Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Gde Harmsa, šta i koliko ?
"Nula i ništa" (Logos) - Logosov štand u hali 1 za 200 din. Ima i LOM prelepo izdanje Harmsa za 450 din. ali ne mogu da se setim naslova.
Link to comment

Bio. Onako, ima svašta, i nema ništa. Zavisi kome šta treba. Ja pazario svakakve gluposti, od Kosmičke filosofije Ciolkovskog, preko Istorije KGB-a, Tukidida kojeg mi je ukrao 1 istoričar :isuse:, Ničeove Volje za moći, pa sve do kompletiranja Aristotelovih nedela i Beogradskog Univerziteta 1944-1952 :s_p: ...Gužve i ta sranja su tamo gde su knjižice po 200 dinara, na štandovima u samom centru velike hale. To zaobiđite, i sve je sasvim fino i korektno. Uostalom, tu i nema šta da se kupi.Preporučujem Ratlidžovu Istoriju Filozofije, prvih 5 tomova, posebno pošto je nekome ovde svojevremeno trebalo nešto o presokratovcima, kojima je posvećena cela prva knjiga. Samo 2000 dinara za 5 knjiga, nećete umreti ako izdvojite kintu, meni deluje kao svojevrsni best baj na sajmu (ne računajući to što možete dobiti gomilu knjiga o ničemu za 200-300 dinara). Inače, ja je imam odranije, i pitam likove sa štanda Platoa kada će da izdaju i drugih 5 knjiga, pošto se ovaj komplet završava negde u 18. veku. Kažu, ne znamo ni sami, ni ovo ne možemo da prodamo, vidite da dajemo za džabe i još se smeje. :frust: Tako mi i treba kad pitam, dobro je da me nije opsovao što uopšte priželjkujem to bljutavo štivo, jelte, umesto još jednog kvaziromana Paola Koelja ili 1244. reizdanja fra Pekića...Nisam stigao da obiđem delove sajma, na spratovima uopšte nisam bio, samo sam bio u onoj uvodnoj i posle u velikoj hali. Možda ću ići još jednom, čisto da malo probrstim i delove gde nisam bio, posebno antikvarnice.Ozbiljan negativan utisak mi je da na celom sajmu ne možete da kompletirate Kantove kritike (blesavog uma, pošizelog uma i moći glupiranja). Ne, ne samo da ne postoji komplet u nečijem izdanju, već ne postoje sve tri knjige u bilo kom obliku na sajmu. Postoji kritika čistog uma u jednoj formi (mala, debela), kritika moći suđenja u drugoj formi (veliki format, tanka) a kritike praktičnog uma nema, nigde. Ali imate 8596 istorijskih i kvaziistorijskih romana gde možete gladijusom proburaziti zmaja jašući vikinški brod prevrnut naopačke po pustinjama centralne Azije na leđima tri kornjače.Jadnički negativan utisak mi je da su knjige debila Jovana Deretića, i njima slične, rasute na ~2/3 štandova.Što se popusta tiče, ako vam znači da knjiga bude 700 dinara umesto 850, onda je možda bolje da je i ne kupujete, ionako vas tematika knjige ne zanima, ili priča gotovo sigurno nije vredna ni tih 700 dinara. Jebiga, realnost je surova.I sad sam se naravno, spomenuvši Manojla Pjevača™ i njegove kritike, setio da sam zaboravio da kupim Kritiku ciničnog uma od Piter Sloterdijka još na ulazu na sajam... :isuse:

Edited by Filipenko
Link to comment

Sve sve ali tri kornjače ne diraj :DJa zato ne idem na sajam, već godinama, i onako kupujem čitave godine a za sajam redovno nemam para ni ideja, mada bih voleo da uzmem svih šest knjiga o Tomasu Kovenantu negde, ali nekako mislim da sajam nije mesto za to, tj. možda međ antikvitetima. A tih prvih pet tomova je stvarno dobra ponuda, drugarica je kupila i prezadovoljna je.@wilde: hvala, da ova druga nije sabrana dela u dva toma ?

Link to comment

Da, jbg, to je to. Verovatno ni ja više neću ići na sajmove. Meni je bio cilj da prošle i ove godine obnovim kolekciju knjiga koju sam imao nekada, pre nego što sam razdelio to malo svoje muke (ne)prijateljima koji su išli na filozofiju i istoriju na faks, nakon čega su mi nestajali jedni za drugim Maškinova Istorija Rima, Rostovcevova Istorija starog sveta, Plutarhovi Likovi antike, Tukidid i moj omiljeni lažov Herodot, gotovo sve što sam imao od filozofije, razne istorije ovoga ili onoga. Jedino mi niko nije drpio knjige Slobodana Jovanovića, jebo im pas mater. Bolje da su mi sve to uzeli od monografije "5. kozarska", koju ću sada naći malo sutra bilo gde. Dabome, nazad sam dobio možda 15% tih knjiga...Ispružio sam se kintovno, ali je makar sada uglavnom sve tu. Ili je dobilo adekvatnu zamenu u ličnoj biblioteci.Uskoro uzimam i Kindle, pa ću sve što mi ubuduće bude trebalo, ili makar skoro sve, čitati tako i direktno kupovati iz inozemstva u oriđinalu. Verovatno će mi biti i jeftinije, a ne mogu više da se ganjam po knjižarama za sve što mi treba ili što poželim, čekajući godoa izdavača da se smiluje i proceni kada nešto može da proda i po kojoj ceni, merkajući hoće li prodati to ili novi roman nekakve Vesne Radusinović ili tzv. Žane Polijakov :isuse:

Edited by Filipenko
Link to comment

Rostovcevova Istorija starog sveta, Plutarhovi Likovi antike- knjige kojih je nekada dosta bilo na standovima.Licno,uvek pre Sajma imam dilemu-kupiti neko kapitalno(skupo) delo ili vise dobrih a jeftinih knjigaMedjutim,sve vise mi mislim da svrha Sajma treba da bude prodaja novih izdanja(kojih nema u knjizarama) ili pretplata na ona koja su u pripremu.Prodaju ostalih knjiga bi trebalo fizicki odvojiti na prsten i u susedne hale.

Link to comment

Bio danas posle par godina pauze, uzeo članicama porodice neke naručene trešine i sebi par stripova... čisto da podržim Beli Put koji daje svaki treći džabe. Meni zapao Šninkel u tvrdom povezu koji bi koštao više i od LXG i od Sendmena koje sam platio, ali dobro, da im se ne mešam u računicu.Nemam više ni strpljenja ni fizičke kondicije za gužve. Nije baš da sam ranije imao, ali sad još manje. Ne vidim zašto bi se neko ko slabo do umereno čita (npr. ja) gnjavio Sajmom jednom godišnje.

Link to comment
Blagodarim! :s_p:
Rostovcevova Istorija starog sveta, Plutarhovi Likovi antike- knjige kojih je nekada dosta bilo na standovima.Licno,uvek pre Sajma imam dilemu-kupiti neko kapitalno(skupo) delo ili vise dobrih a jeftinih knjigaMedjutim,sve vise mi mislim da svrha Sajma treba da bude prodaja novih izdanja(kojih nema u knjizarama) ili pretplata na ona koja su u pripremu.Prodaju ostalih knjiga bi trebalo fizicki odvojitina prsten i u susedne hale.
Da...ta dilema je uvek prisutna. Kupiti neku enciklopediju, koja je fantastično osmišljena i dizajnirana, ali u kojoj već znaš 90+% informacija? Kupiti skupe ali vredne knjige, ili se nakupovati sitniša? Iskoristiti i kupiti komplete, ili krčkati malo po malo? Natrpati se beletristikom ili kupiti 3 knjige koje podstiču? To niko nikad neće prelomiti.Elem, bejah i danas na sajmu :fantom: Juče sam zaboravio Kritiku ciničnog uma, pa sam se morao vratiti, ali nisam uopšte sumnjao da ću naleteti na jebenu hrpu svega i svačega. Kupih tako svašta ponešto, ali to bi bilo to od mene. Završio sam sa sajmovima i gomilanjem fizičkih knjiga. Daće Tito, pa će uskoro stići Kindle Paperwhite i 99% se preorijentišem na to. Ne znam šta će trebati da se desi da se vratim fizičkim knjigama jednom kada budem završio sa ovim čime sam se opskrbio (mada će za to trebati dobrih par godina, sigurno), jedino ako budem čitao nešto suviše kompleksno a pride na engleskom da bih mogao da razumem šta je pisac hteo da kaže.Tople preporuke za antikvara čim se prođe kroz hodnik odmah skroz levo i do kraja :0.6: Natovarih se svim i svačim, od partizanskih pripovedaka, preko Klauzevica, pa sve do Memoara Rodoljuba Čolakovića i Beograda u ratu i revoluciji 1941-1945.Filbi, siso, mogao si da prozboriš koju ranije, nabo sam poslednji primerak Čolakovićevih memoara. Da ne nabasah slučajno na Larona™, nikad ne bih imao predstavu o blagu koje skriva ispod čaršafa pulta...
Link to comment
Sve sve ali tri kornjače ne diraj :DJa zato ne idem na sajam, već godinama, i onako kupujem čitave godine a za sajam redovno nemam para ni ideja, mada bih voleo da uzmem svih šest knjiga o Tomasu Kovenantu negde, ali nekako mislim da sajam nije mesto za to, tj. možda međ antikvitetima.A tih prvih pet tomova je stvarno dobra ponuda, drugarica je kupila i prezadovoljna je.@wilde: hvala, da ova druga nije sabrana dela u dva toma ?
Nema na čemu. Ne, sabrana dela u dva toma je takođe izdao Logos, imaju ih na štandu ali koštaju papreno. LOM ima neku malu zbirku poput "Nula i ništa".Kupujem i ja tokom čitave godine, ali mi sajam služi kao izgovor za mali shopping spree. A ideja nikada ne fali... :)Edit: Iskopao: LOM je izdao "Apsurdne priče".400296_10151925297896564_601211365_n.jpg Edited by Wilde
Link to comment

šaroliko:Larousse ''Mitologije sveta'' za tričavih 1800 din (cena preko 5k inače)Ćorović ''Istorija Srba'' + ''Čujte Srbi'' A. RajsaMilton ''Areopagitika''B. de las Kasas ''Kratak izveštaj o uništavanju Indija''Rajmer ''Svini Tod''Luis ''Monah''Stoker ''Gospa sa pokrovom''Pračet ''Boja magije'', ''Piramide'', ''Mali bogovi'' i ''Kosač''Stivenson ''Crna strela''Vern ''20k milja pod morem''Tven ''Jenki na dvoru kralja Artura''iKomentar ZPP-a u izdanju Službenog glasnika+ stripovi..mrzim gužvu, ono je užas blagi.

Link to comment
Larousse ''Mitologije sveta'' za tričavih 1800 din (cena preko 5k inače)
Ufff...mamiš me da odem po treći put samo zbog toga, ne mogu da verujem da se daje po toj ceni...
:mellow:
Šta se čudiš, to ti je posebna grana literature, gde je teže pročitati nego napisati knjigu...Ima i "Dinarska divizija u 1000 slika", gde je prvih 50 slika jedna te ista fotografija tzv. vojvode Đujića sa različitim stepenima zumiranja i invertovanjima desno/levo putem fotošopa...Meni je to, recimo, u istom rangu sa tim spodobama sa tvoje fotke, boranija namenjena isisavanju para, samo što je ovo prevashodno namenjeno maloumnicima u dijaspori.Cover+page+for+Dinarske+Cetnicke+Divizije+1000+photo+album.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...