Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

bio danas, poslom, sto se guzve tice stekao sam utisak kako sam bio do uvece da je najveca guzva bila posle 17, oko 11 sasvim malo i prijatno za obilazakopsti utisak da su svi lopovi ili ne daju popust :thumbdown:sto me nije sprecilo da spiskam dve tisuce krvavo zaradjene pre 6 meseci a juce naplacene :cool:

Link to comment
Da li se ovaj pravopis razlikuje od pravopisa koji je izdao Prometej iz Novog Sada?
Da, "Prometejeva" knjiga je ponajpre pravopisni rečnik, tako se i zapravo zove:ПРАВОПИСНИ РЕЧНИК СРПСКОГ ЈЕЗИКА СА ПРА­ВО­ПИ­СНO-ГРАМАТИЧКИМ САВЕТНИКОМ нови је велики лексикографски пројекат Издавачке куће Прометеј. На његовој реализацији ангажовани су наши истакнути лингвисти др Милан Шипка, академик Иван Клајн, са групом млађих сарадника магистара лексикографије.Sa druge strane, Matičin pravopis u redakciji Pešikana, Jerkovića i Pižurice iz 2011. se vodi kao zvanični pravopis srpskog koji valja primenjivati.
Link to comment
Da, "Prometejeva" knjiga je ponajpre pravopisni rečnik, tako se i zapravo zove:ПРАВОПИСНИ РЕЧНИК СРПСКОГ ЈЕЗИКА СА ПРА­ВО­ПИ­СНO-ГРАМАТИЧКИМ САВЕТНИКОМ нови је велики лексикографски пројекат Издавачке куће Прометеј. На његовој реализацији ангажовани су наши истакнути лингвисти др Милан Шипка, академик Иван Клајн, са групом млађих сарадника магистара лексикографије.Sa druge strane, Matičin pravopis u redakciji Pešikana, Jerkovića i Pižurice iz 2011. se vodi kao zvanični pravopis srpskog koji valja primenjivati.
Zahvaljujem.
Link to comment
bio danas, poslom, sto se guzve tice stekao sam utisak kako sam bio do uvece da je najveca guzva bila posle 17, oko 11 sasvim malo i prijatno za obilazakopsti utisak da su svi lopovi ili ne daju popust :thumbdown:sto me nije sprecilo da spiskam dve tisuce krvavo zaradjene pre 6 meseci a juce naplacene :cool:
Koliki su popusti na knjige?Da li se razlikuju od popusta npr. za clanove kluba ili redovnih akcija u knjizarama?
Link to comment

geopoetika je dosta spustila cene (juce sam saznao da i oni imaju svoj klub citala). ako se ne varam, laguna i alnari imaju standardne popuste, clio standardno 40% za clanove kluba citalaca.mogu se naci knjige za male pare (lom, rende).

Link to comment
najveca guzva bila posle 17
Očekivano, posle posla.Tako ću i ja danas.Hteo sam da propustim ovogodišnji sajam jer kod kuće imam svašta nešto nepročitano, ali sam naposletku kapitulirao i sad ću sigurno potrošiti sve pare. :(
Link to comment

Bio juče na sajmu. Gužva nije bila prevelika, osim u centralnom delu kruga u velikoj hali. U ostatku se moglo komotno šetati i gledati. Čini mi se da su i knjige za nijansu jeftinije u odnosu na prošlu godinu, mada i dalje ima skupih izdavača. Kako nisam imao neki poseban plan prvo sam posetio antikvarnice i shvatio da iste umeju da budu odlilčno rešenje.Dok sam prolazio bila je konferencija za štampu gde je Slobodan Marković na štandu Zavoda za udžbenike predstavljao knjigu o Antisemitizmu(www.zavod.co.rs/assets/images/img4banner/SAJAM2012-Promocije.pdf)btw: dosta poznatih bilo na sajmu. Videh Basaru, Vidojkovića, Jergovića, Uliksa Fehmiu i majku mu Branku Petrić.

Link to comment

nalazi se u hali 4, ususkan medju standove sa popovskim aksesoarima i alkoholnim picima, u blizini su i Dveri. zajedno sa ogromnim standom kancelarije za Kosovo i Metohiju ta ekipa zapravo drzi pola hale.

Link to comment

Ja sam sve obavio još u nedelju, što se pokazalo kao dobar izbor pošto uopšte nije bilo gužve. Orobio sam/me Clio, pazario Brodelovo Sredozemlje u Starom veku pošto je Akademska dala pristojan popust, malo Harmsa i Viktora Ivančića, malo kratkih priča kod VBZ-a i, udruženo s načitanijom polovinom, tri knjige Gramšijevih sabranih dela kod antikvara :) Krvarim za Dajmondovim "Slomom" (Algoritam) i "Vučjom jazbinom" Hilari Mantel (Mladinska), ali budžet kaže "sorry" a imam ih u .epub formatu.Može se naleteti na solidne popuste (30% i više) a izdavači su konačno smanjili saletanje s flajerima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...