Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

kako trazite knjige za koje ne znate ko su izdavaci, od standa do standa ili ima neki sistem?
Ja uglavnom izguglam izdavaca. Tako mi je najjednostavnije, posto do BG-a mogu samo subotom, pa da ne bih bezveze trazila kroz onu guzvu, lepo saznam unapred gde je ono sto me zanima. Tako mi, kad nadjem sve to, uvek ostane vremena da jos pogledam sta ima, uvek se nadje jos nesto zanimljivo.
Link to comment
kako trazite knjige za koje ne znate ko su izdavaci, od standa do standa ili ima neki sistem?Idem sutra i pokusacu da nadjem nesto od Borisa Vijana, Dina Bucatija, nesto iz istorije i sta ti ja znam jos sta
isto kao naa, temeljno se pripremim. obično mi bude problem da nađem knjigu ako izdavač nema svoj štand. poslednjih godina to se rešava u knjižari delfi- ili imaju ili upute.za vijana znam da je 'vadisrce' izdao stylos. za ostalo ne znam, proguglaj ili pitaj, možda kod stylosa budu rasploženi da ti kažu.edit: ima vijana i kod prometeja, ali su izdanja od pre par godina. dešavalo mi se da se neki izdavači čude kad tražim starije izdanje. navodno, ne nose takva na sajam, prednost daju novijima. Edited by stormy
Link to comment
?Zar tako nešto postoji? Nemoj me ložiti, da ne bih otišao opet.
Zar bih ja?bez zezanja, na samom ulazu u halu 4 sa leve strane neki maleni štand veličine kolica za hot-dog. dedica i a la Tito stajling, tamno plavo odelo, crvena kravata i foto-grej cvike.
Link to comment

Inace, u Laguninoj knjizari u NS-u, a pretpostavljam da je i u ostalima, za vreme trajanja sajma vaze sajamski popusti, tako da cu njihov stand da zaobidjem ove godine, posto je guzva nesnosna, a u knjizari da uzmem sta me zanima. Mada, na tom standu u subotu u 13h svoju knjigu potpisuje Dejan Cukic Cuko licno. :lol:

Link to comment
Spisak:Mičio Kaku - Fizika budućnosti (topla preporuka, sjajna stvar)N.A. Kun - Legende i mitovi Stare Grčke (još jedna preporuka jer može da se nađe sa debelim popustom u odnosu na skupo izdanje u knjižarama)M.J. Matje - Staroegipatski mitovi (isto, koštala 4-5 hiljada dinara, sada ima da se nađe za hiljadu)Hegel - Filozofija istorijeFridrih Niče - ZoraFridrih Niče - Tako je govorio ZaratustraFridrih Niče - Sa one strane dobra i zla / Genealogija moralaKarl Marks - Temelji slobodeKarl Marks - Beda filozofijeKarl Marks - Osnovi kritike političke ekonomije I i IIKarl Marks - Filozofsko-politički spisi (u prevodu, svaštara)Vladimir Petrović - Titova lična diplomatijaSrđan Cvetković - Između srpa i čekića 2, 1953 - 1985 (bilo bi lepo da mi neko javi gde eventualno ima deo 1)Todor Kuljić - Sećanje na TitoizamFicroj Meklin - TitoTihomir Stanojević, Dragan Marković (srećom, ne Palma) - Tito: Život i deloVladimir Dedijer - Josip Broz TitoZbornik Narodnih Heroja Jugoslavije (fantastično štivo, teško ko đavo, slatko kao božanski nektar :Hail: )
Sjajan ulov :)
Link to comment
Nije poenta znati pisati, poenta je imati šta reći. Šta to on može da kaže a da bi trebalo da zanima ljude, nije mi jasno. Osim ako su njegovi fanovi, što me vraća na to da mi nije jasno kako se postaje njegov fan.
Jel si čitao knjigu uopšte? Ja stvarno kontam da on nekome ide na kurac iz ovih ili onih razloga, ali reći da nema talenta za pisanje i igranje rečima je isto kao kada bi rekao da Nemanja Vidić ne zna da igra odbranu Dragan Stojković Piksi nije bio talentovan za fudbal, sportski da se izrazim.
A što uopšte daješ kintu za to, kad knjigu možeš skinuti na http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Pored te, imaš na sajtu još tri Đoletove knjige.
Ne volim da čitam knjige u elektronskom obliku. Pri tom, one bi trebalo da su tu da me odvoje od kompjutera. :)
Link to comment
Misija uspešno obavljena, biblioteka divno obogaćena, neke knjige ranije date prijateljima pa potom izgubljene sada su ponovo deo kolekcije, a šlag na torti je da je kojot najstrašnije odučen od sajma knjiga i da više verovatno neće pokušavati da ide tamo u društvu moje veličine, jer će završiti kao ubogi sirotan koji vuče težak teret na svojim krhkim plećima... :fantom: Preporučujem antikvarnice na vrhu hale 4. Ima da se probere tušta i tma. E sad, treba voditi računa da imaju neke stvari skuplje nego regularna novija izdanja (zašto bi, za ime sveta, neko kupovao Herodotovu istoriju užvakanu, prešvrljanu i izgužvanu za 1800 dinara kada ima za 1100 dinara nova knjiga u lepom izdanju???), ali koga zanima i ko ima volje da probere, može sasvim fino da prođe tu.P.S. e da, moje geslo je "jebo beletristiku", pa preporuke shvatite uslovno:Spisak:Mičio Kaku - Fizika budućnosti (topla preporuka, sjajna stvar)N.A. Kun - Legende i mitovi Stare Grčke (još jedna preporuka jer može da se nađe sa debelim popustom u odnosu na skupo izdanje u knjižarama)M.J. Matje - Staroegipatski mitovi (isto, koštala 4-5 hiljada dinara, sada ima da se nađe za hiljadu)Hegel - Filozofija istorijeFridrih Niče - ZoraFridrih Niče - Tako je govorio ZaratustraFridrih Niče - Sa one strane dobra i zla / Genealogija moralaKarl Marks - Temelji slobodeKarl Marks - Beda filozofijeKarl Marks - Osnovi kritike političke ekonomije I i IIKarl Marks - Filozofsko-politički spisi (u prevodu, svaštara)Vladimir Petrović - Titova lična diplomatijaSrđan Cvetković - Između srpa i čekića 2, 1953 - 1985 (bilo bi lepo da mi neko javi gde eventualno ima deo 1)Todor Kuljić - Sećanje na TitoizamFicroj Meklin - TitoTihomir Stanojević, Dragan Marković (srećom, ne Palma) - Tito: Život i deloVladimir Dedijer - Josip Broz TitoZbornik Narodnih Heroja Jugoslavije (fantastično štivo, teško ko đavo, slatko kao božanski nektar :Hail: )

za ovo nisi morao da ideš na sajam, sve to ima u kontejnerima opština gde su radikali na vlasti ... :naughty: nisam odoleo, crni humor, sorry

Link to comment
Srđan Cvetković - Između srpa i čekića 2, 1953 - 1985 (bilo bi lepo da mi neko javi gde eventualno ima deo 1)
ima u Institutu za savremenu istoriju, Trg Nikole Pašića 11, 4. sprat.ISI valjda ima štand i na sajmu knjiga.uzgred, verovatno ima i na baneprevoz
Link to comment
ima u Institutu za savremenu istoriju, Trg Nikole Pašića 11, 4. sprat.ISI valjda ima štand i na sajmu knjiga.uzgred, verovatno ima i na baneprevoz
Nemaju, bio sam tamo, svi primerci rasprodati do poslednjeg (sem ako me ne lažu, ali ne vidim zašto bi). Izgleda da ljudi stvarno žele da se podsete šta im je činiti saznaju nešto više o tom vremenu.U svakom slučaju, naručio sam već preko Kupinda.

za ovo nisi morao da ideš na sajam, sve to ima u kontejnerima opština gde su radikali na vlasti ... :naughty: nisam odoleo, crni humor, sorry

Ma opušteno, znam ja dobro da radikali bacaju i Hegela i Ničea u đubre, kao i nepravoslavne knjige o politeističkim mitologijama, a onda odu kući da slave slavu i zaštitnika kuće žderući prasetinu.

:P

Edited by Filipenko
Link to comment
ima u Institutu za savremenu istoriju, Trg Nikole Pašića 11, 4. sprat.ISI valjda ima štand i na sajmu knjiga.uzgred, verovatno ima i na baneprevoz
ISI je u onoj maloj "veznoj" hali između hala 1 i 2, lako ih je promašiti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...