Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto? Ispao je bas onako kako sam ocekivao.
Ispao je kao jedan mali bucmasti Mađar s kojim sam išao u školu. Sve sa tim blentavim osmehom na licu.Umesto dobroćudnog bucka, Theon treba da bude prezriv, iskompleksiran, i sneaky. Nešto kako ga je Amoka ilustrovao svojevremeno:Theon_Greyjoy.jpg
Link to comment
Novi video:http://www.youtube.com/watch?v=F_iFAjvYFo4
Meni je u startu zasmetalo to što kenjaju toliko o kostimima, i kako hoće da naprave jasnu distinkciju između različitih oblasti Westerosa, pa su tako Sever i Starkovi kao "medieval England", Zapad i Lannisteri kao "far east" :isuse:, a King's Landing je "Persian" :isuse:Westeros je originalno zamišljen kao fantasy ekvivalent srednjevekovne zapadne Evrope, i zato je glupo insistirati toliko na nekoj proizvoljnoj egzotici i drastičnim razlikama u oblačenju i izgledu. To je sve deo istog kulturnog nasleđa, nisu toliko velike geografske distance, ima smisla kao kad bi Nemci nosili krzna i koplja, a Poljaci kimona i katane (pošto žive, jel'te, istočno) <_<Egzotiku i flair je trebalo da sačuvaju za preko mora.Takođe, žena koja priča o kostimima u jednom trenutku kaže "Robert is the antipathy of what Cersei wants". Verovatno hoće da kaže antipode, ali ajde sad, bitno je samo da su kostimi šareni, persijski, i dijagonalno sečeni... Edited by Weenie Pooh
Link to comment

To za kostime je bilo za ocekivati, GoT u prvoj sezoni ionako previse lici na obicnu periodnu dramu poput Tudora, morali su da dodaju malo sarenila kako bi vise licilo na fantasy. Meni je to skroz prihvatljivo.A to za antipode, je l' ti se cini da si ipak poceo da se brecas na detalje? :D

Link to comment

Čuj počeo, ja to radim negde od šeste godine. RTS arhiva sigurno čuva moja protestna pisma (napisana flomasterima) u kojima izražavam indignaciju pred nekonzistentošću njihovih prevoda crtanih filmova (Ili su Bipsići ili Kolačići, ali ne i jedno i drugo, gospodo! angry.gif )/OT"Šarenilo" je OK, ali stvarno se nadam da neće biti previše podcrtane te neke vizuelne razlike između oblasti koje su geografski i kulturno udaljene otprilike kao Bretanja od Britanije. <_<

Link to comment

Alvaro Arbeloa, rezervni bek Real Madrida, objašnjava svetu fudbala šta je dobra televizija:What was the last book you read?I'm reading a saga which they're going to make into a series on HBO, I think. A Song of Ice and Fire. It's a series of books and I'm on the third one.You're a bit of a series fan...I think we all are; we're all hooked. You'd think we were stupid but you can't help it. My favourite was probably The Sopranos. As well as being a great series the ending is brilliant. I'm not going to say anything in case you haven't seen it, but it was brilliant – and that contrasts with others. I didn't like the way Lost went, the same goes for Prison Break… Heroes, I didn't like. I haven't seen The Wire but people have told me to watch that.^_^

Link to comment
Alvaro Arbeloa, rezervni bek Real Madrida, objašnjava svetu fudbala šta je dobra televizija:What was the last book you read?I'm reading a saga which they're going to make into a series on HBO, I think. A Song of Ice and Fire. It's a series of books and I'm on the third one.You're a bit of a series fan...I think we all are; we're all hooked. You'd think we were stupid but you can't help it. My favourite was probably The Sopranos. As well as being a great series the ending is brilliant. I'm not going to say anything in case you haven't seen it, but it was brilliant – and that contrasts with others. I didn't like the way Lost went, the same goes for Prison Break… Heroes, I didn't like. I haven't seen The Wire but people have told me to watch that.^_^
Ma taj ni Zicu nije gledao, cobanin neki. <_<
I šta bi na kraju? Je li ova mala punoletna? Da kačim slike na selebriti drul ili na sramim se priznati?
Emilia?Daenerys-Targaryen-game-of-thrones-17904234-500-281.jpgJeste.
Link to comment
Jedino sto mi nedostaje odavde je Theon kako sutira glavu, ali to bi verovatno bilo previse cheesy za TV. Predstavljanje Starkova tim laganim tonom je sjajno odradjeno. Bice ovo odlicno. :)
Ih, da makar samo to nedostaje... meni sitničavom smeta nekoliko stvari, ali ovo je glavna:Uvodna scena sa leševima koji ustaju, OK, izmenjena je da bude televizičnija i akcionija, s tim mogu da živim, ali: U knjizi dezerter stiže nazad polulud, i ne kaže nikom šta se desilo pre nego što ga pogube. Sigurno ne priđe Nedu Starku i kaže mu "video sam to i to, ono za šta se vaša porodica generacijama unazad sprema, i na šta se vaš porodični moto odnosi" a ovaj ga komotno izignoriše. To je priličan propust, jer je u knjizi opisano kako su Starkovi jedini koji veruju u te mitove o nemrtvima i da "winter is coming", dok se sve ostale porodice igraju igre prestola. Ovde su u prvih 10 minuta uspeli da prikažu Starka podjednako lakomislenog po tom pitanju kao što su i svi ostali. Daje potpuno pogrešan ton radnji od starta, i obesmišljava taj njihov catchphrase totalno.
Link to comment
Ih, da makar samo to nedostaje... meni sitničavom smeta nekoliko stvari, ali ovo je glavna:Uvodna scena sa leševima koji ustaju, OK, izmenjena je da bude televizičnija i akcionija, s tim mogu da živim, ali: U knjizi dezerter stiže nazad polulud, i ne kaže nikom šta se desilo pre nego što ga pogube. Sigurno ne priđe Nedu Starku i kaže mu "video sam to i to, ono za šta se vaša porodica generacijama unazad sprema, i na šta se vaš porodični moto odnosi" a ovaj ga komotno izignoriše. To je priličan propust, jer je u knjizi opisano kako su Starkovi jedini koji veruju u te mitove o nemrtvima i da "winter is coming", dok se sve ostale porodice igraju igre prestola. Ovde su u prvih 10 minuta uspeli da prikažu Starka podjednako lakomislenog po tom pitanju kao što su i svi ostali. Daje potpuno pogrešan ton radnji od starta, i obesmišljava taj njihov catchphrase totalno.
Sta znam, meni je dezerter izgledao prilicno unezvereno, mogao bih da shvatim kako je Ned pomislio da samo pokusava da spase kozu. Ali i da jeste tako kao sto si rekao, to nema skoro nikakvog uticaja na radnju.

Ned licno nema nikakvog posla sa onim sto se desava iza zida - to je posao Nocne straze. On ce na kraju epizode krenuti put Kraljeve Luke i za nekoliko epizoda se niko nece secati scene sa dezerterom.

O jebote, pa jel taj HBO prikaže pola snimljenog materijala za sve serije, ili samo za ovu? biggrin.gif
Stvarno. :D Ne secam se kad se podigao veci hajp oko neke serije.
Link to comment
Uvodna scena sa leševima koji ustaju, OK, izmenjena je da bude televizičnija i akcionija, s tim mogu da živim, ali: U knjizi dezerter stiže nazad polulud, i ne kaže nikom šta se desilo pre nego što ga pogube. Sigurno ne priđe Nedu Starku i kaže mu "video sam to i to, ono za šta se vaša porodica generacijama unazad sprema, i na šta se vaš porodični moto odnosi" a ovaj ga komotno izignoriše. To je priličan propust, jer je u knjizi opisano kako su Starkovi jedini koji veruju u te mitove o nemrtvima i da "winter is coming", dok se sve ostale porodice igraju igre prestola. Ovde su u prvih 10 minuta uspeli da prikažu Starka podjednako lakomislenog po tom pitanju kao što su i svi ostali. Daje potpuno pogrešan ton radnji od starta, i obesmišljava taj njihov catchphrase totalno.
Pa u Catelyn priči on je otpisao te otherz insinuacije otprilike tim tonom, nekako je nezgodno što to ovdje ispada odjebavanje frsthend svjedoka, ali što ćeš.. to je TV, drama, povezivanje fabule.. Ja praštam.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...