterfel". Pošto ga nije bilo, ostalo je da kestenje iz vatre vadi (sorta) njegov vanbračni sin...Apsolutno je netačno da Ned nema veze sa Stražom. Mormont, Aemon i ostali pominju tu i tamo kako je on jedini od highups bio spreman da im pomogne, jer je to porodična tradicija, ali jebiga kad sad nije tu. Dakle, ta uvodna scena jeste bitna utoliko što daje obrise te jedne strane zapleta (Ice) bar koliko je bitno ono što se dešava sa prestolonaslednicom preko mora (Fire). Da ne pominjemo kako će ta uvodna scena imati svoj antipathy u finalu sezone...Edit: @Roger - U razgovoru sa Catelyn on otpiše samo bapske priče za decu, a ne svedočenje iz prve ruke kao ovde. Mislim, čemu služi ta straža ako će, čim nešto primete, odmah svi da se nasmeju i prislone im glavu na panj... <_< Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neka ti bude, mada postoji mogucnost da su jednostavno malo tweakovali Nedov lik. Nemoguce je obuhvatiti sve nijanse iz knjige u 10 sati, nesto je moralo da ostane nedoreceno, nesto izmenjeno, nesto drugacije protumaceno. Ko zna, mozda HBO Ned i ne veruje u White Walkere.edit: da ne ostane zakopano na prethodnoj strani,

Edited by Calavera
Link to comment
Ko zna, mozda HBO Ned i ne veruje u White Walkere.
Možda, samo je onda teško objasniti zašto je sav tako sumoran i zlosutan. U stvari, ispada da ima smisla onaj audio klip iz nekog od previews kad se čuje kako se smeje pošto kaže "winter is coming"... gay ol' Stark, ako objedine njegov lik sa Lorasom Tyrellom uštedeće još minutaže, onda krajem sezone mogu on i Renly da ostave sve i pobegnu preko mora gde je brak između dvojice bradonja legalan. Posle pratimo njihove hilariozne avanture u Bravosu; epic fantasy relevantan za aktuelna društvena pitanja FTW! :)
Link to comment

Ja sam sitna duša cepidlačka i sve mi smeta. Ovo što Weenie kaže nisam ni primetio (a sad me i to nervira) od silne smorenosti što su White Walkers crni, Kejtlin prestara, a mali Rojs crnokos umesto riđ (mada se sad i ne sećam da li treba da je riđ, ja ga se takvog sećam). A tek televizični pokolj...Isti problem sam imao sa LotR filmovima. Krajnje oduševljeno sam išao u bioskop za svaki nastavak i solidno iznerviran izlazio. A onda se posle nekoliko godina sve "sleglo" i sad mislim da su odradili baš odličan posao.Nadam se da će isto biti i sa ovim čudom.

Edited by jezovuk
Link to comment
Ovo što Weenie kaže nisam ni primetio (a sad me i to nervira)
Then my work here is done ^_^ Jesi primetio da ih zovu isključivo White Walkers umesto Others da ne bi bilo zabune sa othersima u Lostu? I da su promenili ime onom klincu Robertu Arrynu u Robin Arryn da ga ne bi publika pomešala sa 50 godina starijim kraljem Robertom? Eto, još malo hejterske municije :P
Link to comment

Lost ne pratim (ili je ispravno "nisam pratio" :unsure:). A za Sweetrobin-a znam, objavio je matori na blogu odavno. To sam još i najlakse podneo kao standardno prilagođavanje televizije prosečnom gledaocu. Samo što združenim naporima TV i filmskih pregalaca prosečni gledalac ubrzano postaje dramatično nesposoban da razmišlja. Ili se u najmanju ruku ne ohrabruje na takvu avanturu :(Edit: da se razumemo, jedva čekam da počne :D

Edited by jezovuk
Link to comment

Everybody relax, Sepinwallu se svidelo:HBO's 'Game of Thrones' an epic, mature, well-crafted fantasy seriesTo je jedan od dva kriticara cije me recenzije zanimaju, tako da je ovo svakako olaksanje. :) Takodje je i dobar uvod za one koji nisu citali knjige.Kad smo kod kritika, preporucujem ove dve za ljubitelje Zice, s obzirom na poredjenja izmedju dve serije + sto je dobro napisano.Verovatno poslednji trailer:http://www.youtube.com/watch?v=8T84d-lRNLsCetiri dana!

Link to comment
Sinoć, na zagrebačkoj promociji koju je u Cinestaru Avenue Malla organizirao hrvatski HBO, prikazane su prve dvije epizode velike, ambiciozne i prilično skupe televizijske adaptacije Martinovog bestselera, kao pretpremijerni 'tejster'. U prvoj sezoni, deset epizoda vodi nas kroz priču o obiteljima Stark i Lannister u okrutnom svijetu vitezova, kraljeva, kraljica, ratnika i čudovišta, sa Seanom Beanom aka Boromirom u jednoj od glavnih uloga, da bi paralele s Tolkienovim klasikom bile još izraženije.U već poznatom HBO-ovom stilu, serijal je klasična fantasy drama snimljena s holivudskim kapacitetima te oslonjena o snagu razrade likova i intrigantne sukobe dinastija svog vremena, ali usto i prilično prljava, tj. iskrižana s neizbježnom kablovskom eksploatacijom. Seksa i nasilja ima pregršt, zbog čega je ova srednjovjekovna fantazija svakako namijenjena odraslima: već u prve dvije epizode prelijepe žene uglavnom su gole, dok krv šprica, crijeva se klate, a odrezane glave se kotrljaju. :)Provjerite i sami, kada se 18. travnja 'Igra prijestolja' dokotrlja do programa HBO-a.
Link to comment
Jes' bio?
Nisam, nisam ni znao za to, ali mislim da ću ovo
Nova HBO-ova visokobudžetna mini-serija 'Igra prijestolja', nastala prema popularnom serijalu književnih bestselera Georgea R. R. Martina 'Pjesma leda i vatre', stiže na program HBO Hrvatska dan nakon američke premijere Prva epizoda 'Igre prijestolja', najiščekivanije TV serije u posljednjih nekoliko godina, bit će dostupna svim MAXtv korisnicima 18. travnja u 21 sat na 13. kanalu MAXtv-a bez dodatne naknade.
overiti u svojoj lokalnoj piceriji sa pristupom MaxTVu (ja ga ne želim plaćat pa ga i nemam) cool.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...