Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

11 minutes ago, Grunf said:

Sa jednom ili dve kartice? Ja sam do pre godinu dana nosio iphone 12 mini, i to je prvi iphone koji mi se svidjao, uprkos tome sto je ajfon.

Sa jednom. Nemam dve kartice otkako sam krenuo sam da radim. 

Link to comment

Jel prešao neko na 17, vidim da je izašao pre metar dana? Poboljšanja su uglavnom šmikanje vezano za fotke, contact poster, stikeri, slanje lokacije preko sms,… ništa spec uglavnom. 
 

Ovi sa autoupdate stop!

Link to comment
  • 1 month later...

Kolega hoće da instalira PayPal, ali to neće da može, pošto je država naloga Srbija. Pošto ovaj debilni telefon ne podržava instalaciju fajlova sličnih .apk fajlovima, pitanje glasi - da li će doći do nekog problema sa aplikacijama ako promeni državu u podešavanjima naloga?

Link to comment

eeee, ti bi hteo da telefon koji si platio 1k evra koristis kako ti zelis? nece moci. sad ozbiljno; ne znam da se nekom desio problem kad je menjao drzavu u app storu. aplikacije koje ima bi trebalo da ostanu iako ih nema u 'novom' app storu.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Otvorio stranicu, kad ono neko pre tri minuta pitao isto što i ja ovde.  :blink:

 

Quote

Hoće. Napravi novi Apple ID US nalog kojeg ćeš koristiti samo ovako kada ti treba neka aplikacija koje nema na našem Storeu. Kad instaliraš, izlogiraš se iz tog novog Apple ID-ja i ulogiraš se sa svojim starim.

 

 

 

A lol.

 

Ne znam kako imate živaca za zatvoren sistem, prolupao bih od toga.

  • +1 1
Link to comment

Apple jeste izuzetno uspešan baš zato što velikoj većini korisnika otvoren sistem ne treba nikada dok im prednosti zatvorenog sistema olakšavaju, ulepšavaju i produžavaju trajanje korišćenja uređaja tako što povećavaju sigurnost i stabilnost, prakitčno ukidaju spam, viruse i ostale stvari koji ljudi koji nisu vični tehnici navuku na telefon, imaju softver specifično dizajniran za dati hardver, odlične presete i tako dalje. A i sve je jednostvno lepše i nekako potaman i fizičkom i u virtuelnom delu. Prosto im imaju uređaji neki šarm. Na to dodaj i vrlo jak ecosystem lock-in koji apple ima, koji mnoge firme od industrijske automaticije do auto-industrije pokušavaju da repliciraju.

 

Ti očigledno nisi deo te većine, ako sam te dobro shvatio voliš da instaliraš softver kojeg nema u store-u i da radiš slične stvari sa telefonom tako da je za tebe Android pravi izbor ali tu si u manjini. 

 

Imam iPhone, iPad, MacBook, android telefon i windows kompjuter i poslednja dva koristim nerado, prosto je sve ružnije, nestabilnije, stalno mi neka sranja iskaču tj. moram da nameštam i pazim kako koristim. Inače sam bio inženjer sa iskustvom u razvoju softvera i nemam problem sa znanjem ali jednostvano smara. Sa druge strane, nedavno sam hteo da skinem jedan torent dok sam kod sebe imao samo iphone i to ne može na iosu nego samo na meku. Na Androidu naravno može, ali to je jedan jedini put za 15 godina kada mi je zasmetala zatvorenost ajfona. Došao sam do kompjutera u roku od sat vremena tako da nije dugo trajalo. 

Edited by Heaviside
  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...