Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Za par dana krece novi sajam knjiga. Ajmo da vidimo ko ce sta kupovati kakve su vase preporuke, itd. Ja ove godine idem sa ciljem da kupim novi Zakon o krivicnom postupku sa komentarom pa molim kolege pravnike da preporuce neke kvalitetne posto sam ipak pocetnik u ovim stvarima.Kupicu jos neke stvari ali otom potom :)
Mislim da je za pravnika “praktičara” (sudija, advokat, tužilac) najbolje da kupi komentar zakona koji su napisali član(ovi) radne grupe za izradu nacrta zakona. Oko ZKP-a se dugo igralo sa verzijama teksta i članovima radnih grupa, toliko besomučno da je to sramota pravničke profesije. Komentari i priručnici autora koji nisu učestvovali u izradi nacrta zakonika su prvenstveno usmereni na kritikovanje postojećih zakonskih rešenja što je za napredne korisnike, a početnika može samo dodatno zbuniti.Imajući u vidu da je prof. dr Goran Ilić (koji je i sudija Ustravnog suda, a postoji i drugi dr Goran Ilić, zamenik RJT) bio predsednik radne grupe za izradu nacrta Zakonika o krivičnom postupku, smatram da je najbolje kupiti ovaj Komentarhttp://www.slglasnik...чном-поступку-1Pored toga, na internetu je dostupan nacrt Priručnika za primenu Zakonika o krivičnom postupku. Autori su iz redova i nauke i struke ( koliko vidim iz protivničkog tabora), pa može da posluži kao dopuna i korektiv Komentara ZKP-a koji je napisala radna grupa za izradu nacrta ZKP-a. Kad je džabe i sirće je slatko.http://www.uts.org.r...ik.novi.zkp.pdfImam i jednu sugestiju, težnja za što preciznijim izražavanjem i korišćenjem zakonskih formulacija je odlika dobrog advokata, sudije, tužioca. Zato treba reći Zakonik (a ne zakon) o krivičnom postupku, iako je diskutabilno da li zaslužuje taj naziv. Edited by halloween
Link to comment

Ja sam mislio da posle deset godina posta konačno omrsim brk i potrošim ušteđevinu, koja je iznenada postala slobodna za trošenje, na polovne i nove knjige. Želeo bih čitavog Tomasa Kovenanta u printu, sve što je dostupno od Asimova, serijal Magle Avalona, Buduću Istoriju I, II, III i IV (obzirom da ne postoji tako lepo upakovan pandan u stranim knjižarama, ili ja nisam našao), sva tri Marsa i možda eventualno Gejmenovog Sendmena, barem Seasons of Mist...e sada, to daleko premašuje moju ušteđevinu. A na nemačkom amazonu je trenutno, nadam se, običan kindl 49e i još uvek imam ko da mi donese, pa se strašno lomim, držao sam ga u ruci, mala mi je dijagonala a i volim papir...no...nisam pametan.

Link to comment
Oće'l biti nekog popusta na Hronika Konana (Simerijanca) i Conan's Brethren poštovanog Roberta Hauarda? Ovako su 3+2 tisuće.
Da odgovorim samom sebi, biće popusta svakako ali da li će biti na te knjige, na koje će biti i koliki popust to ne znaju da mi kažu, moraću da dođem na sajam :fantom: Sve u svemu, niko ništa ne zna oko toga.
Link to comment

Jedva se vratih, skrhan od tuge. Prokleta da je hala 4 u kojoj sam kuckajući na telefonu saznao za smrt najveće žene ovih prostora.Uzeo svašta. Spisak ide ovako:Crna Ruka :fantom: od Vase KazimirovićaIstorija Jugoslavije u 20 veku - nova istorija od Mari Žanin Čalić :s_p:Kina: Istorija, kultura, religija (od Maljavina)Likovi starog EgiptaLikovi stare GrčkeHerodotova istorija - drpiše mi dušmani ortaci, moralo se obnovitiIlijada i Odiseja - za kolekcijuSloveni u dalekoj prošlostiSloveni u ranom srednjem veku - dve knjige od Valentina Sedova, koje su povezane, jedna govori o Slovenima u prapostojbini, druga tokom raseljavanjaIstorija grčkih običajaIstorija rimskih običajaCarstvo stepa - Atila, Džingis Kan, TamerlanGrad u istorijiIstorija severnoameričkih IndijanacaMaks Veber: Protestantska etika i duh kapitalizma ("Oda Vučiću" :kdp: )Istorija HelenizmaFridrih Hajek: Put u ropstvoMarko Aurelije: Samom sebiSvetozar Marković: Odabrani spisi :fantom:Svemirski vojniciVečiti ratThe Complete Chronicles of Conan :wub:Conan's Brethren :wub: - grešna mi dušaI konačno:Ilustrovani atlas istraživanja :Hail: - u principu ne volim ovakve enciklopedije (a i skupe su mi), ali me je ovo oduševilo, stvarno vredi imati.Toliko. Za sada, možda odem ponovo ovih dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...