Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Ja ga ne volim, volim tu knjigu. U standardnom izdanju listovi opadaju posle 1 čitanja ko lišće u oktobru, tj sada, a pročitao sam je barem 5 puta pa ti vidi.
ko je izdavac?pa eto, volis knjigu koju je napisao, napisala sam voleti balasevica, da ne bih morala da nabrajam citav njegov stvaralacki opus. naravno da nisam mislila da volis njegovo telo il da volis njegovu slovensku dusu. :lol: dakle, sta god da je stvorio, skupo je naplatio. to je bila poenta moje primedbe i da me uopste ne cudi sto je knjiga preskupa. to tako lici na njega. Edited by darling
Link to comment
ko je izdavac?pa eto, volis knjigu koju je napisao, napisala sam voleti balasevica, da ne bih morala da nabrajam citav njegov stvaralacki opus. naravno da nisam mislila da volis njegovo telo il da volis njegovu slovensku dusu. :lol: dakle, sta god da je stvorio, skupo je naplatio. to je bila poenta moje primedbe i da me uopste ne cudi sto je knjiga preskupa. to tako lici na njega.
Ne znam ko je izdavač, seo sam da se ne bi onesvestio kada sam video cenu.Ako to tako liči na njega, što su onda do ovog izdanja sve knjige koštale normalno, da ne kažem prosečno a to je tipa 10+ godina?
Link to comment
Ja ga ne volim, volim tu knjigu. U standardnom izdanju listovi opadaju posle 1 čitanja ko lišće u oktobru, tj sada, a pročitao sam je barem 5 puta pa ti vidi.
koliko je to normalno kostanje za knjigu koja nije povezana kako treba i raspada se posle prvog citanja? eto, ti si platio "normalno", a oni su stedeli na povezu. ne znam detalje, ne pratim njegov rad, ali to sto sticajem okolnosti dopre do mene daje mi dovoljno argumenata da zakljucim da je dobro, bas dobro naplatio svoj rad. sto je okej, svako i treba da naplati svoj rad, mene samo nervira to umotavanje posla u visu emociju, cilj, narociti senzibilitet, tugu slovensku i ostalo... necu vise da trol. Edited by darling
Link to comment

da li se dobro sećam da je jedne godine držao dobrotvorni koncert u sarajevu (valjda prvi posle rata) pa ga naplatio dupliranjem cena novogodišnjih koncerata u beogradu? meni bio ljigav još na par koncerata tokom ratnih godina kada je pričao glupe viceve o slovencima i šlihtao se beogradskoj publici (koja se nije ni oduševila). posle nisam ni išla a i tad sam kao zbog društva.

Edited by Lucia
Link to comment

Misija uspešno obavljena, biblioteka divno obogaćena, neke knjige ranije date prijateljima pa potom izgubljene sada su ponovo deo kolekcije, a šlag na torti je da je kojot najstrašnije odučen od sajma knjiga i da više verovatno neće pokušavati da ide tamo u društvu moje veličine, jer će završiti kao ubogi sirotan koji vuče težak teret na svojim krhkim plećima... :fantom: Preporučujem antikvarnice na vrhu hale 4. Ima da se probere tušta i tma. E sad, treba voditi računa da imaju neke stvari skuplje nego regularna novija izdanja (zašto bi, za ime sveta, neko kupovao Herodotovu istoriju užvakanu, prešvrljanu i izgužvanu za 1800 dinara kada ima za 1100 dinara nova knjiga u lepom izdanju???), ali koga zanima i ko ima volje da probere, može sasvim fino da prođe tu.P.S. e da, moje geslo je "jebo beletristiku", pa preporuke shvatite uslovno:Spisak:Mičio Kaku - Fizika budućnosti (topla preporuka, sjajna stvar)N.A. Kun - Legende i mitovi Stare Grčke (još jedna preporuka jer može da se nađe sa debelim popustom u odnosu na skupo izdanje u knjižarama)M.J. Matje - Staroegipatski mitovi (isto, koštala 4-5 hiljada dinara, sada ima da se nađe za hiljadu)Hegel - Filozofija istorijeFridrih Niče - ZoraFridrih Niče - Tako je govorio ZaratustraFridrih Niče - Sa one strane dobra i zla / Genealogija moralaKarl Marks - Temelji slobodeKarl Marks - Beda filozofijeKarl Marks - Osnovi kritike političke ekonomije I i IIKarl Marks - Filozofsko-politički spisi (u prevodu, svaštara)Vladimir Petrović - Titova lična diplomatijaSrđan Cvetković - Između srpa i čekića 2, 1953 - 1985 (bilo bi lepo da mi neko javi gde eventualno ima deo 1)Todor Kuljić - Sećanje na TitoizamFicroj Meklin - TitoTihomir Stanojević, Dragan Marković (srećom, ne Palma) - Tito: Život i deloVladimir Dedijer - Josip Broz TitoZbornik Narodnih Heroja Jugoslavije (fantastično štivo, teško ko đavo, slatko kao božanski nektar :Hail: )

Link to comment

E da, samo da kažem da sam sajmom prilično razočaran generalno. Ničega nema. Ovi veći kao da se utrkuju ko će ponuditi jeftinije izdanje kog romana i "brzih knjiga", kapitalna dela se nalaze jedva ili čak ni tada, šta god da sam pitao od nekih normalnih knjiga za koje pretpostavljam da ih uvek treba biti u makar nekom izdanju, na štandovima najvećih izdavača uglavnom sležu ramenima i poručuju "pogledajte tamo i tamo". Šta znam, možda suviše očekujem, ali mi se čini da je sve kao i u drugim oblastima života - dostupno milion stvari, a 999,900+ su jedno veliko ništa. Generalno sam očekivao bolji odnos ozbiljnijih knjiga i kurton beletristike u korist ovih prvih, šta znam. Izuzmemo li neke stvari opšte kulture, odnosno dela Ive Andrića, Meše Selimovića i drugih domaćih pisaca, ostatak ponude je...tja, smarački.

Link to comment
ti si izgleda ojadio onaj štand ''Istina o SUBNOR-u'' :D
?Zar tako nešto postoji? Nemoj me ložiti, da ne bih otišao opet.Video sam jedan četnički štand (mislim, baš ortodoksno četnički) gde se prodaju silne istine o četnicima, komunistima, papi, zaverama protiv Srba, knjige Jevrejima, masonima, CiJi, svetim kraljevima, i slično. Imaju i razvijenu vizantijsku zastavu sa 4B i grčkim ispisanim Isus Hristos Nika :)
Što, da nije možda da ne zna da piše? A da, tebi je Vidić u top 50 fudbalera premijer lige. :D
Nije poenta znati pisati, poenta je imati šta reći. Šta to on može da kaže a da bi trebalo da zanima ljude, nije mi jasno. Osim ako su njegovi fanovi, što me vraća na to da mi nije jasno kako se postaje njegov fan. Edited by Filipenko
Link to comment
N.A. Kun - Legende i mitovi Stare Grčke (još jedna preporuka jer može da se nađe sa debelim popustom u odnosu na skupo izdanje u knjižarama)M.J. Matje - Staroegipatski mitovi (isto, koštala 4-5 hiljada dinara, sada ima da se nađe za hiljadu)
Izdavac?
Link to comment
Decja Knjiga Beograd (mislim na Kunove `Legende i mitove`).i ja sam uzeo tvrdokoriceno izdanje za neke male pare pre god-dve, na sajmu u Nisu.
Hvala. Ne vidim na sajtu sajma da imaju svoj stand, raspitacu se gde mogu da nadjem.
Link to comment

kako trazite knjige za koje ne znate ko su izdavaci, od standa do standa ili ima neki sistem?Idem sutra i pokusacu da nadjem nesto od Borisa Vijana, Dina Bucatija, nesto iz istorije i sta ti ja znam jos sta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...